Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP IC szkoli na licencje
#76
To i tak będzie szybciej niż gdybym zaczął weekendowo w grudniu, no i ta gwarancja zatrudnienia.. xd Jak nie zaproszą mnie na rozmowę przed rozpoczęciem prywatnego kursu, to trudno. Może na wiosnę też będzie nabór tak jak teraz z podziałem na licencję i świadectwo, to zgłoszę się wtedy na świadectwo z licencją zrobioną prywatnie, ale zagmatwane  Smile
Odpowiedz

#77
Nie wiem czemu niektórzy się dziwią, że dużo osób chce robić świadectwo w ic. Ja powiem dlaczego. Bo wszystko odbywa się ksiazkowo, warsztat, potem kurs teoretyczny. Bycie obserwatorem też jest ksiazkowo, czyli 500 godzin, nie wspomnę o jeździe. A u prywaciarza? Na warsztacie robisz normalnie, w niektórych firmach nawet dłużej niż te 7 tygodni. Znam osoby z niszowych firm prywatnych, którzy robią już kilka miesięcy na warsztacie i nie zapowiada się, żeby poszli na jazdę. A jak są jazdy, to jest to często tak, żeby na papierze się zgadzało, a nie ksiazkowo 1200h.
Z IC zawsze można odejść po kilku latach, ale taki maszynista wie, że wyszkolil się tak jak powinno być, a doświadczenie zdobyte w tej firmie tylko zaprocentuje w przyszłości.
Czasami lepiej mniej zarobić, a mieć spokojna głowę i po pracy spać w swoim łóżku. A u prywaciarza? Fakt, zarobisz więcej, ale jakim kosztem? Często jeździ się dużo, o wiele więcej niż jeden etat, bez znajomości szlaku, spiąć na lokomotywie. Czy jest warto? Dla jednego tak, bo kasa najważniejsza, a dla drugiego nie, bo woli mieć 3,5tys zł, spokojna głowę, urlop bez problemu, spać w swoim łóżku etc. No i co panstwowka to panstwowka.
Odpowiedz

#78
Wie ktoś czy podczas robienia licencji IC zapewnia nocleg w mieście w którym odbywa się kurs, czy też trzeba za to płacić?
Odpowiedz

#79
(08.11.2017, 12:08)Konrad1961 napisał(a): IC kurs zacznie gdzieś po nowym roku, niedługo są święta i wogle XD. Zanim skończycie kurs dzienny to będzie przynajmniej luty a na szope pojdziecie na jakoś na początku wiosny jak nie później. Ludzie z kwietniowego naboru na licencje kurs na świadectwo rozpoczeli dopiero 16 października.

W Cargo to dopiero są jaja..stażyści zrobili licencję w lato a świadectwo ZACZĘLI po zimie..i dalsze kursy lepiej nie mają...a są goście co odwalili już ponad 2 tyś godzin jazd i dalej nie mają terminu egzamu...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#80
Podczas licencji sam ogarniasz sobie nocleg na własną ręke
Odpowiedz

#81
Trochę lipa, w końcu to prawie 2 miesiące utrzymywania się na miejscu.
Odpowiedz

#82
No chyba że masz dofinansowanie z Urzędu Pracy  Idea
Odpowiedz

#83
W moim PUP bez szans, już się dowiadywałem..
Odpowiedz

#84
Czy ktoś skorzystał z dofinansowania PUP na opłacenie licencji? Dofinansowują całą kwotę? W szkoleniu na licencje nie widzę Gdyni, a przez mail napisano mi, żebym jeszcze raz dobrze się przyjrzał. Widzę tylko Białystok i Warszawę jako miejsca pracy. Kurs na licencje będzie organizowany tylko stacjonarnie, czy też weekendowo?
Odpowiedz

#85
Tylko system dzienny. IC nie bawi się w weekendówki. Doświadczenie podobne do IC zdobędziesz w każdej firmie. Szczególnie u prywiaciarza.
Odpowiedz

#86
(08.11.2017, 21:53)Venlo napisał(a): Czy ktoś skorzystał z dofinansowania PUP na opłacenie licencji?  Dofinansowują całą kwotę? 

