Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na maszynistę w PKP Cargo
Również zgadzam się z przedmówcami.Tylko czekać jak pierwsi maszyniści z wielkiego bumu przyjęć z lat 2014-2015 skończą lojalki i uciekną z firmy. Niech choćby co trzeci się na to zdecydował to jest to ogromna ilość ludzi jak na polskie warunki. Ale co to obchodzi prezesika, dziś liczy wypłatę a za rok będzie następny itd...Nic ująć a pewnie wiele by dodać. Mając inne możliwości stanowczo doradzam innych przewoźników.
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(09.01.2019, 23:16)butla1991 napisał(a): Po 2 latach szkolenia nie przebijecie 3.5 tysiąca bez nadgodzin, maszynista z pełnym stażem (33% po 22 latach pracy) bez nadgodzin wyciąga około
4.3 tysiąca. Zresztą wystarczy spojrzeć na obecny kurs na licencje w Poznaniu.  Kilka osób zrezygnowało  po umowie próbnej.

Kolejny naczytał się w gazetach o niebotycznych zarobkach maszynistów, a teraz zdziwiony. Przecież te 3,5 to normalna stawka dla swiezaka w większości spółek. Ludzie róbcie sobie jakieś rekonesanse przed przyjęciem do roboty, a nie podjarani chwytliwymi nagłówkami z gazet, składacie papiery i jakoś to będzie.
Odpowiedz

Jakbyś się zdecydował na przykład na KŚ to od razu Ci mówię, że zarobisz więcej jak 3,5 (oczywiście będąc czynnym maszynistą, nie stażystą). Za 3,5 to można wagony na bocznicy podpychać, a nie ciężkie pociągi prowadzić, nie wiem gdzie Kolega jako świeżak dostał taką stawkę, bo chyba tylko spółki z PKP w nazwie i PRy tak płacą.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

Bo jak widać, ci co nie liznęli nawet nastawnika albo jeżdżą za stażyste miesiąc i gotują wodę mechanikowi to mają tu najwięcej do przekazania i na lewo i prawo pouczają kto się tylko nawinie ;)
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(12.01.2019, 10:09)rustsaltz napisał(a): Jakbyś się zdecydował na przykład na KŚ to od razu Ci mówię, że zarobisz więcej jak 3,5 (oczywiście będąc czynnym maszynistą, nie stażystą). Za 3,5 to można wagony na bocznicy podpychać, a nie ciężkie pociągi prowadzić, nie wiem gdzie Kolega jako świeżak dostał taką stawkę, bo chyba tylko spółki z PKP w nazwie i PRy tak płacą.

Wiem, w spółkach samorządowych można spokojnie wyciągnąć 5 patyków, ale tu nie chodzi o mnie. 3,5 to jest normalna stawka dla świeżych maszynistów w Cargo, IC czy Polregio. Problem w tym że niektórzy pchają się do nich licząc na nie wiadomo co, i potem wylewają swoje żale w internecie.

(12.01.2019, 21:44)PeKaP napisał(a): Bo jak widać, ci co nie liznęli nawet nastawnika albo jeżdżą za stażyste miesiąc i gotują wodę mechanikowi to  mają tu najwięcej do przekazania i na lewo i prawo pouczają kto się tylko nawinie  Wink

Cóż kolega jest przykładem tego że doświadczenie nie idzie w parze z mądrością, skoro sam siedzi w cargowskim gównie i jednocześnie narzeka że śmierdzi. I tak będę pouczał takich delikwentów, bo nie mogę zrozumieć jak można się pchać się gdzieś w ciemno i oczekiwać że wszystko potem będzie super.
Odpowiedz

Typowy pracownik PKP Cargo zawsze narzeka na zarobki (I slusznie, warsztatowcy, ustawiacze/manewrowi, rewideni po 30 latach pracy zarabiają 2500-3000 netto!!!!) ale nawet przez mysl mu nie przyjdzie zlozyc papierow do innej firmy na kolei oraz potem udac się na rozmowe.
Odpowiedz

