Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
Niestety, ale taka jest smutna prawda. Osobom niepełnosprawnym w tym kraju stwarza się schody (dosłownie i w przenośni) nie tylko na kolei, ale i w wielu innych dziedzinach życia.
Odpowiedz

Dyskusja toczy się nadal na https://www.facebook.com/PKP.Intercity/ Zapraszam -mam tam kilka ciekawych odpowiedzi z PKP IC, np. taka: "Jak sobie wyobrażam jazdę Pendolino z Katowic do Kołobrzegu przez Warszawę? OWSZEM -chętnie-skoro Pendolino jedzie z KRAKOWA do Kołobrzegu przez Warszaw to dlaczego nie mógłby jechać "Z" lub "PRZEZ" Katowice? To jest nadal 8 godzin z minutami a nie 11 i "lądowanie' w nocy w Kołobrzegu.
Bea
Odpowiedz

Wniosek jest taki : trzeba zadziałać na szczeblu wojewódzkim ,przedstawić sprawę na piśmie i poprosić o interwencję nasze władze.
Bea
Odpowiedz

@bea, przeglądając dziś plakatowy rozkład jazdy rzucił mi się w oczy jeden szczegół, a mianowicie że kołobrzeska grupa do nocnego "Wolina" prowadzi wagon sypialny przystosowany do przewozu osób na wózkach. Może taka opcja by Cię zainteresowała? 

[Obrazek: 11935438_WP_20180604_08_53_25_Pro.jpg]
Odpowiedz

Dziękuję ale nie. Odechciało mi się już podróży z PKP IC. Jeśli ktoś z osób decyzyjnych czyta to forum to : SERDECZNE PODZIĘKOWANIA ZA "MYŚLENIE"! Dzięki Waszej głupocie i braku empatii - MY i z pewnością jeszcze parę osób starszych, niepełnosprawnych i rodzin z dziećmi ZREZUGNUJE z podróży trwającej ZALEWDWIE 11 godzin -z rewelacyjnym pełnym wrażeń nocnym "lądowaniem" w Kołobrzegu. Tak przyciągacie klientów-BRAWO! Koniec tematu-wszystko już zostało powiedziane.
Bea
Odpowiedz

[Obrazek: 6afbd99b87b7e02b721d334dc8811c51.jpg]
11 godzin + codzienne niemałe opóźnienia. Ostatni punktualny przyjazd do Kołobrzegu był 11 maja.

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

SUUUUUUPER! Godzina w jedną lub w drugą stronę co za różnica dla PKP IC ??? Ważne, że zapłacili -teraz niech się męczą.
Bea
Odpowiedz

I jeszcze na marginesie-zobaczcie sobie postoje we Wrocławiu ,Pile i Krzyżu odpowiednio pól godziny,15 min. i 10 min -to potem jedziemy na REKORD! Czy naprawdę nie można skrócić tych postojów? Każda minuta tutaj ma znaczenie-to byłoby już pół godziny krócej gdyby skrócić postoje do 2-3 min jak na innych stacjach. POBUDKA PKP IC-myślimy!
Bea
Odpowiedz

Akurat w Krzyżu i Pile jest zmiana trakcji z elektrycznej na spalinową, więc nie da się tego zrobić w 5 minut.

Kolej w Polsce idealna nie jest i wiele ma za uszami, ale z całym szacunkiem w tym przypadku to narzekanie robi się coraz bardziej nudne i bezzasadne. Kilka postów wcześniej podałem kilka opcji zastępczych, ale zostały odrzucone, dlatego uważam że jest to na siłę szukanie dziury w całym.
Odpowiedz

Od dziś będzie lepiej. Rozkładowy czas jazdy Szkunera został wydłużony o 1 godz. 15 minut. Jest szansa, że teraz opóźnień nie będzie Smile

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz

(10.06.2018, 08:24)Adams napisał(a): Akurat w Krzyżu i Pile jest zmiana trakcji z elektrycznej na spalinową, więc nie da się tego zrobić w 5 minut.

Kolej w Polsce idealna nie jest i wiele ma za uszami, ale z całym szacunkiem w tym przypadku to narzekanie robi się coraz bardziej nudne i bezzasadne. Kilka postów wcześniej podałem kilka opcji zastępczych, ale  zostały odrzucone, dlatego uważam że jest to na siłę szukanie dziury w całym.

To proszę nie czytać jak to Pana nudzi-proste.
 I piszę o karygodnych faktach a nie mżonkach lub bzdurnych propozycjach które tak naprawdę NIC nam nie dają.
I przepraszam JAKICH kilka opcji? Pociąg BEZ platformy dla wózkowiczów lub podróż nocna TEŻ bez platformy w dodatku też 12 to godzinna? Proszę się zastanowić co Pan pisze. Powtarzam: Tak naprawdę nie ma Pan pojęcia o czym pisze skoro jest Pan PEŁNOSPRAWNY a wymądrzać się nie przeżywszy czegoś na własnej skórze to jest zwykła ignorancja.  TYLKO osoba która doświadczyła czegoś osobiście zrozumie o czym piszę. A Panu jak widać brakuje elementarnego zrozumienia i empatii.
Bea
Odpowiedz

(10.06.2018, 14:15)sztaba napisał(a): Od dziś będzie lepiej. Rozkładowy czas jazdy Szkunera został wydłużony o 1 godz. 15 minut. Jest szansa, że teraz opóźnień nie będzie

Nie ma się co czepiać DOBRZE jest jak uważa Pan ADAMS!
Bea
Odpowiedz

Proponuję napisać żądanie do PKP IC, aby uruchomili w wybranym dniu, o wybranej dogodnej godzinie i wybraną dogodną trasą indywidualny ekstra pociąg bez postojów na stacjach pośrednich. Wtedy będzie szybko. Big Grin
Odpowiedz

No i po co ta złośliwość??? Powtarzam proszę -na wózku przebyć tę trasę korzystając z Pana LICZNYCH- korzystnych w Pana mniemaniu opcji i potem proszę tutaj wrócić i możemy porozmawiać merytorycznie-wtedy Pan pojmie  O CO CHODZI!
Kpiny z problemów osób niepełnosprawnych są WYSOCE niestosowne i świadczą jedyne o Pana braku elementarnej kultury.
I proszę uważać -los lubi takich kpiarzy nieco PRZECZOŁGAĆ przez życie........
Bea
Odpowiedz

To nie są kpiny z ludzi niepełnosprawnych, tylko z grymasów i szukania dziury w całym, więc proszę mi nie zarzucać rzeczy które nie miały miejsca. Osób niepełnosprawnych w Polsce jest tysiące, też podróżują i co prawda nie mają lekko, ale takich żali nie wylewają. Wspomniałem kiedyś że obsługa przewoźnika po uprzednim zgłoszeniu ma obowiązek udzielenia pomocy osobie niepełnosprawnej i opiekunowi podczas całej podróży , więc zamiast wylewać żale należy skorzystać z tego co przysługuje.

Tyle szumu o relację, gdzie jest kilka bezpośrednich par pociągów na dobę. Trudno mi jest sobie wyobrazić co by się działo, gdyby chodziło o dojazd do miejsca, gdzie jest jedna para pociągu, albo nie ma wcale bezpośredniego połączenia.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TLK 407 Warszawa - Budapeszt - jakie wagony i komfort w sypialnym? qlex 4 4 014 01.09.2015, 09:44
Ostatni post: qlex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.