Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
#91
Uffffffffffff już jesteśmy! Tym razem wszystko SUPER! Tym razem jechalyśmy wagonem bezprzedzialowym z platformą dla wózkowiczów-bardzo praktyczna rzecz! Serdeczne podziękowania dla pracowników ochrony w Katowicach i Kołobrzegu w dniu 30.05.20016-wyjazd oraz w dniu 16.06.2016 powrót w Kłobrzegu i Katowicach .Dzięki Panowie : BRAWO za uczynność i pomoc! Specjalne podziękowania również dla drużyn SZkunera w W/w terminach! Było milo i profesjonalnie! Ekstra podziękowania za "wystawienie zderzaków podczas hamowania w Katowicach dla Pani konduktor! Wink
Bea
Odpowiedz

#92
własnie wysłałem wiadomosc do PKP IC:

Szanowni Panstwo,
"w trosce o komfort panstwa podrozy, w pociagu obecny jest serwis sprzatajacy" - to komunikat znany z pociagu EC Berlin-Gdynia (oraz Berlin-Warszawa). Rowniez z Pendolino, ale problem dotyczy pociagu EC Berlin-Gdynia.
Funkcjonowanie serwisu sprzatajacego opiera sie na bardzo niebezpiecznym oszczedzaniu przez społke PKP IC kosztow workow na smieci: worki nie sa wymieniane a pracownicy serwisu wyjmuja jedynie reka w foliowej rekawiczce smieci z worka. W ten sposob zostałem ostatnio pobrudzony na spodniach, najprawdopodobniej ciekłymi resztkami herbaty z torebki, ktora ktos wczesniej do worka ze smieciami wrzucił. Do tego prowadzi wielce niehumanitarne przenoszenie smieci w rece nad nogami pasazerow. Jezdze pociagami EC bardzo czesto i bede w najblizszych dniach obserwował, czy "techniki" oprozniania workow ze smieciami sie zmienia czy tez nie. W przypadku braku zmiany problem zostanie przedstawiony: 1) UTK oraz 2) Sanepidowi. Przypomne, ze mamy 21. wiek. Z wyrazami szacunku.
<I>Stoi na stacji lokomotywa...</I>
Odpowiedz

#93
Pracowałem jako tenże pracownik i powiem szczerze - zależy to często od pracownika Tongue Ja osobiście zawsze miałem worki do wymiany i w razie potrzeby ich używałem (tj. dość często). Zawsze można poprosić tegoż pracownika o wymianę worka, a nie jego opróżnianie (skoro sam nie zauważył, że jest to bez sensu).
Odpowiedz

#94
Własciwie to moze nawet nie trzeba koniecznie zawsze worka wymieniac, byłoby jednak wielce wskazane, aby te smieci oprozniac np. przy samym koszu a nie przenosic w rece na odległosc.
Moje "przezycia" były wyjatkowo niekomfortowe, bo prosto z pociagu udawałem sie do pracy i dobrze, ze na moich spodniach wyladowało "tylko" troche kropel herbaty i miałem jeszcze czas, aby w toalecie dokonac "zapierki".
PKP IC juz mi bardzo uprzejmie odpowiedziało, ze zwroca nalezyta uwage na przedstawiony problem.

Pozdrawiam - Mariusz
<I>Stoi na stacji lokomotywa...</I>
Odpowiedz

#95
To też zależy od sytuacji - jak w przedziale jedzie jedna czy dwie osoby to jesteś w stanie podejść z workiem, gorzej jeśli tych osób jest więcej Tongue
Odpowiedz

#96
Kulturalny kodeks w pociągach PKP Intercity

Kolejarze przypominają pasażerom o zasadach kulturalnego zachowania. W niektórych pociągach wyświetlane są informacje, jakiego zachowania należy unikać w podróży. Można się dowiedzieć między innymi, że głośna muzyka płynąca ze słuchawek przeszkadza innym pasażerom, albo że nie jest wskazane wchodzenie z intensywnie pachnącym jedzeniem do przedziału.


