Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pożegnanie ST43 na Podkarpaciu
#1
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na imprezę "Pożegnanie ST43 w Bieszczadach" która odbędzie się 15 i 16 września 2018 na następujących trasach:


15 września Jasło - Zagórz - Łupków - Zagórz (odjazd z Jasła po przyjeździe pociągu TLK Karpaty)

16 września Zagórz - Krościenko - Zagórz - Jasło (w 
stacji Jasło skomunikowanie z pociągiem TLK Karpaty)

Skład pociągu: ST43 + 3 wagony ryflaki

Koszt: 400zł. w przedpłacie do dnia 2 września po tym terminie oraz w dniu imprezy 460zł. 
W przypadku przejazdu jeden dzień koszt 230zł. w przedpłacie 260zł. w dniu imprezy.

W czasie imprezy przewidziano liczne fotostopy!
Serdecznie zapraszamy!


Uwaga!
W przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przejazdu specjalnego


Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie by Facebook
Odpowiedz

#2
(15.08.2018, 13:40)Adams napisał(a): Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na imprezę "Pożegnanie ST43 w Bieszczadach" która odbędzie się 15 i 16 września 2018 na następujących trasach:


15 września Jasło - Zagórz - Łupków - Zagórz (odjazd z Jasła po przyjeździe pociągu TLK Karpaty)

16 września Zagórz - Krościenko - Zagórz - Jasło (w 
stacji Jasło skomunikowanie z pociągiem TLK Karpaty)

Skład pociągu: ST43 + 3 wagony ryflaki

Koszt: 400zł. w przedpłacie do dnia 2 września po tym terminie oraz w dniu imprezy 460zł. 
W przypadku przejazdu jeden dzień koszt 230zł. w przedpłacie 260zł. w dniu imprezy.

W czasie imprezy przewidziano liczne fotostopy!
Serdecznie zapraszamy!


Uwaga!
W przypadku małej ilości zgłoszeń organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przejazdu specjalnego


Źródło: Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie by Facebook

Bardzo niewiele szczegółów podało SMK. Karpaty ze stacji Jasło odjeżdżąją przed 22. Czy to znaczy, że impreza będzie trwać do tej godziny? Zastawiam się, czy nie wziąć udziału w tej imprezie, choć koszt jest wysoki, muszę dodać cenę dojazdu (pi razy oko stówka) oraz jakieś noclegi. 
Ktoś z Was się wybiera?
Odpowiedz

#3
(16.08.2018, 08:35)Afrika Bambaataa napisał(a): Ktoś z Was się wybiera?

Ja wstępnie jestem zainteresowany, ale na dzień dzisiejszy nie chcę obiecywać niczego na 100%. Jednak gdybym się zdecydował jechać, to jedynie na przejazd niedzielny do Krościenka. Smile
Odpowiedz

#4
Fakt, impreza do tanich nie należy, dlatego ja gdybym się zdecydował to jedynie na niedzielny przejazd do Krościenka ze względu na to, że po tej linii na co dzień nie ma planowego ruchu pasażerskiego.
Odpowiedz

#5
Ja jadę :Smile Koszt faktycznie duży, ale myślę że jednak jest to warte swej ceny.
Odpowiedz

#6
SMK Kraków na swoim facebookowym profilu poinformowało o odwołaniu imprezy. 

Cytat:Szanowni Państwo!

W związku z wycofaniem oferty na uruchomienie pociągów specjalnych z lokomotywą ST43 przez PKP Cargo (z powodów techniczno-eksploatacyjnych) jesteśmy zmuszeni odwołać imprezę. Jednocześnie informujemy że będziemy czynić starania aby impreza doszła do skutku w październiku
Odpowiedz

#7
(03.09.2018, 21:08)Adams napisał(a): SMK Kraków na swoim facebookowym profilu poinformowało o odwołaniu imprezy. 

Cytat:Szanowni Państwo!

W związku z wycofaniem oferty na uruchomienie pociągów specjalnych z lokomotywą ST43 przez PKP Cargo (z powodów techniczno-eksploatacyjnych) jesteśmy zmuszeni odwołać imprezę. Jednocześnie informujemy że będziemy czynić starania aby impreza doszła do skutku w październiku

Mój komentarz: Pfffffrrrr...
Odpowiedz

#8
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie poinformowało na swojej stronie że: 


Cytat:Informujemy że ponownie zabieramy się do organizacji pożegnania lokomotyw ST43 mamy nadzieję że tym razem PKP Cargo nie odmówi nam uruchomienia pociągów specjalnych.

