Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Licencja maszynisty
Na stronie PLK masz na dzień dobry dużo literatury
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Dzięki wielkie.
Znalazłem taki zbiór:
https://www.plk-sa.pl/dla-klientow-i-kon...a-wydruku/

Trochę tego jest, od czego byście poradzili zacząć?
W międzyczasie gdzieś przeczytałem , że najważniejsze to Ie-1 i Ir-1.

Pozdrawiam
Odpowiedz

Dobrze przeczytałeś..a w wolnych chwilach od literek zawsze możesz przejrzeć YT , tam jest wiele krótkich filmów nt budowy pojazdów kolejowych, usterek , przepisów jak to wygląda na szlaku itp..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Swoją drogą szukam kogoś komu Urząd Pracy dofinansował licencję, bo mam kilka pytań z tym związanych. Jest na forum ktoś taki?
Odpowiedz

Konrad... Nie mamy pewności, że faktycznie tak jest w Lotosie, gdy zatrudnia Cię pośrednik,więc nie rozsiewajmy plotek jako "sprawdzonych informacji". Dlaczego? Bo założę się, że nie pracowaliście pod pośrednikiem, a opinie czerpiecie z jakichś głupich mitów. Ja natomiast pracowałem i jest to mój żelazny argument, by twierdzić, że w Lotosie może być podobnie jak w mojej poprzedniej firmie, zanim się jeszcze przeprowadziłem. Pracowałem tam przez 6 lat, w tym 3 lata pod pośrednikiem. Podczas tych pierwszych 3 lat miałem takie same prawa jak reszta pracowników, która była pod firmą. Tj. Premie wakacyjne, świąteczne, możliwość zrzeszania się w związkach, ekstra płatne weekendy i święta. Nie twierdzę zaparcie, że w Lotosie też będzie tak kolorowo, ale jeśli nie ma się pewności to nie można rozsiewac takich plotek. Aha.. Żebym nie był gołoslowny - firma w której pracowałem to Lear Corporation w Tychach, możecie sobie tam nawet zadzwonić i się zapytać o warunki.
Erap2 - skontaktuj się z kolegą Michał_26. On jest właśnie w trakcie szkolenia na świadectwo w IC. Dostał się tam na licencję podczas poprzedniego naboru. Pisałem z nim, on załatwił sobie dofinansowanie z UP.
Ktoś w ogóle wie, kiedy będzie następny nabór w IC na licencję? Tylko nie piszcie, że nie będzie, bo rynek już jest nasycony licencjatami. Takie brednie słyszałem już z 2 lata temu.
Odpowiedz

@Venlo
Dzisiaj na stronie IC pojawiły się ogłoszenia z naborem na świadectwo maszynisty dla osób posiadających już licencję.
Odpowiedz

W Lotosie pracując pod pośrednikiem, stała pensja bez dodatków i benefitów
Odpowiedz

@wojdade niestety nie mam licencji. Niedawno przeszedłem pomyślnie badania, więc poczekam jeszcze na jakiś nabór ze szkoleniem na licencję, a jak się nie uda to... To chyba 750 zł pójdzie w piach, bo koszt kursy to jedno, ale później trzeba się jeszcze z czegoś utrzymać przez 2 miesiące.
Odpowiedz

Przecież większość kursów na licencję odbywa się weekendowo....
Odpowiedz

Waszym zdaniem opłaca się jeszcze inwestować w kurs na licencję maszynisty? Z tego co widzę w spółkach kolejowych są przyjęcia na świadectwo co jakiś czas tylko czy w przyszłych latach (2019, 2020) się to utrzyma? I Ile jest osób z licencją czy rynek nie jest przesycony takimi osobami?
Doradzcie mi proszę bo trochę się obawiam, a kurs na licencję to nie jest mała kwota Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz

Póki co zapotrzebowanie jest jak widać, powoli reaktywuja z powrotem szkoły kolejowe, więc za 2, 3 lata sytuacja może się już zmienić, gdy młodzi skończą szkoły, a rynek bedzie już w znacznym stopniu nasycony.
Zawsze możesz poszukać ofert kursu licencji z gwarancją zatrudnienia.
Odpowiedz

Dalej nie rozumiecie...nie ma czegoś takiego jak zagwarantowanie zatrudnienia na stanowisku maszynisty! Może być gwarancja zatrudnienia w spółce ale nie oznacza to że gość z papierami na maszyniste tym właśnie tam będzie się zajmował..zrobią wam lojalki a skończyć możecie na manewrowym lub rewidencie bo tam będą braki niesamowite..przewoźnicy tak właśnie będą żonglować ludźmi by ktoś musiał wykonywać takie prace jak manewrowego,rewidenta bo nikt tego nie chce bo każdy chce być panem maszynistą...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Zgadza się. Docelowo każdy na Pana maszyniste, a życie dopiero potem pokaże
Odpowiedz

Już teraz w Cargo pracują młodzi maszyniści którym zrobiono swego czasu manewrowych i kilka razy w kwartale idą na służbę na manewrowego..i nie ma rozmowy..
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Teraz jest czas najwyższy i może ostatni dzwonek. Przepracuj 3 miesiące gdzieś i masz na licencję. Zrób ją i idź do spółki typowo na maszynistę. Bo jak pójdziesz przez jakieś szkoły, dofinansowania czy inne duperele, to tak jak piszą chłopaki wyżej, będzie stukał młotkiem w koła zimą, zamiast kręcić kołem w ciepłej kabinie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Lightbulb Licencja maszynisty i świadectwo Adiqxz 1 125 18.04.2024, 13:11
Ostatni post: Dudi85
  Licencja maszynisty w firmie zajmującej się doszkalaniem ludzi kempa240 1 730 04.09.2023, 08:15
Ostatni post: Manio
  Licencja maszynisty InterCity Yattamam 5 3 637 18.03.2023, 13:29
Ostatni post: Yattamam
Heart Jakie instrukcje do nauki na Egzamin Licencja Maszynisty Szymczak101 16 6 611 22.10.2022, 11:43
Ostatni post: SILENCEISGOLDEN
  Licencja Maszynisty ! Notatki pytania itp shady173 7 3 105 28.07.2022, 15:07
Ostatni post: Paweł Piotr

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
4 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.