Jak mówi Anna Zakrzewska z PKP Intercity, w informacjach znajduje się wiele wskazówek, dzięki którym podróż będzie przyjemna dla nas, jak i dla współpasażerów.

http://finanse.wp.pl/kat,1033703,title,K...aid=118170
Odpowiedz

#97
Witam Wszystkich którzy zechcieli tutaj zajrzeć Wink
U kogo można interweniować w następującej sprawie: Obecnie "SZKUNER" Katowice -Kołobrzeg w swoim składzie nie ma tego super-dla niepełnosprawnych-wagonu bezprzedziałowego i nie wiadomo czy po zmianie rozkładu będzie takowy dołączony.
Jak być może wiecie na tej trasie jest bez rewelacji jeśli chodzi o składy-same starocie i wnoszenie wózkowiczów na "plecach"'ochrony -inaczej było w ubiegłym roku ,już w maju był w składzie ten fajny wagon bezprzedziałowy a teraz go nie ma .Przecież osoby starsze i niepełnosprawne podróżują na tej trasie przez cały rok i moim zdaniem ten wagon powinien być w składzie na stałe.
Co podpowiecie do kogo uderzyć w tej sprawie?
Bea
Odpowiedz

#98
Do przewoźnika - PKP IC
greenman1435
Odpowiedz

#99
He,he bardzo śmieszne-konkretnie do jakiego wydziału,osoby decyzyjnej itp.
Obecnie kontakt jest możliwy jedynie do pracowników infolini a ich odpowiedzi są nieco mało konkretne w stylu:"Nie wiadomo czy wagon ten będzie dołączony w okresie wakacyjnym".
Bea
Odpowiedz

https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pas...e/kontakt/
Najlepiej będzie wysłać wiadomość poprzez formularz kontaktowy. Mają obowiązek odpisać.
Odpowiedz

Dziękuję,wysłałam i czekam na odpowiedz.
Bea
Odpowiedz

Daj znać jak odpiszą. Smile
Odpowiedz

Możesz też napisać listem poleconym - wtedy będziesz mieć potwierdzenie, że wiadomość dotarła.
Odpowiedz

Witam.
Najnowsze wieści są takie : Sprawa "oparła" się o Departament Praw Pasażerów -Urzędu Transportu Kolejowego. PKP Intercity łaskawie dołączy ten wagon bezprzedziałowy z platformą dla wózkowiczów JEDYNIE na dwa wakacyjne miesiące? Potem "wchodzimy" na plecach obsługi a wózek po "wejściu" zawieszamy na suficie???
 No są to po prostu kpiny.
Walczę nadal o to aby ten wagon był na stałe dołączony do tego składu. Zaangażowało się jeszcze parę osób i zobaczymy. Będę Was informowała. Pozdrawiam.
Bea
Odpowiedz

Witam ponownie Smile
Mam prośbę do niepełnosprawnych osób z Katowic i miast ościennych które czytają ten wątek. Potrzebuję Waszego wsparcia i namiarów na organizacje w których działacie. potrzebna jest duża "siła rażenia" waszego środowiska bo osoby które  zajmują stanowiska odpowiedzialne za pomoc i współpracę z osobami niepełnosprawnymi zaczynają sobie BIMBAĆ i sprawa zaczyna się komplikować. Prawdopodobnie pomoże TVP Katowice ale Wasze wsparcie i "dociśnięcie" tematu byłoby mile widziane. Zapraszam do kontaktu.
Tak jak informowałam we wcześniejszych postach wagon bezprzedziałowy z platformą będzie dołączony do "Szkunera"/Katowice -Kołobrzeg/
 TYLKO przez miesiące wakacyjne/czyli dla dzieci i młodzieży-sprawnej w większości / a potem wózkowicze "wsiadają" na plecach obsługi-chcę wywalczyć aby do tego starego składu który NIC nie oferuje niepełnosprawnym dołączono ten wagon na stałe.
Bea
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TLK 407 Warszawa - Budapeszt - jakie wagony i komfort w sypialnym? qlex 4 4 008 01.09.2015, 09:44
Ostatni post: qlex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.