Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyszłość kolejowej Kryniczanki
#16
Dokładnie. I mam pisma, gdzie tak miało być. Ale niestety ten pan wycofał się ze wszystkiego i kontakt z mieszkańcami ma daleko gdzieś. Niestety jego dalsze rządy to upadające przewozy regionalne. Już nawet Tarnów gnoi. Biecz jako trasa łącznik działał przez 3 lata. Nagle zaczęły się problemy. Jakoś dało się ZKA dać obsługę Gorlic, pociąg oczywiście na przejezdnej trasie nie pojechał. Podobnie na Kryniczance. jaworzyna o malo nie została podzielona. Luki po parę godzin. Likwidacja ruchu przygranicznego uderzająca w mieszkańców Krynicy, czy Muszyny, mętne tłumaczenie zawieszenia. Nieuruchomienie Kosic, likwidacja Ziliny. Prawda jest taka, że pomysłów ratunku Biecza było sporo. Sam miesiącami walczyłem o to. Były propozycje pociągu Sącz-Jasło, Sącz-Biecz, Kraków-Gorlice, Sącz-Gorlice. Niestety nie zrobiono kompletnie nic. Zgnojono Biecz, zgnojono żywiec. Tory są w rozsypce. Mało tego przełożono 66131 o 10 minut i tym samym zabrano możliwość dojazdu do Gorlic. Niestety pan R jest najgorszym od lat kierownikiem, który zniszczył kolej która i bez niego ledwo przędła.
Odpowiedz

#17
Przemyślałem tą sprawę i doszedłem do wniosku że pociągi w kombinacji jaką pisałem w moim poprzednim poście miałyby sens gdyby ich końcową stacją przynajmniej relacji z Krakowa było Jasło.
Obiegi mogłyby wyglądać następująco:
Kraków - Jasło
Jasło-Stróże
Stróże-Biecz
Biecz-Stóże
Stróże-Jasło
Jasło-Kraków

Myślę że co do wjazdu dwóch par do Jasła marszałkowie mogliby się dogadać. Jeśli w Jaśle pociągi z/do Krakowa były skomunikowane z pociągami do/z Zagórza, to śmiem przypuszczać że po pewnym czasie (zwłaszcza w weekendy) EN81 mógłby się tam okazać za mały. 8-)
Odpowiedz

#18
Ja bym wprowadził małą korektę do toku twojego rozumowania :-)

Ranny Kraków-Biecz (bez postoju w Stróżach)

2 pary Biecz-Nowy Sącz
3 pary Jasło-Nowy Sącz

i wieczorny zwrot EN81 do grodu Kraka analogicznie jak ranny w wersji odwrotnej ;-)

Oraz weekendowy pociąg RegioPlus "Ropa" relacji Kraków-Jasło (przyspieszony, bez postoju w Stróżach prowadzony na 2xEN81, skomunikowany z szynobusami na Zagórz w Jaśle :-) )
Odpowiedz

#19
@Virakocha porany kurs z Krakowa powinien jechać do Jasła i wieczorny wracać z Jasła do Krakowa w celu skomunikowania tam z Zagórzem dla wybierających się w Bieszczady. Zgodzę się z Tobą że mógłby to być właśnie pociąg przyśpieszony, z tym że kursujący codziennie, a nie jak w Twojej propozycji jedynie w weekendy.
Odpowiedz

#20
Dokładnie poranny do Jasła. I skomunikowany tam na Zagórz
Odpowiedz

#21
Kryniczanin napisał(a):Mija 5 lat od wykończenia kolei regionalnej do Jasła i Gorlic a wy mówicie o Bieczu czyli środku pola i o Jaśle a więc praktycznie innym kraju gdzie granica województwa jest bardziej strzeżona niż państowa w Korei Płn.

@Kryniczanin, dlatego ta dyskusja jest po to żeby tą granicę obalić. :lol:
Do samych Gorlic połączenia miałyby sens, ale tylko dla osób których celem podróży byłoby to miasto. Natomiast proponowane przeze_mnie Jasło byłoby kolejowym "oknem na świat" dla jadących w Bieszczady.
Można_by było pogodzić jedno z drugim, przez wjazd tych pociągów do Gorlic. Tak coś na wzór Rabki.

//przem710
Odpowiedz

#22
Co do połączeń dalekobieżnych do Zagórza które wymieniłeś to jestem jak najbardziej za. I niech nawet IC nie argumentuje tego brakiem druta do Zagórza, bo wystarczy spojżeć ile pchają sezonowych pociągów na Hel (w tym jeden EIC) a tam też druta niema. Odległości Jasło - Zagórz i Gdynia - Hel są podobne.

