Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kurs na maszynistę w PKP Cargo
#1
Słyszałem, że na jesieni (chyba październik) ma wystartować w Poznaniu "kurs na maszynistę" organizowany przez PKP Cargo. Na stronie nic nie znalazłem na ten temat, więc napisałem im na maila infolinia@pkp-cargo.eu w tej kwestii o zweryfikowanie tej informacji i ewentualnym dalszym pokierowaniu mnie ale brak odzewu. Gdzie się dowiem czegoś więcej odnośnie kursu? Teraz widzę na https://www.pkpcargo.com/pl/kontakt/zak%...pkp-cargo/ podane maile do interesującego mnie zakładu spółki w Poznaniu. Tam napiszę to mi coś powiedzą? Doradzicie coś?
Odpowiedz

#2
z tego co wiem to aktualnie kurs już trwa całkiem od niedawna..a i tak był pod wielkim znakiem zapytania bo chętnych brak...
Odpowiedz

#3
Kurs na świadectwo? Mogliby zorganizować kurs na licencje. Ciekawe kiedy się coś ruszy pod tym względem w IC....
Odpowiedz

#4
Rozmawiałem w zeszłym miesiącu z osobą odpowiedzialną za szkolenia w PKP Cargo, plan jest taki by w tym lub przyszłym miesiącu zaczynać kurs na licencję i świadectwo. A na ile uda się plan utrzymać to nie wiadomo Tongue
Odpowiedz

#5
Popytaj w PR w Zielonej Górze, Oni też planują licencję+świadectwo. PMT też organizuje takie kursy. Najlepiej samemu zadzwonić nizr wysyłać maile
Odpowiedz

#6
(06.08.2018, 19:27)dlouhy napisał(a): Tam napiszę to mi coś powiedzą? Doradzicie coś?

Napisz i zobacz, ale najlepszą metodą będzie jednak wykonanie telefonu. Sam wysyłałem papiery do Cargo gdy organizowało świadectwo to nawet nie odpisali spierd...... Wink
Odpowiedz

#7
Na tym forum to każdy boi się dzwonić XD. Zbierzcie się na odwagę bo inaczej zostaniecie starymi kawaleremi XD
Odpowiedz

#8
(06.08.2018, 20:08)Marek01 napisał(a): z tego co wiem to aktualnie kurs już trwa całkiem od niedawna..a i tak był pod wielkim znakiem zapytania bo chętnych brak...

A co się dziwisz, realia się powoli roznoszą po kraju że w Cargo świeży maszynista ma 3500na rękę...moja sąsiadka z  Lidla tyle przynosi miesięcznie
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#9
Chyba brutto i to w dużym mieście....3500 netto to chyba jako kierownik sklepu
Odpowiedz

#10
(06.08.2018, 22:32)Venlo napisał(a): Kurs na świadectwo? Mogliby zorganizować kurs na licencje. Ciekawe kiedy się coś ruszy pod tym względem w IC....

Jeżeli chodzi o IC, to w grudniu, gdy dzwonili z wynikami rekrutacji, Pani z IC powiedziała mi że kolejna rekrutacja na licencję odbędzie się w listopadzie tego roku. Myślałem że przesadziła, ale skoro mamy już sierpień, i nie ma żadnych ogłoszeń, to chyba będzie prawda.
Odpowiedz

#11
Bo do tego zawodu trzeba iść z pasją, a nie, że kolega mówił, że fajnie. Jak się chce to trzeba się nogami i rękami wpychać, żeby Cię przyjęli, sami z reguły nie dzwonią. Co do zarobków, nie wiem skąd wy macie info, że w Lidlu jest 3,5k na rękę, bo ostatnio to taka kwota tylko w Internecie krąży. Najpierw pogadajcie z ludźmi co tam pracują, jak łaskawie dostaniesz 2500zł, to będzie dobrze.

Naborów jest pełno - bez informacji na stronach, tylko tak jak chłopaki mówią, trzeba dzwonić. My właśnie zaczęliśmy warsztaty w KD (7 chłopaków - wszyscy z tzw. ulicy) i trzeba było dobijać się co miesiąc i pytać, czy coś już startuje czy nie.
Odpowiedz

#12
(07.08.2018, 09:43)Konrad1961 napisał(a): Chyba brutto i to w dużym mieście....3500 netto to chyba jako kierownik sklepu

Raczej brutto: http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-bi...,29923782/

Jak na polskie warunki 3,5 netto to niemało, zgodnie ze statystykami GUSu, zarobki 2/3 Polaków mieszczą się poniżej tej kwoty.
Odpowiedz

#13
W Gdańsku są ogłoszenia w Lidlu i Biedrze. 3000 brutto z nagrodą za obecność. Ja już postanowiłem, że jeżeli się teraz nie załapie na jakąś licencje (cargo, czy IC), to jadę za granicę na kilka msc zarobić na licencje prywatna. Fajnie jednak, że coś się ruszyło w tym temacie, że macie jakieś informacje. Aż mi się humor poprawił Big Grin
Odpowiedz

#14
Ja ze swoją licencją dostałem się i robię świadectwo w PR, oczywiście nie było żadnych informacji na ich stronie. Dzwonić i się dobijać, jedyna rada, własna licencja zdecydowanie jest wtedy na plus.
Odpowiedz

#15
Podziwiam ludzi którzy robią świadectwo w PR-ach, podobno zarobki maszynistów są tam tragiczne, nawet jak na Polskie warunki.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Na ile są ważne badania na kurs? Boomy 1 76 26.03.2024, 09:39
Ostatni post: Dudi85
  Pytania o kurs na maszynistę w Matel Service Boomy 6 250 29.02.2024, 16:21
Ostatni post: Dudi85
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 724 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Wink Kurs na konduktora Karolina 2 1 546 28.05.2023, 15:42
Ostatni post: mexam
  Kurs elektryka Lorek09 5 1 759 02.12.2021, 13:55
Ostatni post: Lorek09

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.