• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linia Żywiec - Sucha Beskidzka
#1
Temat zakładam zafascynowany facebookową stroną, na której widać ogromny wkład i zaangażowanie  ludzi w promocję i ożywienie połączeń na linii Sucha Beskidzka - Żywiec.
Obecnie po tej linii kursują sezonowe pociągi TLK "Halny" relacji Bydgoszcz - Zakopane, oraz weekendowy "Ornak" Kolei Śląskich z Katowic do Zakopanego. Natomiast poza sezonem w piątki i niedziele kursuje pociąg Regio relacji Kraków - Żywiec. Według informacji zamieszczonych na wspomnianej stronie, jej autorzy starają się o to, aby połączenie z Krakowa do Żywca kursowało także w okresie wakacji. Na razie bez skutku. Ze swojej strony miałbym propozycję, żebyśmy w ramach forum pomogli tym ludziom w tych staraniach?  Myślę że cel jest szczytny. 
Cytat:Pociąg REGIO PILSKO w bezpośredniej relacji Kraków Płaszów - Żywiec w najbliższy piątek wyjedzie na trasę po raz ostatni. Na stałe połączenia REGIO z Krakowa Głównego do Żywca powrócą we wrześniu. Będziemy zabiegać aby w rozkładzie jazdy 2018/2019 pociągi REGIO kursowały także w wakacje. Nasze argumenty, że podczas sezonu wakacyjnego z pociągów korzysta dużo turystów i osób z rowerami nie zostały wysłuchane


Gorąco zapraszam także do polubienia i obserwowania strony Linia Żywiec - Sucha Beskidzka na Facebooku. Smile
  Odpowiedz
#2
Korzystają z wolnej chwili przedstawiamy aktualny obraz sytuacyjny. Tak więc głównym priorytetem nadal pozostaje kwestia rewitalizacji linii. Studium Wykonalności rewitalizacji linii realizowane na mocy porozumienia między Stowarzyszeniem 'Kolej Beskidzka' a PKP PLK i samorządami lokalnymi jest obecnie na ostatnim etapie prac. Do czasu rewitalizacji linii zależy nam na utrzymaniu w miarę regularnych połączeń weekendowo-sezonowych. Regularny, codzienny ruch kolejowy to temat analizowany na okres po rewitalizacji linii, gdy czas przejazdu będzie pozwalał na ułożenie odpowiedniego, cyklicznego rozkładu jazdy dla wszystkich kierunków. Kwestia obecnych połączeń weekendowo-sezonowych oraz i regularności jest istotna z uwagi na nasz wkład czasowy i finansowy, który mały nie jest. Od momentu reaktywacji połączeń nieustannie staramy się promować te pociągi w mediach poprzez różnego typu akcje, reklamę i konkursy. Udało się nam odbudować frekwencję dla pociągu REGIO PILSKO, jednak Zastępcza Komunikacja Autobusowa i ciągłe zmiany rozkładu jazdy z zawieszaniem połączeń na okres wakacyjny wpływa na odwrócenie tendencji. Dlatego też dążymy do stworzenia dobrego rozkładu jazdy dla linii Żywiec - Sucha Beskidzka w sezonie 2018/2019, aby połączenia realizowane przez wszystkich przewoźników gwarantowały stabilny wzrost w liczbie przewiezionych pasażerów.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości