Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komfort podróży w PKP Intercity
#61
Jakie są udogodnienia w tym wagonie dla niepełnosprawnych? Rozumiem,że jest to wagon dla wózkowiczów i teoretycznie jest w nim więcej miejsca? Jak on wygląda? Jest bezprzedziałowy?
Bea
Odpowiedz

#62
bea napisał(a):Jakie są udogodnienia w tym wagonie dla niepełnosprawnych?
Żadne.

bea napisał(a):Jest bezprzedziałowy?
Tak.

bea napisał(a):Rozumiem,że jest to wagon dla wózkowiczów i teoretycznie jest w nim więcej miejsca? Jak on wygląda?
Tak:

Z jednej strony są drzwi odskokowo-przesuwne.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#63
Dziękuję-masz wiedzę o wszystkim co dotyczy kolei, prawdziwy pasjonat z Ciebie. Mogę jeszcze skorzystać z tej wiedzy? Powiedz mi proszę czy w tym wagonie gdzie jest przedział dla niepełnosprawnych i tam gdzie jedzie drużyna, zawsze jest ten jeden wolny przedział służbowy? Ta opcja z tamtego roku kiedy ulokowano nas w takim przedziale była chyba jednak najwygodniejsza dla nas. ;-) I drugie pytanie czy można w jakiś sposób znowu "zaklepać" sobie taki przedział wcześniej /np.jadąc na dworzec parę dni wcześniej obgadując sprawę z obsługą Zefira/ Czy raczej będzie to zależało od uprzejmości drużyny w dniu naszej podróży?
Bea
Odpowiedz

#64
bea napisał(a):Dziękuję-masz wiedzę o wszystkim co dotyczy kolei, prawdziwy pasjonat z Ciebie. Mogę jeszcze skorzystać z tej wiedzy?
Pracowałem jako maszynista w IC stąd, prywatnie nie jeżdżę pociągami wogóle Wink

bea napisał(a):Powiedz mi proszę czy w tym wagonie gdzie jest przedział dla niepełnosprawnych i tam gdzie jedzie drużyna, zawsze jest ten jeden wolny przedział służbowy?
Przedział dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej jest wyznaczany zawsze w wagonie w którym znajduje się drużyna konduktorska, dla osób niepełnosprawnych w tym pociągu wyznaczono wagon nr 11 przedział 9.

bea napisał(a):zawsze jest ten jeden wolny przedział służbowy
Tak, odgórnie jest już założone w którym wagonie i przedziale będzie ulokowana drużyna konduktorska tak aby wyłączyć go ze sprzedaży. Idąc dalej postanowiono na wyłącznie jeszcze dwóch przedziałów:
* miejsca 3x - dla osób z dziećmi do lat 6,
* miejsca 9x - dla osób niepełnosprawnych,

bea napisał(a):drugie pytanie czy można w jakiś sposób znowu "zaklepać" sobie taki przedział wcześniej /np.jadąc na dworzec parę dni wcześniej obgadując sprawę z obsługą Zefira/ Czy raczej będzie to zależało od uprzejmości drużyny w dniu naszej podróży?
W zasadzie to nie ma określonych konkretnych kroków. Jeżeli wyjazd jest już pewny to iść do COKu i kupić bilety jak najwcześniej to możliwe przy czym podczas zakupu zaznaczyć o ten przedział (wagon 11 miejsca 91-98). Jeżeli się nie uda to odrazu po wejściu do pociągu udać się do pracownika drużyny konduktorskiej i poprosić o otworzenie tego przedziału.

W razie co to podaję podstawę prawną o którą możesz się opierać w przypadku gdy trafisz na jakiegoś buca (Regulamin Przewozu Osób, Rzeczy i Zwierząt przez Spółkę PKP Intercity SA (RPO-IC) ze zmianą nr 5 z dnia 5 maja 2015 r.; §4 ust. 3 punkt 2.
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#65
Poznanski_mech napisał(a):W zasadzie to nie ma określonych konkretnych kroków. Jeżeli wyjazd jest już pewny to iść do COKu i kupić bilety jak najwcześniej to możliwe przy czym podczas zakupu zaznaczyć o ten przedział (wagon 11 miejsca 91-98).
Po zakupie biletów koniecznie zgłosić przejazd za pomocą formularza na stronie PKP Międzymiastowych:
http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pas ... niowy.html
Można w nim wskazać konkretne miejsca, a dodatkowo można w uwagach do wiadomości dodatkowych dopisać że chodzi o ten przedział przeznaczony dla niepełnosprawnych. Wówczas drużyna konduktorska będzie uprzedzona o tym, że są chętni na skorzystanie z tego przedziału.
Odpowiedz

