• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podsudecka magistrala kolejowa
#1
Reaktywacja linii podsudeckiej nastąpi 28 kwietnia. Wtedy z Nysy do Kłodzka wyruszą pierwsze pociągi. Mają one znaczenie dla całej magistrali podsudeckiej, która prowadzi od Katowic do Legnicy. Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i południowo-wschodniej części Opolszczyzny mogą czuć jednak spory zawód. Do Kłodzka będą mogli bowiem pojechać tylko jednym bezpośrednim pociągiem o godzinie 13.10 (w Kłodzku Głównym o 16.10). Nie będzie dla nich dostępne połączenie Nysa-Kłodzko Gł. (odjazd o 7.24) ponieważ szynobus z Kędzierzyna do Nysy przyjedzie do dopiero o 7.47

Szczegóły: NTO.pl
  Odpowiedz
#2
Uwielbiam to. Zrobić coś by od razu jebło.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
  Odpowiedz
#3
@DamianT, dokładnie się z Tobą zgadzam. Jeśli by komuś zależało żeby to połączenie zdobyło popularność, to niemal obowiązkowo powinno mieć ono skomunikowanie w Nysie w przypadku kursu do/z Opola z pociągiem do/z Kędzierzyna, a w przypadku kursu do/z Kędzierzyna z pociągiem do/z Opola. W tej formie ten pociąg został uruchomiony na odczepne, tylko po to żeby komuś udowodnić że połączenie nie ma racji bytu i go uwalić przy najbliższej korekcie z powodu niskiej frekwencji. 
Niejaki Komitet Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych lansując się w mediach chwali się że to połączenie powstało dzięki ich działaniom. Mimo że nie wierzę w ich wkład w cokolwiek, to i tak nie ma się czym chwalić. Panie Oleś, jak Pan ma wszędzie "załatwiać" takie buble, to niech sobie Pan lepiej odpuści bo szkoda publicznych pieniędzy na tego typu twory.
  Odpowiedz
#4
Rozkład porażka, brak skomunikowania pierwszego Kłodzka z Kędzierzynem w Nysie.
Pociągi szybko polecą bo przecież "nie ma ludzi", ale przy takim rozkładzie i skomunikowaniach to sukcesu nie będzie.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości