Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP IC szkoli na licencje
Człowiek pisze w kółko to samo i dalej nie dociera ....
Nikt nikomu nie broni pójść do prywaciarza klepać 300 godzin w miesiącu , mieć 8 brutto czyli czyli 5,5 na rękę i nie mieć żadnego życia prócz mieszkania w lokomotywie ale co kto woli. Pojeździcie zobaczycie
Odpowiedz

Radzę nie słuchać co kto gada, tylko słuchać tego co jest w ofercie. To co masz na umowie to Twoje, resztę mogą zabrać, dodać i musisz się bujać, wchodzić w tyłki, żeby dobre zmiany dostać itp. To jest zbyt poważna decyzja i inwestycja (życiowa przede wszystkim) żeby bez czytelnej ścieżki kariery się w to pchać.
Odpowiedz

Na umowie masz podstawe a ponizej wypisane wszystkie dodatki I pochodne, ktorych nie wolno Ci zabrac nad czym czywa zbiorowy uklad pracy. Po tym co piszesz widac ze nie masz zielonego pojecia o specyfice pracy na kolei.
Odpowiedz

Skąd mam wiedzieć, że jest cokolwiek na umowie, skoro nie widziałem jej na oczy? Jedyne co widziałem to od miesiąca oświadczenia, dane osobowe i koniecznie szybko podpisaną umowę odesłać z ośrodkiem szkoleniowym. Kurs startuje w poniedziałek - na podstawie tego co dostałem to mam podpisać umowę na przygotowanie mnie do zdania egzaminu na licencję maszynisty - nic więcej. Mam się domyślać, zgadywać? Tak, masz rację nie mam zielonego pojęcia o specyfice pracy na kolei.
Odpowiedz

Najlepiej nikomu nic nie pisać ani nie mówić bo i tak wychodzi że jak powiesz prawdę i tak w to nie uwierzą, szkoda się produkować.
Odpowiedz

(01.12.2018, 14:32)mechanik1 napisał(a): Skąd mam wiedzieć, że jest cokolwiek na umowie, skoro nie widziałem jej na oczy?

Masz np ZUZP PKP Intercity gdzie pisze o zasadach wynagradzania i dodatkach jakie się komu należą. Masz blogi np. maszynista.eu (którego autor jest czynnym maszynistą w IC) gdzie temat płac był poruszany. Z różnych źródeł wiadomo że po zdaniu świadectwa maszynista nie zarobi mnie niż 3000 na rękę, i nie więcej niż 3500-3800. Chcesz więcej ? To musisz iść do prywaciarzy, ale u nich trzeba jeździć po całym kraju, więc tak naprawdę pracuję się nie 160 godzin, ale 250-300. Coś za coś.


(01.12.2018, 14:32)mechanik1 napisał(a): koniecznie szybko podpisaną umowę odesłać z ośrodkiem szkoleniowym. 

O ja żadnej umowy nie dostałem, tylko zaproszenie i ostatnio przyszedł harmonogram   Huh

(01.12.2018, 14:32)mechanik1 napisał(a):  Kurs startuje w poniedziałek - na podstawie tego co dostałem to mam podpisać umowę na przygotowanie mnie do zdania egzaminu na licencję maszynisty - nic więcej. Mam się domyślać, zgadywać? Tak, masz rację nie mam zielonego pojęcia o specyfice pracy na kolei.

Mamy XXI wiek i internet w którym można znaleźć wszystko, wystarczy tylko poszukać. Ten temat liczy już 30 stron wystarczy go przewertować od początku i znajdziesz odpowiedzi na większość pytań.
Odpowiedz

Ja dostałem zaproszenie, harmonogram, umowę i ankietę uczestnika szkolenia. Wszystko musiałem wydrukować, podpisać, zeskanować i wysłać.
Odpowiedz

Startujesz do Warszawy ? Dziwne, czemu mi nie wysłali umowy  Huh
Odpowiedz

Startuje w Gdyni. Co miasto to inne zwyczaje ?
Pewnie będziecie wypełniać w poniedziałek.
Odpowiedz

Jak tam? Zaczeliscie kurs dzisiaj?
Odpowiedz

Tak dzisiaj się rozpoczął : )
Odpowiedz

U mnie także minął pierwszy dzień. Ogólnie strasznie dużo teorii, której i tak nie będzie na egzaminie, ale podobno muszą to przerabiać.
Odpowiedz

Z każdego omawianego działu będą pytania, nie koniecznie przydatne w przyszłości Smile
Odpowiedz

Wytrwałości we wchłanianiu wiedzy. Czy jest tu ktoś na kursie z kierunkowym wykształceniem?
Odpowiedz

(01.12.2018, 18:42)nakama napisał(a):
(01.12.2018, 14:32)mechanik1 napisał(a): Skąd mam wiedzieć, że jest cokolwiek na umowie, skoro nie widziałem jej na oczy?

Masz blogi np. maszynista.eu (którego autor jest czynnym maszynistą w IC) gdzie temat płac był poruszany. 

Jedna poprawka. Autor bloga właśnie przeniósł się do KS  Big Grin
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 723 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 623 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 292 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
  Badania na licencję BaKu_Mechanik 1 1 169 19.09.2022, 14:45
Ostatni post: MR Q
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 180 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.