Niemniej jednak kilka całorocznych połączeń regionalnych do Jasła też by się sprzydało. Na EN81 koszty takich połączeń nie byłyby aż takie duże.
Odpowiedz

#23
Nie wiem czy te 7 minut to aż taki dramat, skoro jazda i tak jest zbliżona do parudziesięciu minut. W każdym razie najlepszy byłby albo pociąg Kraków-Gorlice, albo Nowy Sącz-Gorlice. Może być i Biecz z wjazdem do Gorlic. Mnie dziwi tylko, że tyle czasu kursował kibel do Biecza z pominięciem wjazdu do Gorlic.
Odpowiedz

#24
Kryniczanin napisał(a):Adams,

Owszem trasa do Jasła jest ważna ale tylko i wyłącznie dla składów międzyregionalnych. Zagórz moim zdaniem powinien mieć 3 pociągi dalekobieżne w sezonie - Szczecin p. Poznań, Wrocław,Ople, Katowice, Warszawa p. Kielce, Kraków i Gdynia przez Bydgoszcz, Toruń, Łódz, Częstochowę i to jest to co być powinno. Powrót regionalnych dla mnie to utopia. A wjazd do Rabki to około 12 minut dodatkowych a do Gorlic 19 inut a to już strasznie pogarsza warunki konkurencyjności więc dla mnie odpada.
Wydłużając TLK d. Ustronie do Zagórza od razu załatwionoby połączenie z Krakowem, Kielcami, Radomiem, Warszawą, Toruniem, Bydgoszczą i Gdynią Smile
Jaro

Odpowiedz

#25
ET40, ale ten pociąg w całej relacji z Kołobrzegu do Zagórza jechałby chyba z dobę. :roll: Bardziej sensowniej byłoby gdyby w sezonie do Zagórza wydłużyć TLK 53505 Gdynia-Kraków. W Krakowie dodatkowo można by było do niego doczepić grupę wagonów ze Szczecina wyczepianych ex Przemyślanina.
Odpowiedz

#26
Ale po drodze masz 3 w miarę sensowne miasta. Nowy Sącz, Grybów i Jasło.

//Popraw pisownie.
przem710
Odpowiedz

#27
Aj tam powietrze. Ja tam nigdy pustego składu w Grybowie nie widziałem.
Odpowiedz

#28
Słusznie, obsługa poc. w ułamku ale zawsze go zapełnia :-)
Odpowiedz

#29
Panowie, tak zwane Biecze mogą i powinny kursować wg obecnego RJ, skoro nie można inaczej, ale na EN81 (można pokusić się o wydłużenie relacji do Klęczan, ponieważ tam się kończy drut). Jak wiemy raczej nikt nie pojedzie w całej relacji, ale jeśli MZPR pokusi się o ogłoszenie PwDC na Odcinku Nowy Sącz Chełmiec- Nowy Sącz oraz Stróże/Gorlice-Biecz, to może się udać Smile
Odpowiedz

#30
@Virakocha pomysł z Klęczanami dosyć trafiony, tylko pytanie czy EN81 by tam dał radę, bo to już teren dość górzysty. Dziwi mnie jednak fakt, czemu tak bardzo wszyscy unikają tematu wydłużenia tych relacji do Jasła. Dopuki te połącznia będą kończyć się w Bieczu to nie będą zbyt popularne. Pamiętać trzeba że Jasło jest po pierwsze większym miastem, a po drugie ma skomunikowanie z innymi dużymi miastami takimi jak Krosno i Sanok, skąd z kolei jest baza wypadowa w Bieszczady. Dodatkowo z Zagórza w wakacyjne weekendy jest jeszcze pociąg do Łupkowa, a z tamtąd na Słowacje.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Szybciej z Krakowa do Zakopanego - świetlana przyszłość kazio 86 35 912 22.07.2018, 14:23
Ostatni post: kazio
  Przyszłość kolejowej Zakopianki kris123 8 6 425 23.09.2014, 13:00
Ostatni post: Adams
  Przyszłość linii Stróże-Jasło kris123 4 4 312 24.02.2011, 10:12
Ostatni post: kris123
  Przyszłość Żywczanki kris123 9 5 801 23.02.2011, 18:20
Ostatni post: kris123

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.