Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP IC szkoli na licencje
#1
Ukazało sie właśnie ogłoszenie o naborze chętnych na szkolenie na licencje maszynisty przez IC:
http://www.intercity.pl/pl/site/o-nas/pr...rty-pracy/
Odpowiedz

#2
Zawsze chcialem być masznista i swoja przyszłość wioze glownie z koleją. Obecnie pracuje w pkp intercity na stanowisku rzemieślnika. Wyśle oczywiście aplikacje jako kandydat ale czy się do mnie odezwa? Ciężko stwierdzić. Na takie stanowisko jest oczywiście multum chętnych a moja kandydatura niekoniecznie może być interesująca Smile Rozmawialem dzisiaj ze znajomym maszynista i on wcześniej wiedzial ze rekrutacja będzie gdyż za dwa lata duza część maszynistów odchodzi na emerytury. Szkolenie do uzyskania licencji plus minus tez trwa dwa lata wiec ic potrzebuje świeżej krwi. Mam 22 lata i spore ambicje. Mam nadzieje że fakt iż jestem już jako tako we wspólnocie ic mi pomoże choc na to nie liczę. Wiem jak ciężko jest się dostać na dobre stanowisko w pkp bez znajomości. Zobaczymy i czekam na opinie innych. Pozdrawiam.
Odpowiedz

#3
Szkolenie na licencje trwa ok 3 miesięcy, szkolenie na świadectwo trwa ok 1,5-2 lata. Myślę że jako pracownik IC masz spore szanse dostać się na kurs, jeśli spełniasz wszystkie wymagania formalne i zdrowotne. Firma w końcu powinna inwestować w rozwój swoich ludzi. Zawsze możesz zagadać z jakimś swoim przełożonym może ma jakieś znajomości wyżej i szepną by o tobie kilka dobrych słów Wink Powodzenia Smile
Odpowiedz

#4
Jak mam badania, jestem zarejestrowany w PUP ale mam wykształcenie zawodowe (mechanik samochodowy, ocena bardzo dobra na dyplomie), i do tego jestem w Liceum dla dorosłych (2 klasa, równo za rok koniec nauki) to mam szanse podczas rekrutacji do IC?

Dodam jeszcze że mam 20 lat
Odpowiedz

#5
Wykształcenie średnie – wykształcenie, jakie zgodnie z art. 11a ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty[1], posiada osoba, która:

1.ukończyła szkołę ponadgimnazjalną, Z WYJĄTKIEM
zasadniczej szkoły zawodowej o okresie nauczania 3 letnim których ukończenie umożliwia uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe po zdaniu egzaminu, a także dalsze kształcenie w dwuletnich uzupełniających liceach ogólnokształcących i trzyletnich technikach uzupełniających

Tak pisze wikipedia. Big Grin
Ic podalo w wymaganiach "wykształcenie co najmniej średnie". Wiec musisz zadzwonic do nich i zapytac sie. Ale jesli zostal Ci jeszcze rok nauki w LO dla doroslych to nwm czy Cie wezma w tym momencie pod uwage.
Odpowiedz

#6
Wysłałem papiery z tym zastrzeżeniem. Tragedii nie będzie jak mnie nie wezmą gdyż mam jeszcze 2 inne firmy na uwadze.
Odpowiedz

#7
Kolejny nabór cieszy..życzę wszystkim,którzy marzą o tym zawodzie,aby im się powiodło..najważniejsze przejść testy medyczne,potem już z górki ..wpływ na ogólnopolski nabór do IC ma m.in.fakt,że ostatnie kwartały pokazały,że wielu maszynistów ucieka z tej firmy do "marszałków"... pozostają osoby ,które nie chcą nic zmieniać lub ci,którzy szczycą się napisem IC na mundurku itd...niestety,mina zrzednie jak za kilka lat wypłata będzie ta sama a zdrowie coraz gorsze...Jak utrzymać pracownika? Statystyki nie kłamią: tylko kasą...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#8
Zdrowie wszedzie sie traci.. w kazdej pracy tracisz zdrowie na jakiejs plaszczyznie. Smile A z tego co zaobserwowalem to rozne zdania sa co do Pkp. Pozytywne i negatywne. Jak z wszystkim.
Odpowiedz

#9
Ile w IC zarabia maszynista świeżo po świadectwie oraz szkoleniowiec podczas kursu na świadectwo?
Odpowiedz

#10
Nie jest to takie kolorowe jak wgląda... Przypuśćmy że wezmą mnie na rozmowę itp ale co z moja aktualną pracą? Mam zrezygnować z pracy dla dwu letniego szkolenia? Wiem ze za kurs bede musial zaplacic, mimo iż jestem już pracownikiem IC a to sie wiąże z tym ze potrzebuje dochodu. Nie chce się też zwalniać z pracy i rejestrować w pup tylko po to, żebym dostal dofinansowanie bo w przypadku gdybym nie przeszedl pomyślnie badan czy testów, to zostanę na lodzie. Niestety nie mam tez az tak dobrych kontaktów z naczelnikami żeby jak to się mówi, poklepać ich po plecach. Badan sie nie boje bo już je przechodziłem kiedy mnie zatrudniali, wzrok, sluch, krew wszystko ok. Aplikacje juz wyslalem, mam nadzieje ze z tych wielu ludzi mnie akurat wylowia i nakierują na dobre tory.
Odpowiedz

#11
Kurs na licencję w IC jest dzienny, więc i tak byś musiał zrezygnować z pracy lub wziąć urlop bezpłatny.
Odpowiedz

#12
Koledzy, aby IC przyjął na kurs,wpierw trzeba być bezrobotnym zarejestrowanym w UP. Następnie IC wykonuje ci badania i kurs za free ale zatrudnia dopiero po zdaniu egzaminu państwowego. Wtedy rozpoczyna się tzw świadectwo i zarobki ok 1500zł przez ok 2 lata.  Dopiero po egzaminie kolejnym jest się maszynistą i zarobki wzrastają do ok 3000zł..nie więcej..więc szału nie ma na starcie.
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#13
IC już się z kimś kontaktowało w sprawie szkolenia?
Odpowiedz

#14
@kamilolos1234 Dogadaj się z obecnym pracodawcą że chcesz przejść na umowę zlecenie z wypłatą co 3 miesiące, X dni od wygaśnięcia stosunku pracy i bodajże 31 dni od zawarcia ostatniej umowy zlecenie (czyt. ostatniej wypłaty) jesteś według prawa osobą bezrobotną i możesz się zarejestrować w PUPie. Tak więc wszystko da się obejść Smile
Odpowiedz

#15
(11.05.2017, 18:33)szy_mat napisał(a): @kamilolos1234 Dogadaj się z obecnym pracodawcą że chcesz przejść na umowę zlecenie z wypłatą co 3 miesiące, X dni od wygaśnięcia stosunku pracy i bodajże 31 dni od zawarcia ostatniej umowy zlecenie (czyt. ostatniej wypłaty) jesteś według prawa osobą bezrobotną i możesz się zarejestrować w PUPie. Tak więc wszystko da się obejść Smile

Moim obecnym pracodawcą jest właśnie IC i uwaga, tutaj Was zaskoczę... Umowę jaką mam to umowa zlecenie, a Oni nie zgodzą się na taki układ Smile
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 725 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 623 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 298 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
  Badania na licencję BaKu_Mechanik 1 1 170 19.09.2022, 14:45
Ostatni post: MR Q
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 181 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.