Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
To i tak była wersja optymistyczna Smile
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(26.01.2018, 11:24)Konrad1961 napisał(a): Dodam jeszcze że u prywatnych nie ma człapania 40 km/h tam gdzie możesz jechać 70km/h, masz jechać "pod kreską". No i też ważna rzecz, często nie masz grafiku, po prostu dzwoni do Ciebie dyspozytor o 2 w nocy że za 2 godziny będzie taksówka która zawiezie Cię na pociąg 200 km od domu. Dojazd na pociąg oczywiście nie jest liczony do czasu pracy, tak samo jak ewentualne kiblowanie na hotelu 400 km od domu. Resztę niech Ci powiedzą bardziej doświadczeni koledzy.

I nie zgodze się z kolegą PeKaP. Z firm prywatnych na świadectwo szkoli Captrain, Ecco Rail, Lotos, PMT czy Kolprem.

Konrad tutaj "pierdy opowiadasz" (cytując klasyka) nikt nie zmusi maszynisty do jechania z konkretną prędkością bo to tylko od niego zależy jak jedzie, a często własnie na 70 jedzie 40 bo z tym bruttem które mu doczepią osiągnięcie rozkładowej jest nierealne. Jeśli o 2 w nocy zadzwoni Ci dyspozytor i powie że masz za 2 godz iść do pracy do możesz mu delikatnie zasugerować żeby sie gonił. Istnieje coś takiego jak planowanie i planiści, a Ty masz być poinformowany o wyjściu do pracy i miejscu jej rozpoczęcia zasadniczo 12 godz wcześniej. (oczywiście istnieją nagłe sytuacje ale tylko od ciebie zależy czy wyjdziesz za godz na nieplanowaną służbę czy nie) Grafik też istnieje bo wymaga go prawo pracy, choć rzeczywiście nie pracujesz idealnie z jego zapisem. Czas dojazdu do pracy nie jest wliczany w godz twojej służby, ale w wielu firmach jest płatny.
Odpowiedz

Kriss 66, to że w PMT tak macie nie oznacza że wszędzie tak jest. Tyle w temacie, popytaj mechaników którzy pojeździli trochę u typowych prywaciarzy. Moi znajomi którzy szkolą się u prywaciarzy mówią że Oni nie mają grafików a praca jest na telefon lub coś na zasadzie "może w piątek wyjdziesz do pracy, ale na którą godzinę to jeszcze zobaczymy". Dobrze że jakaś opatrzność nademna czuwała i mnie od tego uchroniła.
Odpowiedz

Konrad to Ty znowu startujesz na badania ? xD Wybacz ale nie jestem na czasie z informacjami.. :d
Odpowiedz

Ja już wszystkie badania mam zrobione panie kolego. Ze stanowisk ruchowych tylko ustawiacza mi brakuje do kompletu, ale to może kiedyś.

Tylko psycholog który był mocno zdziwiony podbił mi badania tylko na 2 lata XD.
Odpowiedz

no ale psychologa przecież nie masz wbitego na maszynistę świadectwo Big Grin nie wiem ale z Cie to taki bajkopisarz ze o matko
Odpowiedz

Panowie do IC skończył się już nabór na swiadectwo ?. Dzwoniłem do takiej babeczki żeby sobie co nieco dowiedzieć ale chyba numer tel zmienili .
Odpowiedz

(31.01.2018, 11:42)wiar napisał(a): no ale psychologa przecież nie masz wbitego na maszynistę świadectwo Big Grin nie wiem ale z Cie to taki bajkopisarz ze o matko

Dostałem nowe skierowanie na badania które tym razem przeszedłem. Ehh.....niektórych boli jak coś komuś się uda. Mam tylko psychotesty na 2 lata.

(31.01.2018, 13:01)Onitchi napisał(a): Panowie do IC skończył się już nabór na swiadectwo ?. Dzwoniłem do takiej babeczki żeby sobie co nieco dowiedzieć ale chyba numer tel zmienili .

Najlepiej udaj się osobiście do najbliższego oddziału IC i powiedz co jest grane. Z tego co mówiłeś jesteś z Gliwic więc wycieczka do Katowic Cię czeka.
Odpowiedz

Tylko problem w tym że w Katowicach chyba nie ma zakładu
Odpowiedz

PKP Intercity - zakład południowy. Sekcja eksploatacji, napraw i utrzymania taboru. Oddział Katowice Zawodzie
Adres: Murckowska 14A, Katowice
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Ale masz badania zdane na rewidenta czy na świadectwo maszynisty? Bo już sam się pogubiłem.
Odpowiedz

(31.01.2018, 18:28)PeKaP napisał(a): PKP Intercity - zakład południowy. Sekcja eksploatacji, napraw i utrzymania taboru. Oddział Katowice Zawodzie
Adres: Murckowska 14A, Katowice

Dziękuję Smile . Już mam odpowiedz w sprawie świadectwa w IC . Niestety spóźniłem się i zaczynają po 10 lutym . Następnym nabór październik/listopad . Tak się teraz zastanawiam czy nie zrobić tak jak Kondrat i jakoś załapać się do IC na jakiś kurs rewidenta a później podkoniec roku świadectwo hmmm..tylko pytanie czy oni wogole szkolą na rewidentów ?
Odpowiedz

Ja mam badania na rewidenta, świadectwo, mechanika taboru oraz kierowce auta do 3.5 tony. Na świadectwo zrobiłem 10 dni temu bo dostałem skierowanie. Psycholog tylko się trochę zdezorientowała i dała mi tylko na 2 lata badania bo jestem jakimś dziwnym przypadkiem. Ontichi, jak chcesz iść taką drogą jak Ja to podbij do Cargo w Katowicach lub Tarnowskich Górach. Ja jeszcze nie wiem czy będę miał uprawnienia rewidenta taboru, wszystko zależy od tego kiedy wystartuje świadectwo.
Odpowiedz

To na chwile obecną, jako kto jesteś tam zatrudniony ?
Odpowiedz

Mechnik taboru.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 788 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 173 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
6 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.