Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytanie o St43, ET22 i 111A
#1
Jestem kolejową "laiczką" więc przepraszam za takie pytania.
1. Czy na terenie województwa mazowieckiego wykorzystywane były kiedykolwiek lokomotywy St43 ciągnące wagony osobowe 111A? W internecie widziałem takowe zdjęcia (nawet niezbyt stare) ale dotyczyły przypadków z południa Polski.
2. Czy lokomotywy ET22 w malowaniu PKP Cargo wykorzystywane są tylko do przewozów towarowych, czy może wykorzystywane też były do kursów pasażerskich (do ciągnięcia 111A)?
Odpowiedz

#2
Na Mazowszu z tego co się orientuję ST43 się nie plątają od dawna. Lokomotywy w malowaniu PKP Cargo prowadziły swego czasu pociągi Przewozów Regionalnych, więc i 111A też pewnie ciągały Big Grin
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
ST43 -obawiam się, że na Mazowszu nigdy nie kursowały (ale głowy za to sobie odciąć nie dam), z dzieciństwa pamiętam tylko ST44 i SP45, no i potwierdza się to jak czytam artykuły o historii eksploatacji w Świecie Kolei.
Co do kursowania ET22 w ruchu pasażerskim, na pewno miało to miejsce w pierwszych latach po elektryfikacji linii do Białegostoku. Nie gwarantuję, czy "byki" na tej trasie ciągały wtedy wagony 111A - w owym czasie ten typ wagonu był nowością, pamiętam, że 111A weszły do ekspresu Bystrzyca (wówczas Warszawa Zachodnia - Chełm i z powrotem) jakoś na początku zimy 1987/88.
Wracając do pytania Kaczuszki - zważywszy dotkliwy brak elektrowozów czteroosiowych w dekadzie 2000 -2010, wielce prawdopodobne jest, że ET22 również wtedy ciągnęły jakieś obiegi złożone z 11A. Tu jednak lepiej, żeby wypowiedział się lepszy ode mnie praktyk, może być równie dobrze kolejarz jak miłośnik kolei i uważny pasażer.
Romek_L
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ET22-233 przywrócą dawne malowanie norbis97 2 2 587 08.07.2016, 11:59
Ostatni post: Afrika Bambaataa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.