Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pociągi - IC, TLK, EIC - gdzie brakuje wagonów
#1
Tak się zacząłem zastanawiać - na których wg Was połączeniach jeździ zbyt mało, a na których zbyt dużo wagonów?
Dla mnie niechlubnym przypadkiem jest pociąg z mojego podwórka - TLK Stoczniowiec z Gdyni Głównej do Katowic przez Bydgoszcz Główną, gdzie jest rozłączany i część jedzie do Zielonej Góry, a część do Katowic...Pociąg ma 7 wagonów i w Bydgoszczy po rozłączeniu 4 wagony jadą do Zielonej Góry, są to wagony mieszczące 8 os. w przedziale, zaś do Katowic jedzie 1 wagon 2 kl. i 2 wagony 1 kl. zdeklasowane na 2 klasę.
Efekt? W stronę Katowic z racji trzech wagonów są zawsze tłumy, a w kierunku Zielonej Góry frekwencja jest tylko do Poznania, później do ZG już tyle ludzi nie jeździ.
Odpowiedz

#2
TLK Połoniny - Warszawa - Przemyśl - pociąg nieporozumienie, 3 wagony.
Ludzie upchani jak bydło jedno na drugim, a w lecie do tego sauna nie do wytrzymania
Odpowiedz

#3
Zasadniczo to brakuje wagonów na każdym połączeniu wyjeżdżającym z Warszawy w piątek po południu ew. w sobotę rano, a wracającym w niedzielę. Czasem jest tyle ludzi, że konduktor nie ma jak wejść, koczują na schodach, w przejściach międzywagonowych, w Warsie itd. Najgorzej jest w dartach i flirtach, bo tam po prostu jest ogólnie ciasno i nie ma jak stać.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brakuje kuszetek, wagonów sypialnych i restauracyjnych kazio 63 22 976 03.03.2018, 11:17
Ostatni post: Wojtek_w_podrozy
  Jakich połączeń brakuje? SAP102 47 17 445 08.01.2017, 11:54
Ostatni post: rustsaltz
  Gdzie w nocnym TLK Ustronie? maciekpaw1997 22 9 870 04.09.2015, 16:03
Ostatni post: masovian

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.