Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Pierw przejdź badania, potem znajdź kogoś kto Ci zrobi licencję a dopiero potem wszystkiego się nauczysz Smile
Odpowiedz

Witam, od jakiegoś czasu myślę o zrobieniu licencji na maszynistę, ale przeraża mnie ten ogrom informacji które trzeba przyswoić ? Też mieliście takie obawy czy może to tylko tak strasznie wygląda? ? Może znajdzie się chętna osoba przybliżyć tą kwestię ze swojego doświadczenia. Z góry dziękuję. Pozdrawiam
Odpowiedz

Egzamin na licencję zdaje każdy, świadectwo u pracodawcy podobnie. U mojego pracodawcy na 120 osób które przyjęto na szkolenie 115 finalnie zdało egzaminy i normalnie pracuje, dużo gorzej jest na badaniach wstępnych, to największy przesiew. Jeżeli chodzi o ilość wiedzy to moim zdaniem jest przeciętnie, trzeba poznać dobrze kilka instrukcji, technike jazdy oraz budowę(tutaj to też zależy od pracodawcy oraz tego jaki tabor posiada,.bo np na Dragonie czy Impulsie poza twardym restem nic nie zrobisz). Ogólnie każda ogarnięta osoba poradzi sobie.
Odpowiedz

Materiał na licencji to jeszcze luzik w miarę, pranie mózgu zaczyna się na świadectwie, właśnie przerabiam temat...
Odpowiedz

Możesz rozwinąć co rozumiesz przez "pranie mózgu" ?
Odpowiedz

W skrócie: nawał i ogrom materiału który trzeba przyswoić i pojąć o dość trudnej i zawiłej tematyce którego nikt nie podaruje, a potrafi to wszystko ostudzić zapał każdemu..
Odpowiedz

(02.04.2019, 18:58)4est napisał(a): W skrócie: nawał i ogrom materiału który trzeba przyswoić i pojąć o dość trudnej i zawiłej tematyce którego nikt nie podaruje, a potrafi to wszystko ostudzić zapał każdemu..

Rozumiem, myślałem, ze masz na myśli coś ponadto   Smile
Odpowiedz

Z tym ponadto to bym nie cwaniakował Wink Same układy pneumatyczne są dość skomplikowane a co tu mówić o układach elektrycznych i zawartości bebechów EU07. To wszystko ładnie wygląda okiem aparatu i z perspektywy MK, ale jednak no trzeba trochę przysiąść bo jazda to nie tylko kręcenie kołem.
Odpowiedz

(05.04.2019, 07:26)centarail napisał(a): Z tym ponadto to bym nie cwaniakował Wink Same układy pneumatyczne są dość skomplikowane a co tu mówić o układach elektrycznych i zawartości bebechów EU07. To wszystko ładnie wygląda okiem aparatu i z perspektywy MK, ale jednak no trzeba trochę przysiąść bo jazda to nie tylko kręcenie kołem.

Jestem na licencji i wiem z pierwszej ręki jak wygląda świadectwo, spokojnie  Wink
Odpowiedz

Ostatecznie jest telefon do instruktora albo defekt, maszynista ma jeździć, a nie naprawiać hebla. Jeszcze jest opcja nauczyć się czytać schematy Wink
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Cześć,

Gdzie we Wrocławiu najlepiej pójść na szkolenie na licencję? Interesuje mnie raczej tryb weekendowy bo w tygodniu trzeba robić i rodzinę utrzymywać.
Sam znalazłem to: http://osiem.wroclaw.pl/oferta/licencja-maszynisty Cena atrakcyjna. Warto?

No a po licencji... kogo mam do wyboru we Wrocławiu żeby zrobić świadectwo i zacząć jeździć? Na pewno jest IC i Cargo, nie wiem tylko czy obie firmy mają warsztat we Wrocławiu. KD chyba szkoleń nie prowadzi. PMT, jak się domyślam, wymagałby dojazdów do Lubina. O kimś zapomniałem?

I sprawa kolejna: jak już się zorientowałem, robiąc świadectwo nie mam raczej co liczyć na więcej niż pensję minimalną. Ciekawi mnie zatem wymiar godzin w jakim są one zazwyczaj prowadzone. Czy jest jakaś opcja uzupełnienia tego inną pracą bez zarzynania się i niewidywania rodziny? Dodam że pracę mam czasowo bardzo elastyczną. Oszczędności mam, ale wolałbym jednak trzymać kontakt z bieżącym zawodem zanim na mur-beton będę wiedział, że wsiadam na maszynę.

Z góry dzięki. Pytań będę miał więcej Smile
Odpowiedz

cena atrakcyjna, ja płaciłem 5300 zł.
Badania lekarskie już zaliczyłeś?
Odpowiedz

Ja na Bocznej we Wrocławiu placiłem 4300 w 2017 roku więc cena jak najbardziej spoko. Co do świadectwa, to we Wrocławiu kursy robi Lotos, Captrain, KD,IC, PKP Cargo, DB Cargo, PR, IC czy Majkoltrans, co do PMT to oni woza pracowników do pracy taryfami, z tym że raz zaczynasz pracę w Lubinie a innym razem gdzieś pod Warszawą. Wybór masz tylko musisz dobrze trafić z naborem. Co do kasy to możesz liczyć na te 300-400 zl więcej niż najniższa krajowa. Godziny pracy to różnie, są firmy gdzie mssz sporo "ósemek" a są firmy gdzie masz same "dwunastki"
Odpowiedz

Ja wykładałem 5 tysi na licencje, myślę że 3800 zł to dobra oferta
Na świadectwie licz w większości dniówki po 12h
Odpowiedz

Dzięki za informacje. Zatem wybór jest. Badań jeszcze nie robiłem ale zdrowie mam końskie i tym tematem nie przejmuję się szczególnie, chyba że o czymś nie wiem i teraz nagle wyjdzie.

A kogo z wrocławskich przewoźników moglibyście polecić? Dodam, że nie jestem tak bardzo zainteresowany "stabilną, pewną pracą" bo mam zawód i mogę do niego w każdej chwili wrócić. Raczej patrzyłbym na ciekawe zadania, wyzwania, zapach przygody, ale też idące za tym sensowne wynagrodzenie. Elastyczny grafik pracy mi nie przeszkadza. Zapewne powinienem patrzeć w stronę towarowych?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 104 18.04.2024, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 716 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 619 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 578 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 073 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.