Przewidywany termin początek kwietnia

Co prawda jeszcze konkretny termin nie został podany, ale jest okazja żeby zorganizować forumowe spotkanie. Wstępnie na imprezę wybierają się Przem710, Mateusz Gadziński, Marcin Łosicki, Dominik Piotrowicz, Tomasz K., oraz moja skromna osoba. Prawdopodobnie impreza będzie dwudniowa, więc pewnie będziemy ogarniać tam jakiś nocleg i wieczorem zorganizujemy ucztę integracyjną forumowiczy Smile
Jakby ktoś wstępnie był chętny do nas dołączyć, to zapraszamy. Im nas będzie więcej, tym lepiej Smile
Odpowiedz

#9
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie na swojej facebookowej stronie podało info na temat imprezy. 


Cytat:Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie informuje, że powtórnie podjęliśmy się organizacji przejazdu specjalnego pt. "Pożegnanie lokomotyw ST43". Impreza odbędzie się w dniach 6-7 kwietnia na następujących trasach: 
Dzień pierwszy: Jarosław-Hrebenne-Zamość
Dzień drugi: Zamość-Hrebenne-Jarosław


Skład stanowić będą dwa lub trzy wagony "ryflaki" (w zależności od zainteresowania). Szczegółowe informację dotyczące przejazdu postaramy się podać wkrótce.

SMK Kraków
Odpowiedz

#10
Jak zapewne część zainteresowanych osób już wie, KSMK po raz kolejny przełożyło termin imprezy Rumunem, tym razem na 27-28 kwietnia. To już jest chyba czwarta zmiana terminu. Dziś rozmawiałem z kilkoma osobami zainteresowanymi tym przejazdem i albo ostatecznie z niego rezygnują, albo podchodzą do sprawy bardzo pesymistycznie. Termin jest o tyle mało trafiony, że wtedy zaczyna się majówka i wiele osób ma już plany na ten okres. Kolejna sprawa, to trasa. Ta która była planowana na jesień w Bieszczadach była o wiele bardziej atrakcyjniejsza , bo po pierwsze były to dwie różne linie (w tym nieczynna dla ruchu planowego linia do Krościenka), a po drugie sam bieszczadzki klimat był zachęcający. Obecna trasa nie dość że jest mniej krajobrazowa. przejazd w obie strony będzie realizowany tą samą trasą i w dodatku na po tej linii można przejechać planowym pociągiem (w weekend majowy pojadą tamtędy szynobusy Rzeszów - Zamość), co obniża atrakcyjność imprezy.

Nie wiem czy przedstawiciele KSMK czytają nasze forum, jak tak to w moich oczach daliście Panowie ciała po całości. Ja rozumiem że rozmowy ze spółkami kolejowymi nie należą do łatwych, ale w takich sytuacjach należy schować do kieszeni wygórowane ambicje i nie odmawiać pomocy osobom które są w stanie coś wskórać (wtajemniczeni powinni wiedzieć co mam na myśli.)
Odpowiedz

#11
Adamie takie życie. Raz się udaje a raz nie. Myślę, że lepiej by impreza w ogóle się odbyła niż by miało jej nie być. Wiadomo, trasa w Bieszczadach była by lepsza , ale lepszy rydz niż nic. Zostaje kwestia ceny biletów i ile krzykną sobie za przejazd. Jeżeli cena będzie wysoka obawiam się , że z przejazdu nici. Trzeba teraz czekać. Myślę, że jak komuś naprawdę zależało na tym przejeździe to przełoży sobie urlop.
Odpowiedz

#12
Mateuszu, wiesz doskonale że mnie również zależy na tym żeby impreza się odbyła i powodów jest kilka. Jednak niestety jak także sam wiesz te zmiany terminów wiele osób zniechęciło do uczestnictwa. Sad
Odpowiedz

#13
No i mamy kolejne info na temat imprezy

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie napisał(a):Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na przejazd specjalny
„Rumunem przez Bałaje”, czyli pożegnanie serii ST43.

