Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Jak szukasz przygód i klikudniowych wypadow w Polske to Majkoltrans, Captrain i PMT są dla Ciebie XD. Kasa jest też tam w miarę spoko ale jeżeli chcesz iść na maszyniste tylko dla kasy to daj sobie spokój. Pamiętaj że w tych firmach nie masz grafiku i pracujesz często na telefon więc musisz być BARDZO dyspozycyjny, no i tam często trzeba też pracować jako np manewrowy/ustawiacz jak jest taka potrzeba. Wynagrodzenie jest niby atrakcyjne ale patrząc na to ile godzin musisz spędzić w pracy to ten obraz nieco ulega zmianie.
Odpowiedz

Zdecydowanie nie chcę iść tam tylko dla kasy. Zmiana zawodu raczej spowoduje, że moje dochody zmaleją. Ale to też działa w drugą stronę. Rozsądek podpowiada, by dobrze płatnej pracy nie zamieniać na inną, tylko dlatego że jest to jakieś marzenie tkwiące z tyłu głowy od dzieciństwa. Dlatego pieniądze muszą być dobre, a praca ciekawa, bo inaczej na tych pociągach długo nie wytrzymam.

A orientujesz się może jakie kwoty wchodzą w grę w tych firmach? Ile dostanie świeżak i gdzie jest sufit?
Odpowiedz

Jak zrobisz normę+nadgodziny(36h)+hotele+dojazdy w taxi co daje jakieś 300 godzin miesięcu to 8-9 tysi na rękę weźmiesz, oczywiście jako pełnoprawny maszynista po prawie 2 letnim szkoleniu z uprawnieniami np ustawiacza. Lotos czy Koleje Dolnośląskie dają zarobic z nadgodzinami około 6 na rękę przy łącznie około 200 godzinach w pracy co moim zdaniem jest dużo lepszą opcją niż praca w kolejowym obozie pracy XD
Odpowiedz

Jeśli idziesz na kolej ze zboczenia to nie dość, że będziesz traktowany jak odmieniec to jeszcze sam będziesz się frustrował, że praca maszynisty nie jest pędzeniem dziewiątką w stronę zachodzącego słońca. Wiara, że w ruchu osobowym nie trzeba być dyspozycyjnym jest naiwnością. Nigdy nie wiesz kiedy biuro zadzwoni z propozycją nie do odrzucenia.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Dzięki panowie, to cenne informacje.


A powiedzcie jeszcze, jak na szkoleniu na licencję wygląda część praktyczna. Coś tam się jeździ, dotyka, brudzi ręce, czy tylko pan instruktor wskaźnikiem celuje w elementy infrastruktury? Wink  Czy tutaj są jakieś znaczne różnice i należy się nimi kierować przy wyborze ośrodka?
Odpowiedz

U mnie część praktyczna na licencji wyglądała tak że zabrano nas ze dwa razy na warsztat pokazali jak wygląda lokomotywa, EZT, wagony i z grubsza omówili budowę.  Innym razem każdy sobie raz zarzucił hak i połączył przewody hamulcowe.  Tyle było brudzenia rąk i praktyki  Smile nie było mowy o żadnej jeździe.
Odpowiedz

@4est miałeś w CSID na Bocznej? To chyba nawet wiem, kto Was zabrał na EZT i wagony Big Grin
Odpowiedz

Czy sądzicie, że jakbym teraz podjął pracę na kolei to miałbym później większą szansę na przyjęcie na świadectwo maszynisty/maszynistę?
Odpowiedz

Tak miałbys, wiele firm właśnie szuka na świadectwo ludzi z licencją+dodatkowymi uprawnieniami np manewrowy /ustawiacz. Inne firmy też patrzą na to czy ktoś wcześnie pracował na kolei.
Odpowiedz

Tylko ciekawe kto go "gołego" przyjmie jak każdy pracodawca szuka już gotowego i najlepiej z 2 latami stażu...
Odpowiedz

Ja obecnie jestem po zdanych badaniach, od połowy maja zaczyna mi się kurs. Spróbuję coś znaleźć jeszcze choćby na kilka miesięcy.
Odpowiedz

Będąc na licencji możesz zacząć robić warsztat u przewoźnika Wink BTW skąd jesteś?
Odpowiedz

https://pl.jooble.org/m/praca-manewrowy
W necie jest pełno ofert pracy jako manewrowy, także jak chcesz mieć jakis staz na kolei i jakieś uprawnienia to jak widać droga wolna
Odpowiedz

Ty czytasz te ogłoszenia czy po prostu tak wrzuciłeś żeby mieć 733-trzeci post?
Odpowiedz

Na PKP Cargo jest oferta pracy 'Kandydat na szkolenie na maszynistę". Co sądzicie? Nie wymagają licencji, która jest jedynie dodatkowym atutem.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 67 18.04.2024, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 714 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 595 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 559 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 055 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.