Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
ŁKA kurs organizuje? Chyba CKU Łódź.
Nie słuchaj wykładowców, oni każdemu kursowi mówią że będą szkolić na świadectwo Confused Już któryś rok ta sama gadka, a potem okazuje się, że szkolą tylko swoich już pracujących na innych stanowiskach.
Odpowiedz

Dla zainteresowanych z okolic Legnicy; jest nabór na licencję maszynisty. Raczej przedłużą zapisy do końca marca, bo nie ma jeszcze tylu chętnych.

http://www.zstio.legnica.pl/osmiknm/
Odpowiedz

Halo halo Śląsk. Ktoś z  forumowiczów przymierza się do licencji? Gdzie na Śląsku zrobić najlepiej licencje? Czy ktoś robił poprzez Koleje Śląskie i czy daje to jakiś plus przy naborze do kolejnego etapu szkolenia?
Mam 23 lata, po technikum budowlanym, w trakcie pracy w budowlance, ale coraz częściej dochodzę do wniosku, że to był zły wybór, a zawód maszynisty to coś, co jednak co jakiś czas wraca do mojej głowy.
Jestem z okolic Tarnowskich Gór.

Pozdrawiam forumowiczów Smile
Odpowiedz

W Katowicach jest taki ośrodek, bodajże OTTIMA czy coś takiego XD. Z pracą raczej po licencji nie będzie problemu, na Śląsku masz Lotos w Czechowicach, KS, dwa zakłady PKP Cargo, DB Cargo, Kolprem który dwa razy do roku robi nabór czy PKP IC. Najpierw jednak zalicz badania lekarskie.
Odpowiedz

Pamiętaj też o tym że na około 1.5 roku obniżasz sobie wynagrodzenie, na budowie na pewno zrobisz więcej niż maszynista-stażysta, a może i nawet pełnoprawny maszynista.
Odpowiedz

(18.03.2019, 19:21)Konrad1961 napisał(a): Pamiętaj też o tym że na około 1.5 roku obniżasz sobie wynagrodzenie, na budowie na pewno zrobisz więcej niż maszynista-stażysta, a może i nawet pełnoprawny maszynista.
Może i mniej niż pełnoprawny na początku - zdaję sobie z tego sprawę. Pracuję teraz minimum 200h miesięcznie, fizycznie - wprawdzie zajmuję się wykończeniami, ale to też męcząca praca, nie warta tych pieniędzy. Chyba to najwyższy czas, żeby się opamiętać.
I zawsze to normalna praca, w której zusy srusy będą odprowadzane od pełnej kwoty, a nie jak to typowo prywatnie Big Grin
Odpowiedz

Masz 23 lata i wierzysz w ZUS? Współczuję. Też jestem w twoim wieku i wolałbym dostawać więcej pod stołem niż mniej na konto.
Odpowiedz

(18.03.2019, 21:15)Konrad1961 napisał(a): Masz 23 lata i wierzysz w ZUS? Współczuję. Też jestem w twoim wieku i wolałbym dostawać więcej pod stołem niż mniej na konto.

A ty wierzysz w rynek finansowy ? Współczuję  Tongue Fajnie dostawać więcej pod stołem, tylko kto w takim razie będzie płacił na emerytury twoich rodziców ?
Odpowiedz

(19.03.2019, 19:06)nakama napisał(a):
(18.03.2019, 21:15)Konrad1961 napisał(a): Masz 23 lata i wierzysz w ZUS? Współczuję. Też jestem w twoim wieku i wolałbym dostawać więcej pod stołem niż mniej na konto.

A ty wierzysz w rynek finansowy ? Współczuję  Tongue Fajnie dostawać więcej pod stołem, tylko kto w takim razie będzie płacił na emerytury twoich rodziców ?

Emerytów nie obchodzi skąd się bierze kasa na ich emerytury więc mnie też nie obchodzi ich los. Jeżeli tobie pasuje to że państwo na wypłacie 3000 netto kasuje ze strony pracownika oraz pracodawcy 2100 zł to nie narzekaj później że mało zarabiasz a w sklepach wszystko drogie.
Odpowiedz

(20.03.2019, 22:10)Konrad1961 napisał(a):
(19.03.2019, 19:06)nakama napisał(a):
(18.03.2019, 21:15)Konrad1961 napisał(a): Masz 23 lata i wierzysz w ZUS? Współczuję. Też jestem w twoim wieku i wolałbym dostawać więcej pod stołem niż mniej na konto.

A ty wierzysz w rynek finansowy ? Współczuję  Tongue Fajnie dostawać więcej pod stołem, tylko kto w takim razie będzie płacił na emerytury twoich rodziców ?

Emerytów nie obchodzi skąd się bierze kasa na ich emerytury więc mnie też nie obchodzi ich los. Jeżeli tobie pasuje to że państwo na wypłacie 3000 netto kasuje ze strony pracownika oraz pracodawcy 2100 zł to nie narzekaj później że mało zarabiasz a w sklepach wszystko drogie.

To nie jest w porządku, ale co my możemy. Chyba tylko wyjechać. Starsze pokolenie, które w TVNach widzi tylko POPIS musi po prostu wymrzeć. Może wtedy się coś polepszy.
Odpowiedz

(20.03.2019, 22:10)Konrad1961 napisał(a): Emerytów nie obchodzi skąd się bierze kasa na ich emerytury więc mnie też nie obchodzi ich los. 

Głupia wymówka. Chowając głowę w piasek nie zmienisz rzeczywistości, że są zobowiązania wobec emerytów które państwo musi regulować. A miganie się od tego obowiązku to zwyczajna nieuczciwość względem reszty uczciwie płacącego podatki społeczeństwa. 

(20.03.2019, 22:10)Konrad1961 napisał(a): Jeżeli tobie pasuje to że państwo na wypłacie 3000 netto kasuje ze strony pracownika oraz pracodawcy 2100 zł to nie narzekaj później że mało zarabiasz a w sklepach wszystko drogie.

Mało zarabiamy a wszystko jest drogie, dlatego że jesteśmy biednym w (porównaniu z zachodem) społeczeństwem, które nie załapało się na tą "falę gospodarczą" która poniosła innych wyżej, dzięki czemu (mimo wyższych niż u nas podatków) zarabiają dużo więcej. A to już skutek takiej a nie innej historii tego regionu Europy.
Odpowiedz

Ktoś ma jakiegoś linka do materiałów szkoleniowych do licencji na maszynistę, które już mógłbym powoli przyswajać?
Odpowiedz

Wszystko dostaniesz na kursie. Uczenie się całej Ir1 na pamięć póki co jest Ci nie potrzebne. Narazie póki co opanuj Ie1,bo z niej musisz mieć 100% i nie ma tłumaczenia że miałeś tylko jeden głupi błąd Smile Powodzenia!
Odpowiedz

Przede wszystkim instrukcja Ie-1 w całości

w wolnym czasie poczytaj też IR-1
Jeżeli chcesz więcej materiałów to napisz na PW.
Odpowiedz

Dziękuję, no to zaczynam naukę Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 67 18.04.2024, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 714 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 595 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 559 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 055 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.