• 1 głosów - średnia: 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stypendium PKP Cargo
#1
Witam, uczęszczam od września do szkoły średniej o profilu Technik Transportu Kolejowego, do 30 czerwca mam czas na zdecydowanie się na stypendium PKP Cargo. Dodam że w przyszłości chciałbym podjąć pracę jako maszynista. Czy zdecydować się na to stypendium czy jednak nie ? 
Pozdrawiam Wink
  Odpowiedz
#2
Jeszcze dodam, iż to stypendium to gwarancja pracy w PKP Cargo, ale nie jest określone co dokładnie będę robił.
  Odpowiedz
#3
Prędzej niż maszynistą zostaniesz manewrowym, rewidentem lub pójdziesz na warsztat robić jako spawacz. Lepiej odpuścić sobie to stypendium i po szkole mieć wolną rękę w wyborze pracodawcy. Jesli chodzi o gwarancję pracy to aktualnie do PKP Cargo przyjmują każdego kto zaliczy badania lekarskie.
  Odpowiedz
#4
(04.11.2018, 15:28)Konrad1961 napisał(a): Prędzej niż maszynistą zostaniesz manewrowym, rewidentem lub pójdziesz na warsztat robić jako spawacz. Lepiej odpuścić sobie to stypendium i po szkole mieć wolną rękę w wyborze pracodawcy. Jesli chodzi o gwarancję pracy to aktualnie do PKP Cargo przyjmują każdego kto zaliczy badania lekarskie.

Tak zrobię, dzięki za odpowiedź Wink
  Odpowiedz
#5
Dużo tego stypendium płacą?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#6
Pójdziesz na rewidenta lub manewrowego. Po technikum kolejowym i tak świadectwo maszynisty musisz robić. Nie musisz tylko uczęszczać na wykłady z licencji maszynisty, ale egzamin musisz zdać na licencję maszynisty. Od razu na maszynistę i tak Cię nie wezmą. Warsztat, rewirent, manewrowy.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości