Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Światła między członami ET-40. Do czego one służą ?
#1
Question 
Spòjrzcie na zdjęcie od tyłu członu EP-40, chodzi mi o te trzy białe  światła, do czego one służą ? Czy człon A  lub  B może  jechać  samodzielnie i wtedy te światła palą się na czerwono ? Czy może  on jechać tyłem i palą się na  biało ?

[Obrazek: 29612.jpg]
Odpowiedz

#2
To najwidoczniej są końcówki, ale ciekawe czemu tu się znajdują?
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#3
A czy człony ET(EP)-40 nie mogły jeździć samodzielnie tak jak człony ET-41? W takim wypadku moglibyśmy mieć górne światła jako końcówki, a dolne światło do jazdy manewrowej, jest ono po stronie stanowiska maszynisty.
Odpowiedz

#4
Z tego co pamiętam, to ET40 mogły się przestawiać samodzielnie, stąd białe światło. ET40 i ET41 mają czerwone światła jako końcówki w razie potrzeby jazdy ciągnionej, w praktyce nie spotkałem się z ich użyciem (a sama obecność żarówek i sprawność obwodu budzi moje wątpliwości).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#5
Dziekuję za rozjaśnienie sytuacji.
Odpowiedz

#6
A propos tego znalazłem film gdzie pojawia się 'jeden człon". Minuta 4:00 https://www.youtube.com/watch?v=yZA-7ekKlw0&t=343s
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#7
Rzeczywiście, pierwszy raz widzę jak człon ET40 jedzie samodzielnie Smile Dzięki za ten super link.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  3 włączniki. Do czego służą? wołodyjowskiIC 9 5 101 21.05.2016, 10:20
Ostatni post: wołodyjowskiIC

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.