Masz dwie opcje: szkolenie indywidualne albo bon szkoleniowy: http://psz.praca.gov.pl/-/14183-szkoleni...zkoleniowe
Pierwsza opcja jest atrakcyjniejsza bo teoretyczny limit dofinansowania to 3 średnie krajowe, ale konkretna kwota zależy od dogadania się z właściwym UP. Oczywiście pod warunkiem że UP jeszcze ma na to środki finansowe (im bliżej końca roku tym szansa na to jest mniejsza).

(08.11.2017, 22:21)Konrad1961 napisał(a): Doświadczenie podobne do IC zdobędziesz w każdej firmie. Szczególnie u prywiaciarza.

Fajnie tylko trzeba mieć licencję. A żeby ją uzyskać należy wydać kupę kasy. A jak ma się pecha i nie mieszka się w pobliżu miast gdzie są ośrodki szkoleniowe, kupa kasy robi się jeszcze większa.
Odpowiedz

#87
Jak pójdziesz Konrad do prywaciarza to opowiesz jak wygląda szkolenie na świadectwie.
Odpowiedz

#88
Najbardziej rozwala mnie,jak ktoś wypowiada się jak się pracuje u jakiegoś przewoźnika a sam nawet szkolelnia jeszcze nie rozpoczął..

(08.11.2017, 21:53)Venlo napisał(a): Czy ktoś skorzystał z dofinansowania PUP na opłacenie licencji?  Dofinansowują całą kwotę? W szkoleniu na licencje nie widzę Gdyni, a przez mail napisano mi, żebym jeszcze raz dobrze się przyjrzał. Widzę tylko Białystok i Warszawę jako miejsca pracy. Kurs na licencje będzie organizowany tylko stacjonarnie, czy też weekendowo?

PUP opłaca całą licencję,operacja bez gotówkowa dla ciebie...ponadto z PUP na ten czas otrzymujesz jakąś "jałmużnę" typu 800zł na przetrwanie , stawki i decyzje czy dany PUP to opłaca czy nie zależą od danego miasta..tyle
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#89
(09.11.2017, 10:30)PeKaP napisał(a):
(08.11.2017, 21:53)Venlo napisał(a): Czy ktoś skorzystał z dofinansowania PUP na opłacenie licencji?  Dofinansowują całą kwotę? W szkoleniu na licencje nie widzę Gdyni, a przez mail napisano mi, żebym jeszcze raz dobrze się przyjrzał. Widzę tylko Białystok i Warszawę jako miejsca pracy. Kurs na licencje będzie organizowany tylko stacjonarnie, czy też weekendowo?

PUP opłaca całą licencję,operacja bez gotówkowa dla ciebie...ponadto z PUP na ten czas otrzymujesz jakąś "jałmużnę" typu 800zł na przetrwanie , stawki i decyzje czy dany PUP to opłaca czy nie zależą od danego miasta..tyle

Biorąc pod uwagę termin aktualnej rekrutacji, który zbiega się z końcem roku kalendarzowego, niestety szansę są nikłe na dofinansowanie z PUP, bo pula środków w tym okresie jest już raczej pusta. Sam chciałbym w ten sposób to załatwić, ale co zrobić..  Huh
Odpowiedz

#90
PUP środki będzie miał ale......w lutym. Ci co odpowiadają za rekrutację serio o tym nie wiedzą? Jeżeli IC zrobi już ten kurs jakoś w lutym/marcu (watpie w to)to na szope traficie jakoś na wakacje XD. Z jednej strony piszą o dofinansowaniu szkolenia a z drugiej strony nie znają specyfiki urzędów pracy
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 810 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 811 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 702 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
  Badania na licencję BaKu_Mechanik 1 1 245 19.09.2022, 14:45
Ostatni post: MR Q
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 400 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.