#66
Chłopaki bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi i podpowiedzi :-) Są dla mnie naprawdę bardzo pomocne. Serdecznie pozdrawiam i w drogę-oczywiście pociągiem!
Poznański -mech, szczerze powiedziawszy naprawdę lubię podróżować koleją ładujesz tyłek i nic Cię nie obchodzi a uprzejma drużyna z profesjonalnym maszynistą dowozi Cię bezpiecznie do celu no i masz z głowy tych wszystkich świrów na drodze dla których ograniczenia prędkość, przepisy i i znaki drogowe to tylko zbędne zawracanie głowy.
Bea
Odpowiedz

#67
Och...... mam jeszcze jedno pytanie gdzie najlepiej sprawdzić do kiedy będzie obowiązywał wakacyjny razkład jazdy i co za tym idzie ustawienie składu. Jadę we wrześniu i po wakacjach chyba jest jakaś zmiana-chodzi głównie o to żebym sprawdziła ten numer wagonu z przedz.dla niepełnosprawnych.
Bea
Odpowiedz

#68
bea, korekta rozkładu jest 31 sierpnia br. Czy zestawienie się zmieni po wakacjach to nikt narazie nie wie, najlepiej obserwować około 1-2 tygodnie przed wyjazdem. Aczkolwiek wagon z przedziałem dla osób niepełnosprawnych się nie zmieni.

Zestawienia pociągów możesz zobaczyć na stronie PKP InterCity: KLIK

lub na vagonWEB: KLIK (bardziej przyjazna)
Niech nas łączy honor i więź zawodowa!

Kiedyś zawód maszynisty to był szacunek, teraz wstyd.

Zestawienia pociągów
Odpowiedz

#69
Serdeczne dzięki! Pozdrawiam :-)
Bea
Odpowiedz

#70
Witam kolejowych pasjonatów!
Zbliża się wiosna i tradycyjnie trzeba wyskoczyć nad morze! W maju w rozkładzie jazdy figuruje pociąg "SZKUNER" na trasie Katowice -Kołobrzeg. O ile właściwie sprawdziłam pociąg ten jest zaopatrzony w platformę i wagon dla niepełnosprawnych-ponieważ tym razem bierzemy wózek inwalidzki-dla wygody dla mamy.
Proszę o kilka słów o tym wagonie i pociągu. Czy jest to jakiś nowy model, czy wagon dla niepełnosprawnych jest wygodny i praktyczny?
Bea
Odpowiedz

#71
bea,pamiętaj że rozkład jazdy zmienia się 13 marca, więc proszę, wstrzymaj się jeszcze z dwa tygodnie z organizacją podróży w maju (rozkład musi być opublikowany 30 dni przed zmianą)
Odpowiedz

#72
Dziękuję za informację-wobec tego czekam i w stosownym czasie przyjrzymy się temu co nam na tej trasie zaproponuje nasza kolej-liczę na współpracę :-D
Bea
Odpowiedz

#73
Witam ponownie wszystkich chcących wziąć udział w dyskusji i udzielić mi cennych porad i wskazówek. Proszę o cierpliwość i wyrozumiałaść ;-) organizacja podróży z osobą niepełnosprawną wymaga starannego zaplanowania i rozeznania terenu.
Rozkład jazdy proponuje nam na trasie Katowice-Kołobrzeg w dniu 30 maja pociąg IC SZKUNER. Pociąg ten -jak zapewnia opis ma wagon dla niepełnosprawnych. I teraz pytanie jak wygląda ten wagon? Czy jest tam wygodnie? Czy siedzenia są regulowane? Chcemy zabrać wózek żeby trochę z mamą pojeździć po okolicy -bo chodzi ale nie na długich dystansach. Bo pozostaje tutaj kwestia prawie 10godz.siedzenia :-(
Czy druga opcja: postarać się o udostępnienie przez drużynę tego przedziału rezerwowego który jest w tym wagonie gdzie jedzie drużyna? Tak jechałyśmy ostatnio i mama mogła się rozprostować na siedzeniu tzn .położyć. Co powiecie? Poradzcie i powiedzcie jak się sprawy mają.Jak wygląda ten SZKUNER? Pojadę go sobie wcześniej zobaczyć ale BARDZO proszę o Wasze zdanie.
Bea
Odpowiedz

#74
Puk,puk-jest tu ktoś? Nikt mi nic nie odpowie? :-(
Bea
Odpowiedz

#75
Tak powinien być zestawiony Szkuner:
http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php? ... 6&id=10299

Tak wygląda wnętrze wagonu opisanego jako mogący przewozić niepełnosprawnych:
http://www.vagonweb.cz/fotogalerie/PL/P ... w-POIS.php
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  TLK 407 Warszawa - Budapeszt - jakie wagony i komfort w sypialnym? qlex 4 4 014 01.09.2015, 09:44
Ostatni post: qlex

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.