Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konflikty we Wschodniej Ukrainie i w Donbasie
#1
Jako że temat bardzo mnie ciekawi, postanowiłem podyskutować o sprawie konfliktu we Wschodniej Ukrainie, który już trwa 4 lata i, z tego co czytałem w sieci na stronach o Donbasie, nie widać na razie końca konfliktów zbrojnych.
Giną bezsensownie tam cywile, i to najczęściej przypadkowo, ponieważ zabijają ich jakieś miny i odłamki rakiet, a zginęło tam już setki cywilów, nie mówiąc już o żołnierzach.

Głównie te "walki" toczą się w Doniecku, w Ługasku i w okolicznych miejscowościach, przy granicy z Rosją.
Ale przeczytałem, że samo centrum Doniecka jest nienaruszone i tam ludzie normalnie żyją, pracują, mieszkają, a tylko dzielnice tego miasta są ostrzeliwane i dość mocno są niszczone budynki, różne obiekty, jak np. były ataki na nowo wybudowany dworzec kolejowy w Doniecku i był specjalnie wybudowany na EURO 2012, kiedy to były rozgrywane mecze na "ARENA DONBAS", na nowoczesnym stadionie w mieście.
Podobno też i były jakieś rakiety wystrzelone przez separatystów na ten stadion, znacznie uszkadzając elementy stadionu.
Dworzec kolejowy również był ostrzeliwany, co doprowadziło do jakichś tam strat.

Rosja za wszelką cenę chce przejąć Wschodnią Ukrainę, gdyż jest to rejon głównie rosyjskojęzyczny i mieszka tam wielu obywateli rosyjskich.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rygor na granicy wschodniej (nie tylko kolejowej) Mariusz W. 9 3 620 11.09.2014, 08:42
Ostatni post: Afrika Bambaataa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.