Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomysły na zmiany na liniach kolejowych
#1
Co byście zmienili, zrobili w kolei. Ja np.: jestem za elektryfikacją linii Gdynia Główna - Hel

[ Dodano: 2010-06-10, 11:03 ]
Ale to inna sprawa bo mam też kilka pomysłów na nowy tabor. Dla WKD myślę o lokomotywach działających w napięciu 0,6kV lub 3kV (prądu stałego) i z możliwością zamontowania sprzęgu samoczynnego.
Odpowiedz

#2
Z tego co wiem Linia na Hel nie mogła być kiedyś zelektryfikowana z powodu niezbyt stabilnego terenu i częstego zalewania, ciekawe czy tak było na prawdę i czy można to wykonać teraz.

Ja od siebie dodam Elektryfikację linii Korsze Ełk
Odpowiedz

#3
A na Hel SU46,SU45 oraz podobne nie wjeżdżają z racji na nacisk. ale czym wywołany? stan torów, czy też grunt? wydaje mi się że stan torów ale czy ktoś może to potwierdzić?
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#4
generalnie grunt nie jest zbyt stabilny na półwyspie i się zapada i to raczej tego wina, Su45, Su46 podobno nie jeżdżą ponieważ należą do Cargo i trzeba by było je wynajmować.
Odpowiedz

#5
Z tego co widziałem to po półwyspie jeżdżą SU46, więc może sytuacja się stabilizuje.
Kolejowy Portal Informacyjny:
yafal3390

YouTube:
yafal3390

Wikipedia:
rav3390
Odpowiedz

#6
yafal3390 napisał(a):Z tego co widziałem to po półwyspie jeżdżą SU46
Takie tylko pytanie... kiedy miałeś ostatnio przyjemność widzieć? w którym roku może lepiej?
Volenti non fit iniuria
Odpowiedz

#7
Chyba w poprzednie wakacje (2009). Kolega był na wakacjach i porobił zdjęcia i filmiki. Na YouTube też są filmiki:
-SU45 -> http://www.youtube.com/watch?v=UAp1jf-Q7sQ
-SU46 -> http://www.youtube.com/watch?v=qPfMGBnMx0U
Odpowiedz

#8
yafal3390 napisał(a):Co byście zmienili, zrobili w kolei. Ja np.: jestem za elektryfikacją linii Gdynia Główna - Hel

Elektryfikację linii Gdynia - Hel ja bym zostawił taka jaka jest
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  zdalne sterowanie ruchem na małych liniach zbyt kosztowne dla rewitalizacji kazio 0 2 384 09.03.2016, 14:11
Ostatni post: kazio
  Ruch towarowy na liniach 181, 146, 22 Ptbtkolej 2 3 610 22.05.2012, 09:53
Ostatni post: Lolek

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.