Przykładowy warszatowiec mieszkający np za Żywcem i pracujący na szopie w Czechowicach i mający 50 lat nie nia ma możliwości już podjąć pracy gdzie indziej więc musi narzekać na swojego bo takie osoby są potrzebne a wykruszają sie z wiadomych powodów. A wam drodzy forumowicze życzę dużo zdrowia i powodzenia w pracy, resztę zostawię dla siebie a życie wam pokaże realia...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Jak to nie ma mozliwosci? Dzisiaj wszedzie szuka się pracownika, Ci ludzie po prostu się boją zmian I dalej bedą narzekac
Odpowiedz

(13.01.2019, 14:06)Konrad1961 napisał(a): Jak to nie ma mozliwosci? Dzisiaj wszedzie szuka się pracownika, Ci ludzie po prostu się boją zmian I dalej bedą narzekac

Albo siedzą na dupie i liczą na cud, że coś w końcu się zmieni na lepsze. Dorośli mężczyźni a zachowują się jak rozpuszczone dzieci, czekające aż przyjdzie "mamusia" i rozwiąże ich problemy.
Odpowiedz

Liczą na zwiazki zawodowe XD. Ktore co roku tak walczą o podwyzki że zadna mloda osoba nie chce pracowac w PKP.
Odpowiedz

Ciekawe czy koledzy, którzy dożyją pięćdziesiątki będą tak chętnie zmieniać pracę w tym wieku.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

https://pl.indeed.com/m/viewjob?jk=97963...&from=serp
"Możliwe zatrudnienie ludzi bez kawalifikacji"
Odpowiedz

Witam, czy jest tu ktoś z Południowego Zakładu, zatrudniony jako rzemieślnik, który oczekuje szkolenia na licencje maszynisty ?
Odpowiedz

Question 
Czołem Koledzy i Koleżanki.
Wybaczcie że tak na chwilę i bez rozchodniaczka Wink ale wpadam z pytaniem.
Planuję zatrudnić się w PKP Cargo w Gdyni jako kandydat na szkolenie na maszynistę, jestem po badaniach, w poniedziałek 11.02 mam stawić się na podpisanie umowy.
Mam jednak obawy co do przebiegu szkolenia, podobno zaczyna się od manewrowego (skierowania na badania były na stanowisko "manewrowy" oraz "robotnik"), po zdaniu egzaminów i przepracowaniu paru miesięcy na tym stanowisku, przechodzę na kurs na maszynistę.
Możecie potwierdzić (lub nie) te informacje? Tak to się rzeczywiście odbywa?
Jak dla mnie, jakiś sens to ma w przypadku maszynisty od towarów, tylko czy nie będzie przypadkiem tak, że będę manewrowym póki nie skończy mi się cierpliwość do PKPC?

Pozdrawiam i dziękuję Smile
Odpowiedz

Skonczysz jako manewrowy na 99%, tym bardziej że Cargo ma bardzo duze braki na tym stanowisku ze wzgledu wynagrodzenie na tym stanowisku na poziomie 2000 netto. Jezeli jestes z Trojmiasta to lepiej idz do Lotosu, tam tez zaczniesz od manewrowego ale za duzo lepsze pieniadze niz w Cargo, poza tym Lotos przeprowadza wewnetrzne nabory na licencje+ swiadectwo co jakis czas wlasnie wsrod manewrowych, ustawiaczy I rewidentow. PKP Cargo jest nad przepascią jezeli chodzi o pracownikow wiec kazdemu teraz obiecują gruszki na wierzbie.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 75 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 250 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 723 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Wink Kurs na konduktora Karolina 2 1 542 28.05.2023, 15:42
Ostatni post: mexam
  Kurs elektryka Lorek09 5 1 759 02.12.2021, 13:55
Ostatni post: Lorek09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.