Termin: 27-28 kwiecień 2019
Skład pociągu: ST43-366 + 3 wagony ryflaki
Trasa pociągu: 
?dzień pierwszy Jarosław - Werchrata - Zwierzyniec - Zamość; wyjazd ze stacji Jarosław 7:00 (skomunikowanie z pociągiem 63102) przyjazd do Zamościa 19:00.
? dzień drugi Zamość - Zwierzyniec - Werchrata - Jarosław; wyjazd z Zamościa 7:30 przyjazd do Jarosławia 17:00 (skomunikowanie z pociągiem 38170).
Dokładne godziny zostaną podane po otrzymaniu rozkładu jazdy od PKP Cargo

Koszt w przedpłacie do 15 kwietnia:
- jeden dzień 240zł
- dwa dni 440zł

w późniejszym terminie, lub w dniu imprezy:
- jeden dzień 270zł
- dwa dni 500zł. 
Osoby towarzyszące (kobiety) płacą 50% stawki. Goniących samochodem prosimy o wpłatę w wysokości 50% składki od osoby 
Źródło: SMK Kraków



Zastanawia mnie jedna rzecz:
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie napisał(a):Goniących samochodem prosimy o wpłatę w wysokości 50% składki od osoby 
Tak myślę czy to jest jakiś żart, czy ci organizatorzy się czegoś nawąchali Big Grin
Niestety, ale na ich profilu ciężko się w tej sprawie czegokolwiek dowiedzieć, gdyż wszelkie komentarze z pytaniami w tym temacie są sukcesywnie usuwane.
Odpowiedz

#14
(05.04.2019, 13:30)Adams napisał(a): No i mamy kolejne info na temat imprezy

Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie napisał(a):Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie zaprasza na przejazd specjalny
„Rumunem przez Bałaje”, czyli pożegnanie serii ST43.

Termin: 27-28 kwiecień 2019
Skład pociągu: ST43-366 + 3 wagony ryflaki
Trasa pociągu: 
?dzień pierwszy Jarosław - Werchrata - Zwierzyniec - Zamość; wyjazd ze stacji Jarosław 7:00 (skomunikowanie z pociągiem 63102) przyjazd do Zamościa 19:00.
? dzień drugi Zamość - Zwierzyniec - Werchrata - Jarosław; wyjazd z Zamościa 7:30 przyjazd do Jarosławia 17:00 (skomunikowanie z pociągiem 38170).
Dokładne godziny zostaną podane po otrzymaniu rozkładu jazdy od PKP Cargo

Koszt w przedpłacie do 15 kwietnia:
- jeden dzień 240zł
- dwa dni 440zł

w późniejszym terminie, lub w dniu imprezy:
- jeden dzień 270zł
- dwa dni 500zł. 
Osoby towarzyszące (kobiety) płacą 50% stawki. Goniących samochodem prosimy o wpłatę w wysokości 50% składki od osoby 
Źródło: SMK Kraków



Zastanawia mnie jedna rzecz:
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie napisał(a):Goniących samochodem prosimy o wpłatę w wysokości 50% składki od osoby 
Tak myślę czy to jest jakiś żart, czy ci organizatorzy się czegoś nawąchali Big Grin
Niestety, ale na ich profilu ciężko się w tej sprawie czegokolwiek dowiedzieć, gdyż wszelkie komentarze z pytaniami w tym temacie są sukcesywnie usuwane.

Pytanie "pro-forma" jeśli nie potrzebne proszę usunąć Wink czy dla tych który będą focić na stacjach początkowych, lub na szlaku też obowiązuje powyższa opłata ?
Odpowiedz

#15
@norbis97 z tym pytaniem to należy się zwrócić tutaj. Jednak uprzedzam, że każdy nieprzychylny dla komentarz może się skończyć wyzwiskami pod Twoim adresem. Żałuję że nie zrobiłem screenów (bo zostało to usunięte) jakich ja. @FAREN i @MatiAn ciekawych rzeczy o sobie dowiedzieliśmy od pewnego ich stowarzyszeniowego prostackiego trolla z fake konta. Big Grin

No i po tym wszystkim odechciało mi się już tej imprezy. Jak będzie spoko ekipa, to się pojawię na miejscu w Zamościu żeby się z nimi spotkać, chociaż bardzo wątpię czy ta impreza przy takim nieprofesjonalnym podejściu organizatorów w ogóle dojdzie do skutku.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pożegnanie EN57 w Wielkopolsce z POLREGIO norbis97 2 3 418 28.09.2018, 19:09
Ostatni post: ET40
  [SMK Chojnice ] Pożegnanie Bipy-21 kwietnia 2018 norbis97 23 13 273 11.05.2018, 10:03
Ostatni post: vulcan
  Pożegnanie Wakacji 2015: Chojnice - Nakło n. Notecią - Bydgoszcz - Wierzchucin - Tuchola - Pruszcz Bagienica - Chojnice celtin.88 0 3 487 24.06.2015, 13:38
Ostatni post: celtin.88
  Pożegnanie parowozów serii Px48 w Wielkopolsce Tp4 0 3 186 13.09.2013, 14:14
Ostatni post: Tp4
  Pożegnanie SA110 Gżągal 8 4 508 08.04.2012, 14:55
Ostatni post: psim

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.