Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
#16
Pytałem czy PR Poznań w tym roku będzie uruchamiał kurs na licencję - płatny, tak jak było to przed rokiem, odpowiedź była, że w tym roku spółka nie planuje takich szkoleń więc wątpię, że nawet będą przyjmowali kandydatów licencja + świadectwo teraz, nawet nie było w tym roku żadnych info na temat kursów od PR więc temat chyba zamknięty. Do Cargo tez pisałem, dostałem odpowiedź, że na chwilę obecną nie organizują kursów na licencję, Koleje Wielkopolskie wogóle się nie odezwały.
Jak widać to ogólnie ciężko z tym tematem, jestem w stanie zrobić za swoje licencję, ale nie chcę się tłuc po Polsce, wolałbym gdzieś w okolicach.
Na stronie Icków jest masa ogłoszeń, że potrzebują maszynistów, ale już ze świadectwem prawie na całą PL, rewidentów i innych, ale o o kursach cisza. Jak możesz to popytaj czy IC w Krzyżu robiło dla kandydatów lice. + swidectwo. Oni gdzieś mają biuro na szopie czy jak ??
Odpowiedz

#17
O biuro to nie do mnie Big Grin Ja mogę maszynistów podpytać co do Gorzowa przyjeżdżają Big Grin
Odpowiedz

#18
Ja tylko pytam, czy IC ma jakiś swój kwadrat gdzie mają biuro w którym można o coś zapytać w Krzyżu bo nic na ten temat nie wiem, mają tam swoich rewidentów?
A jak możesz to popytaj mechaników jak to tam było, może będą jeszcze przyjmowali.?
Odpowiedz

#19
Witam serdecznie.
Czy jakaś spółka w tym roku planuje robić kursy na licencję maszynisty, a następnie świadectwo i dać prace? Czy nadal trzeba pomyśleć o zrobieniu licencji na własną rękę?
Odpowiedz

#20
Jeśli jesteś gdzieś z rejonów Dolnego Śląska to popytaj w Kolejach Dolnośląskich lub Pol-Miedź Trans gdyż te spółki planują wspólnie stworzyć ośrodek szkoleniowy w Legnicy. Możesz też we Wrocku zajrzeć do firmy Ecco Rail bo tam w ubiegłym roku też były takie plany. Choć z drugiej strony jednak sporo ludzi posiada już licencje i wciąż czeka na pracodawców którzy ich wezmą na świadectwo. A do tego coraz częściej pracodawcy oprócz licencji chcą by mieć jakieś dodatkowe uprawnienia i staż na kolej np. manewrowy, ustawiacz lub rewident, lub tak jak DB Cargo zatrudnią Cie bez żadnych uprawnień, ale twoja ścieżka kariery zacznie się od samego dołu wiec najpierw manewrowy-ustawiacz-i, lub rewident a dopiero po jakimś czasie może skierują cie na ścieżkę prowadzącą do maszynisty
Odpowiedz

#21
W tej sprawie będę chyba najlepiej poinformowany - KD i PMT już taki ośrodek stworzyły ale szkolą na razie w zakresie świadectwa maszynisty. Uruchomienie kursów na licencję jest planowane jeszcze w tym roku.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#22
Witam, słyszałem jednym uchem, że w Poznaniu jest możliwość zrobienia i licencji i świadectwa na maszynistę.
Czy może ktoś potwierdzić, a gdyby się to okazało prawdą nakierować gdzie się ubiegać o takie szkolenia w Poznaniu?
Odpowiedz

#23
Mój znajomy z Poznania chodził ze mną na licencje do Łodzi gdyż jak twierdził w Poznaniu nie ma żadnego ośrodka który by prowadził kurs na licencje. Aczkolwiek dostał prace i szkoli się na świadectwo w Poznaniu w PKP IC.
Odpowiedz

#24
A na który kwartał roku przewidywane jest szkolenie na licencje maszynisty?

PS: Ile kosztuje teraz kurs na licencje robiony prywatnie? Było ok 6 tys, cena wzrosła?
Odpowiedz

#25
Tak jak piszesz cena licencji w Warszawie, Wrocławiu wynosi ok 6 tyś. zł. W Łodzi w ubiegłym roku kosztowała 4900 zł. Nie zapomnij doliczyć do tego ceny badań lekarskich, w ośrodkach Kolejowej Medycyny Pracy wynosi 750 zł.
Odpowiedz

#26
Ja te badania mam, firma w której pracuje mi takowe zrobiła. Niby są ważne dwa lata... Ale na razie nie zapowiada się żeby mnie wysłali na kurs, wiec myślę, aby zrobić samemu prywatnie.
Odpowiedz

#27
Tak badania ważne są 2 lata, lecz jeśli ich ważność wygaśnie już po rozpoczęciu kursu a przed egzaminem końcowym będziesz musiał je zrobić ponownie. Cóż jeśli masz na zbyciu 6 tyś. zł to myślę że kurs na licencje zrobisz w każdej chwili w którymś z ośrodków. Nabór trwa choć liczba chętnych chyba jest coraz mniejsza w zeszłym roku w Łodzi na 11 edycje we wrześniu był problem ze znalezieniem 15 chętnych aby taki kurs rozpocząć.
Odpowiedz

#28
Dowiadywałem się o tą licencję i planują ją w Warszawie pod koniec lutego i na początku marca we Wrocławiu. Ma ktoś informację w jakich miejscowościach w Polsce będą organizowane też takowe kursy w najbliższym czasie?
Odpowiedz

#29
(03.02.2017, 13:05)pershing1899 napisał(a): Dowiadywałem się o tą licencję i planują ją w Warszawie pod koniec lutego i na początku marca we Wrocławiu. Ma ktoś informację w jakich miejscowościach w Polsce będą organizowane też takowe kursy w najbliższym czasie?

Tak jak pisał kris66: spróbuj się zorientować w łódzkim CKU. Podejrzewam że szkolenie będzie gdzieś dopiero w okolicach czerwca ale zawsze warto się dowiedzieć i zapytać. Smile
Po drugie wydaję mi się że Łódź robi jedno z  najtańszych licencji w Polsce, więc warto. Sam tam kończyłem licencję, zresztą podejrzewam że byłem w tej samej grupie co kris66. 

Powodzenia.  Smile
Odpowiedz

#30
A jaki jest koszt w lodzi? W Warszawie 4950, a Wrocław 4300. A tak z ciekawości. Macie prace po zrobieniu licencji?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 665 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 432 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 355 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 2 908 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr
  Korekcja wzroku, badania, licencja maszynisty Szymczak101 8 3 115 25.08.2021, 06:30
Ostatni post: Szymczak101

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.