Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świadectwo maszynisty
Pracowałem jakiś czas temu w handlu bezpośrednim i na początek dostaje się 1700/1800 netto i normalnie praca od pierwszego dnia, wyniki, statystyki i td.
Tutaj płacą tyle za kogoś kto się szkoli a nie pracuje w sumie więc nie jest aż tak tragicznie. Osobiście wolę robić za te same pieniądze to co mnie interesuje a nie męczyć się w lipnej robocie.
Odpowiedz

(18.11.2017, 11:21)macin napisał(a): W grudniu jak złapiesz bon świąteczny to może Ci wyjść że dostaniesz 2200 netto (oczywiście jak dojdą Ci dodatki) i co mamy powiedzieć że na świadectwie dostajesz 2200 netto.
2000 netto na rękę na świadectwie dopiero będzie rzeczywistością jak płaca minimalna pójdzie do góry tak, aby dobić do kwoty netto.

Co do bonów świątecznych to chyba jakis żart...może u prywaciarza bo tutaj wynosza one... 70zł ..no może dwa karpie za to kupię :Smile ale 12 dań to nie ;Wink  a gdzie tam dodatkowy talerz dla gościa Wink
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

(17.11.2017, 16:06)Konrad1961 napisał(a):  Zarobki na świadectwie jak wszędzie czyli +/- 2000.

A po zrobieniu świadectwa ?
Odpowiedz

Moim zdaniem zarobki na świadectwie są OK, w wielu firmach robią dodatkowe uprawnienia więc i wypłata robi się też większa. Cześć ludzi dalej niestety uważa że jak zrobią licencje to powinni dostać 3000 na start i nie rozumie że licencja to nie są żadne uprawnienia.
Odpowiedz

Mi chodziło o zarobki po tym jak ty zrobisz świadectwo  Wink Nic ci nie mówili ?
Odpowiedz

(18.11.2017, 14:50)Konrad1961 napisał(a): Moim zdaniem zarobki na świadectwie są OK, w wielu firmach robią dodatkowe uprawnienia więc i wypłata robi się też większa. Cześć ludzi dalej niestety uważa że jak zrobią licencje to powinni dostać 3000 na start i nie rozumie że licencja to nie są żadne uprawnienia.

Kolejna niewiarygodna informacja! Niech sie wypowie ktoś z innych firm czy mając dodatkowe uprawnienia ma większą wypłatę. W Cargo nic z tych rzeczy, obowiązków więcej , odpowiedzialności więcej i nic z tego nie ma nikt, krótka piłka ,albo podpisują zakres szerszy obowiązków albo wypad. W każdej firmie uciesza się oczywiście jak w cv doczepisz im uprawnienie rewidenta lub ustawiacza itp ale nie licz na to, że dostaniesz wiekszą stawkę, to tylko atut że spośród innych wybiorą wpierw ciebie bo za free mają frajera który zgodzi im się na dodatkowe obowiązki i mogą nim lawirować względem potrzeb , dwie tury za maszyniste,potem skierowanie na bocznice i tydzień za manewrowego itd !   Ja przenosząc się gdziekolwiek nigdy w życiu nie pokażę papierów prócz świadectwa..Amen
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

No to w Cargo robią ludzi na kasę....ze mną na świadectwie będzie chłopak który ma ustawiacza i dostanie większą kasę niż np Ja czy reszta grupy. W PMT chłopaki też mają więcej kasy za dodatkowe uprawnienia.
Odpowiedz

Zapominasz kolego o najważniejszej rzeczy...ty patrzysz na podstawe kto jaką ma...a patrzy się na WYPŁATĘ końcową!  Zwróć uwagę,że maszynista pracujący jako maszynista 21 służb dostanie do podstawy wszystkie pochodne tj kilometrówkę, delegacje, warunki niebezp. itd  a jesli z 21 służb pracodawca ciebie skieruje np 5 razy jako ustawiacza na bocznice to jesteś stratny na tych dodatkach i nikt je tobie nie wyrówna, nie śnij nawet o tym..ale ja się cieszę, róbcie chłopaki więcej uprawnień, będziecie od wszystkiego i czarnej roboty a my sobie na szlakach zarobimy swoje...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Ktoś z was robił świadectwo w cargo? Bo mój kolega robił i fakt, na warsztacie miał 1500,ale jak wszedł na lokomotywe to z dodatkami 2,5 tys. Teraz już jeździ i ma około 4 tys.
Odpowiedz

XDDDDDD a w tej bajce były smoki? Jak miał 2.5 tysiąca jako stażysta i 4 tysiące jako młody maszynista to chyba robi nadgodziny lub co służbę jeździ do Oderbrucke.

Nie obraz się ale ciężko mi uwierzyć w taką kasę bez dobrze ustawionych służb z dyspozytorem.
Odpowiedz

Dokładnie tak, robi nadgodziny. U prywaciarza też powiesz, że zarobiłeś 6 tys, ale nie napiszesz, że z nadgodzinami.
Odpowiedz

Konrad poczekajmy do Twojej pierwszej wyplaty i wtedy zobaczymy ile doataniesz. Big Grin
Odpowiedz

W Cargo rzadko da się zrobić nadgodziny, tylko w 4 kwartale jest więcej przewozów więc dlatego takie wypłaty..os początku roku wszystko wróci do normy i  koleżka nie dostanie już 4 tyś a ledwie 3300-3500...może i dla młodego to euforia ale zobaczymy za 20 lat...co ma powiedzieć przy niewiele większej wypłacie maszynista w wieku 50 lat z problemami słuchu , kręgosłupa i wadą wzroku, przez które to schorzenia może jeszcze jest dopuszczany do jazdy przez lekarza ale ile go to zdrowia kosztuje i stresu na badaniach a wypłata taka właśnie...tak wiem wiem,młodzi zaraz tu wyskoczą z hasłami ,że po co wybrał taki zawód itp..darujcie sobie...zdrowia wszystkim życzę panowie..i pamiętajcie, wpływu na to nie macie,dziś jesteś mechanikiem a za 10 lat różnie może być...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

Wzrok za szczęście można już naprawić (laserowo), gorzej ze słuchem....szczególnie w firmach które mają stary tabor...
Odpowiedz

Korektę wady wzroku robiąc laserowo to kosztuje dobre kilka tysi a ponadto co kilka lat trzeba ponownie robić korektę,pokaż mi gościa co przy wypłacie 3500 na to pójdzie...chyba jakiś pasjonat..tacy to i za darmo by jeździli ...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Świadectwo w Kolprem Stażysta 1 1 068 03.06.2023, 07:22
Ostatni post: Ajron24
  Nabor na swiadectwo w IC Kamilnexia 178 38 786 27.07.2022, 10:11
Ostatni post: Kamilnexia
  Świadectwo maszynisty IC Katowice Himmer 6 1 719 25.07.2022, 00:20
Ostatni post: Kamilnexia
  Gdzie szukać informacji o kursie na świadectwo ? VoyTeck 3 2 180 29.06.2022, 07:24
Ostatni post: Manio
  Jaki przewoźnik na swiadectwo gradziak 0 1 172 28.05.2022, 09:16
Ostatni post: gradziak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.