Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP IC szkoli na licencje
#31
Wlasnie nie wiem co to sie dzieje .. nie ma czasem naboru w jakiejs konkurencyjnej firmie ? Wydaje mi sie ze zrezyfnowali Ci co nie otrzymali dofinansowania z winy CS i IC. Bo odeslali kursantom za pozno podpisany dokument potrzebny do otrzymania dofinansowania w przez PUP.
Odpowiedz

#32
Pisz na PW
Odpowiedz

#33
(26.06.2017, 23:56)Ptrrk napisał(a): Wlasnie nie wiem co to sie dzieje .. nie ma czasem naboru w jakiejs konkurencyjnej firmie ? Wydaje mi sie ze zrezyfnowali Ci co nie otrzymali dofinansowania z winy CS i IC. Bo odeslali kursantom za pozno podpisany dokument potrzebny do otrzymania dofinansowania w przez PUP.
Czyli wynika z tego że może być kolejny nabór jeżeli sporo osob zrezygnowało...
Do mnie tez dzwonili byłem na rozmowie 30.05 w Gdyni...jednak musiałbym sie zwolnić z obecnej pracy żeby mieć jakiekolwiek szanse...za duże ryzyko...dlatego spróbuję zrobic licencje na własna rękę w trybie weekendowym.
Odpowiedz

#34
Żeby tak konduktorów chętnie szukali jak maszynistów...
Odpowiedz

#35
Ktoś się orientuje kiedy w tym roku można się spodziewać kolejnego naboru na licencję i świadectwo w IC? Rok temu było to mniej więcej o tej porze, niestety nie miałem możliwości złożyć aplikacji.
Odpowiedz

#36
Jeżeli masz już licencję to wejdź na stronę IC w zakładkę "baza kandydatów" i wyślij aplikacje. Pershing1899 z tego co czytałam tak zrobił i zaposili go na rozmowę.
Odpowiedz

#37
Niestety nie posiadam licencji, stąd moje wyczekiwanie na pojawienie się oferty organizacji licencji i świadectwa przez IC.
Odpowiedz

#38
Możesz też zrobić licencje na własną rękę, no chyba że zależy Ci na pracy tylko i wyłącznie w IC?. Z tego co się orientuję to zastuj ze szkoleniami na świadectwo jaki był w 2016 roku się skończył i obecnie wielu przewoźników jest chętnych na branie licencjatów. Maszynistów brakuje coraz bardziej a nowi raczej nie przylecą z Marsa.
Odpowiedz

#39
Dobra wiadomość dla marzących o tym zawodzie. Wolałbym, żeby to był "pakiet" całościowy licencja i świadectwo w IC. Poczekam do końca roku, jak nic się nie pojawi to zacznę działać w kierunku licencji na własną rękę. Pozostaje mi odświeżać codziennie stronę i szukać przecieków.
Odpowiedz

#40
Z tego co się dowiedziałem, to w IC we wrześniu będą brali na świadectwo i w grudniu. Więc lepiej licencje zrób na własną rękę, bo możesz się nie doczekać.
Odpowiedz

#41
Licencję do grudnia raczej trudno będzie Ci zrobić. Trudno uzbierać grupę na kurs weekendowy a co dopiero dzienny. Co do IC to dobrze wiedzieć bo 6 listopada mam egzamin na licencję,i gdyby jakimś cudem nie wypalił staż w PMT (na 99% wypali) to będę widzieć gdzie ewentualnie dalej uderzać.

Do tego dochodzą dosyć ciężkie badania których ostateczny wynik poznasz najwcześniej w ciągu tygodnia od stawienia się u lekarza.
Odpowiedz

#42
Konrad licencję robisz w trybie weekendowym? Można wiedzieć w jakim mieście i jaki jest koszt, oraz jak się to rozkłada czasowo? Ja mieszkam w Szczecinie i ciężko tu raczej o kurs, dlatego liczę na licencję i zapewnione świadectwo w IC. Wyjazd na półtora miesiąca do innego miasta, aby zrobić licencję bez zapewnionego świadectwa to niestety spory wydatek.
Odpowiedz

#43
Jestem z okolic Zielonej Góry i robię we Wrocławiu weekendowo. Koszt to 4300 nie licząc badań. Kurs trwa od 22 lipca do 5 listopada, egzamin jest 6 listopada. Rób normalnie licencje, jak nie będziesz wyrzydzac i narzekać to spokojnie znajdziesz firmę która zrobi Ci świadectwo ale często kosztem przeprowadzki w inny rejon Polski. Mi najprawdopodobniej uda się zostać w domu gdyż do swojego przyszłego pracodawcy mam tylko 55km.

PS. Przejdź najpierw badania.
Odpowiedz

#44
To rzeczywiście muszę się zastanowić nad licencją na własną rękę. Jak wygląda sytuacja ze skierowaniem na badania? Wystawia je ośrodek szkoleniowy dopiero po podpisaniu umowy i wpłacie zaliczki na kurs?
Odpowiedz

#45
Badania robisz sam w placówce która ma do tego uprawnienia. Jedynym wyjątkiem jest to gdy jakiś przewoźnik organizuje taki kurs to wtedy daje Ci skierowanie do placówki z którą ma umowę. Koszt badań to około 800 i nikt tej kasy nie zwróci gdy tych badań nie przejdziesz. Na tych badaniach przesiew jest dosyć duży bo z tego co słyszałem to często nawet połowa kandydatów na nich odpada z różnych względów.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kurs na licencję maszynisty. Oliwier_Ztrains 1 797 05.11.2023, 16:39
Ostatni post: Manio
Thumbs Up Badania na Licencję Maszynisty. Test Ishihary Mr_Perfect 86 9 1 786 15.09.2023, 15:28
Ostatni post: kempa240
  Egzamin na licencje maszynisty Utk Małymaszynita123 12 5 632 10.09.2023, 09:55
Ostatni post: Polczenkow
  Badania na licencję BaKu_Mechanik 1 1 232 19.09.2022, 14:45
Ostatni post: MR Q
Star Pomoc w pytaniach do egzaminu na licencje maszynisty. Szymczak101 12 3 367 10.12.2021, 07:42
Ostatni post: 4est

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
3 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.