Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niebezpieczne incydenty na polskich torach
Jak sie wjeżdza na przejazd lewą stroną przy jeszcze nie zamknietych rogatkach no to cóż poradzić. A lewą bo prawa strona była już prawie zamknieta
Przejazd kat. B oczywiście.
greenman1435
Odpowiedz

Głupota ma swoja cenę. Tak jak w tym przypadku - najwyższą.
Odpowiedz

Według relacji Policji i świadków zdarzenia, kierowca zamiast łamać szlaban, próbował ustawiać się wzdłuż torowiska. Ręce opadają, jak na coś takiego może wpaść kierowca zawodowy i to pojazdu uprzywilejowanego. Przecież żeby zdobyć świadectwo kwalifikacji do prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego trzeba przejść przez specjalistyczne badania psychotechniczne, nie tylko na refleks, ale także na radzenie sobie w ekstremalnych sytuacjach. Ten najwyraźniej spanikował i chyba sam nie wiedział co robi, przez co doszło do tragedii.

A tak na marginesie, dziś doszło do jeszcze jednej tragedii z udziałem karetki. Co prawda nie ma to nic wspólnego z koleją, ale w Warszawie karetka potrąciła dziecko na przejściu dla pieszych ze skutkiem śmiertelnym.
Odpowiedz

I o tym też powinni pamiętać kierowcy zawodowi prowadzący pojazdy uprzywilejowane - w czasie jazdy pojazdu uprzywilejowanego w akcji kierowca jest zobowiązany zachowywać szczególną ostrożność, bo ani światła, ani koguty nie zapewniają bezpiecznego przejazdu!
Odpowiedz

Wracając do wypadku w Puszczykowie, to nasuwa mi się takie porównanie do sytuacji w Szaflarach z egzaminatorem prawa jazdy. Teoretycznie w obu tych przypadkach wydawać by się mogło, że byli to ludzie z dużym doświadczeniem, którzy nie powinni sobie pozwolić na tak kuriozalny błąd.
Odpowiedz

Rutyna gubi...
Odpowiedz

(03.04.2019, 19:48)Adams napisał(a): Według relacji Policji i świadków zdarzenia, kierowca zamiast łamać szlaban, próbował ustawiać się wzdłuż torowiska. Ręce opadają, jak na coś takiego może wpaść kierowca zawodowy i to pojazdu uprzywilejowanego.  Przecież żeby zdobyć świadectwo kwalifikacji do prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego trzeba przejść przez specjalistyczne badania psychotechniczne, nie tylko na refleks, ale także na radzenie sobie w ekstremalnych sytuacjach. Ten najwyraźniej spanikował i chyba sam nie wiedział co robi, przez co doszło do tragedii.

Kierowcy boją się łamać szlabany, bo pewnie boją się konsekwencji za jego zniszczenie, no i policja na głowie. Tam mi się przynajmniej wydaje. No i mam wrażenie, że większość kierowców jest przeświadczona, że te szlabany są nie do wyłamania.
Odpowiedz

Nagranie z monitoringu wczorajszego wypadku w Puszczykowie. 



A tymczasem dziś dokładnie w tym samym miejscu doszło do kolejnej niebezpiecznej sytuacji. 
Polsat News

Bardzo interesujący instruktaż TVN24 co zrobić, gdy się utknie między rogatkami. Można stracić 300 zł mandatu za wyłamanie, ale uratować życie.
Odpowiedz

Idiotyzmu na przejazdach kolejowych ciąg dalszy. 06-04-2019 Sterkowiec (Małopolska) 


Odpowiedz

Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu. Policja: jest nam wstyd. 
TVN24

No cóż, komentarz chyba zbyteczny...
Odpowiedz

(08.04.2019, 16:14)Adams napisał(a): Radiowóz utknął na przejeździe kolejowym, z rogatką na dachu. Policja: jest nam wstyd. 
TVN24

No cóż, komentarz chyba zbyteczny...

Żałosne.. Confused Oczywiście zachowanie stróżów prawa miałem na myśli.
Odpowiedz

Co ciekawe: 
Cytat:Funkcjonariusz, który kierował radiowozem, został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł i sześcioma punktami karnymi - poinformowała mł. asp. Karolina Smardz-Dymek, rzecznik chodzieskiej policji.
Jak widać są równi i równiejsi, bo o ile mi wiadomo według taryfikatora za takie wykroczenie mandat wynosi 300 zł i 6 punktów.

Na Facebooku są grupy "Co i gdzie jedzie", "Co i gdzie nie jedzie" (czy jakoś tak), więc może po ostatnich ekscesach pora na grupę "Co i gdzie utknęło na przejeździe" Big Grin
Odpowiedz

Chodzi Ci o grupę "Co i gdzie jedzie" na fb. A twój pomysł co do nowej grupy popieram, hehe.: Big Grin  Co do mandatu.. zwykłemu samochodziarzowi to by chyba nawet pięć stówek dołożyli, jak ich znam. A sami, jak widać,po główkach się głaszczą, hehe.. Big Grin

A spacja na klawiaturze to parzy?  Ostatni raz poprawiam byki   //Adams
Odpowiedz

Obecny taryfikator 2019 mandatów karnych:
Niestosowanie się do sygnałów świetlnych przez kierującego pojazdem wjeżdżającego za sygnalizator, kiedy jest to zabronione od 300 do 500 zł
Więcej: http://moto.pl/MotoPL/7,88389,22850738,a...-2018.html 
Warto byłoby zapytać, na jakiej podstawie wystawiono mandat w wysokości 50 zł za wykroczenie zagrożone mandatem karnym w wysokości 300-500 zł.
To, co zrobiono, to kpina - z przepisów i z innych uczestników ruchu drogowego. Wstyd i kompromitacja!
Odpowiedz

Teraz tak pomyślałem że być może w artykule wkradł się błąd i miało być 500 zł, bo coś mi trochę nie pasuje 6 punktów do mandatu 50 złotowego.  

A tak przy okazji, to jak wspominałem wcześniej w związku ostatnim wysypem utknięć, zapraszam do faceebokowej grupy "Co i gdzie utknęło" Smile
https://www.facebook.com/groups/410515423079814/
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.