• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
A1 dają zawsze gdy masz B2 lub A1. Przy egzaminie na świadectwo masz przecież egzmain z jazdy manewrowej a w kursie 200 godzin do wyjezdzenia.
  Odpowiedz
W temacie "wada wzroku a licencja maszynisty" pojawiła się informacja że IC prowadzi nabór na świadectwo. Jestem jeszcze przed licencją, ale chciałem się coś dowiedzieć na ten temat, tylko gdzie pytać? Interesuje mnie praca w Rzeszowie, ale szukam jakiegoś adresu biura, numeru, czegokolwiek ale nic nie ma. Ma ktoś jakieś namiary? Dziękuję.
  Odpowiedz
W Rzeszowie nic się nie dowiesz tutaj jest tylko gniazdo drużyn konduktorskich, sekcja jest w Krakowie.
  Odpowiedz
(14.02.2020, 13:35)eu07-304 napisał(a): A możecie powiedzieć jak to macie rozpisane? Bo według fachowców z UTK kategoria A1 - ogranicza do prowadzenia lokomotyw manewrowych, co jest trochę dziwne? Patrz załącznik...
Panowie specjaliści nawiązując do tematu kategorii świadectwa maszynisty czy dobrze myślę że posiadacz kategorii A1+B1 nie może prowadzić manewrów(przetaczania składów) lokomotywą EU/EP07? w końcu nie jest to lok. manewrowa. Więc żeby przeprowadzić manewry lokomotywą dwukabinową (nie manewrową) potrzeba kategorii A4?

Idąc tym tokiem rozumowania wszelkie wyłączanie wagonów z poc. PKP IC na stacjach pośrednich (np płaskie miejsca) za pomocą lok prowadzącej przez osoby z kategorią A1+B1 jest nielegalne ?
  Odpowiedz
Mając kategorię A1 masz uprawnienia na elektryki więc nie wiem w czym problem.
  Odpowiedz
Kolega przyjrzał się uważnie załącznikowi dodanemu na poprzedniej stronie?
w prawym dolnym rogu jest legenda:
"A1=w przypadku ograniczenia do lokomotyw manewrowych
[...]
A4=w przypadku ograniczenia do wszelkich innych lokomotyw kiedy używane są do przetaczania"

No wg mnie EU07 nie jest lokomotywą typowo manewrową, a w/w załącznik jest fragmentem prezentacji UTK.
  Odpowiedz
Witam, mam pytanie czy są na forum osoby które składały papiery do IC podczas ostatniego naboru na świadectwo?Pytanie konkretnie czy otrzymaliscie jakąś informacje że rekrutacja wstrzymana, anulowana, przełożona itp?Wiem że w przypadku Innych stanowisk podobno taka informacja została wydana
  Odpowiedz
Składałem papiery, ale żadnej oficjalnej informacji nie dostałem.
  Odpowiedz
Hm, no właśnie u mnie tak samo...
  Odpowiedz
Dziś dostałem maila, że rekrutacja odroczona do odwołania, więc powinni do wszystkich wysyłać.
  Odpowiedz
A to wogole sa jeszcze przyjecia ? Czy rynek juz sie zapchal ???
  Odpowiedz
Witam, czy ktoś posiada jakieś informacje aby coś miało ruszyć w kontekście świadectwa w IC lub gdziekolwiek?Właśnie w TVPis mówili że życia wraca powoli do normy to może i na koleji coś się zmieniło haha:-)
  Odpowiedz
W ruchu towarowym jest tragedia póki co i do września nie ma widoków że się to zmieni. W ruchu pasażerskim z tego co widzę jako pasażer i czytam w mediach podobnie. Teraz firmy będą bardziej starać się nie zwalniać ludzi niż przyjmować nowych.
  Odpowiedz
Na stronie PKP IC pojawiło się ogłoszenie na kurs na świadectwo w Gdyni, Poznaniu, Krakowie oraz Warszawie . Brać póki jest bo teraz z robotą ciężko
  Odpowiedz
Cześć. Jestem nowy na forum ale zaglądałem tu często jako gość. Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem podjęcia pracy jako maszynista. W ostatnim czasie na stronie PKP IC pojawiło się ogłoszenie o naborze na świadectwo maszynisty. Warunkiem jest posiadanie licencji( której nie mam). I tu moje pytanie, Czy czekać az IC uruchomi nabór na licencję czy może zrobic ją samemu? Jeżeli samemu to gfdzie? w Łodzi czy moze w Warszawie? Następne pytanie to badania lekarskie. Kiedy one są wykonywane ? Na początku przed podjęciem szkolenia na licencje? Czy jak już władujemy w to swoje pieniadzę i dopiero wtedy? Moze polecacie jakichś innych przewoźników z rejonu łódzkiego lub mazowieckiego( wawa). No i najważniejsze czas pracy ( ile godzin się pracuje) Czy znany jest grafik czy dzwoni nagle telefon że trzeba przyjechać ? I czy jest sens w ogóle inwestowania własnych pieniędzy w licencje.( Może trzeba mieć znajomosci żeby dostać pracę jako maszynista). Ukończyłem technikum i jestem inżynierem( studia zaoczne). Jeżeli ktoś mógłby odpowiedziec lub nakierować na strony gdzie znajdę odpowiedź byłbym ogromnie wdzięczny. Dziekuję i pozdrawiem.
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo maszynisty w KD Twister 23 5 611 31.10.2019, 16:06
Ostatni post: tomaszwitek7
  Wymagania zdrowotne licencja i świadectwo, róznice duzy_777 3 747 15.09.2019, 13:16
Ostatni post: CounterSpace838
  Licencja/Świadectwo MarcinKatowice 5 820 24.08.2019, 20:45
Ostatni post: Pyth00n
  Świadectwo o niekaralności Czarny 11 1 140 27.06.2019, 16:29
Ostatni post: Gilbert
Smile STK - świadectwo maszynisty lukiLS 9 1 711 06.01.2019, 22:21
Ostatni post: Sality

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości