Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ostatnie SP42
#16
260 przemalowana ? Na pewno nie Smile
Fotka ze stycznia tego roku:
http://www.garnek.pl/leg41/12819886/sp42-260
Odpowiedz

#17
No to mi się przewidziało :]
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#18
Lutek napisał(a):Ma kocioł tyle, że jest niesprawny.

Niesprawny to znaczy, jaki ma dokładnie defekt?
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#19
Nie wiem, po prostu nie działa. Pewnie grzałki nie działają, czyli podgrzewacz wody który jest w kotle.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#20
Nawet, jeżeli są w kraju jakieś SP42 ze sprawnymi kociołkami to i tak raczej na niewiele te kociołki się przydadzą biorąc pod uwagę to, że wagony ze sprawnym ogrzewaniem parowym to białe kruki.
Odpowiedz

#21
Lutek, Dzięki za wyjaśnienie.
ET40, Parę lat temu w Opolu jeszcze jedna jeździła ale potem ślad po niej zaginą więc pewnie trafiła do Legnicy co dalej z nią to nie wiem ale pewnie ją zezłomowali.
W skansenach są takowe wagony, choćby nasza: salonka, sypialka, piętrusek, Ryflak, planujemy również ogrzewanie parowe wmontować w wagony Bi29 i w przyszłości w wagoniki 94Aa (które nigdy takowego ogrzewania nie miały).
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#22
Takie wagony to s± w ruchu, jakie¶ stare rozpadaj±ce siê bonanzy je¿d¿± czasem na regio £ód¼-Poznañ, czy ogrzewanie parowe jest w nich sprawne - nie wiem, bo z racji podczepienia ET22 trudno to sprawdziæ ;-) , elektryczne dzia³a na pewno - a¿ za dobrze.
Odpowiedz

#23
Jeśli zawory ogrzewania były całe to i układ ogrzewania powinien być sprawny, niestety coraz częściej widuje się wagony ze zdemontowanym układem ogrzewania parowego.
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#24
Dlaczego niestety? Przecież ten system jest już nie potrzebny, to go wymontowują.
Odpowiedz

#25
Niektórzy nadal jeszcze używają ogrzewania parowego ;-)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#26
W PR lub PKP IC?
Odpowiedz

#27
Miałem na myśli skansenową kolej :-)
Pozdrawiam kolejowo z Opola!
*ARTUR*
Odpowiedz

#28
A taki kocioł z SP42 nie podlega przypadkiem rewizjom tak samo jak każdy kocioł parowy np. z parowozu ?
Cytat:Nie wiem, po prostu nie działa. Pewnie grzałki nie działają, czyli podgrzewacz wody który jest w kotle.
A ja zawsze myślałem że to jest kocioł przepływowy coś w stylu kotła LaMonta tylko z palnikiem na ropę.
Odpowiedz

#29
MichałŁ napisał(a):A taki kocioł z SP42 nie podlega przypadkiem rewizjom tak samo jak każdy kocioł parowy np. z parowozu ?

Podlega, ale w dobie 2011 roku ta operacja jest zbędna i przynosiłaby dodatkowe koszta.
PL-PKPIC | Zapraszam - *Baza Wagonów Kolejowych*
Odpowiedz

#30
MichałŁ napisał(a):A ja zawsze myślałem że to jest kocioł przepływowy
Dokładnie , taki był - kotłem przepływowym.
Parę uzyskiwało się przez przepływ wody przez wężownicę.
Jak wszystkie urządzenia ciśnieniowe podlegał pod nadzór i dopuszczenie UDT.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Ostatnie ST43 przem710 82 39 978 22.02.2018, 09:08
Ostatni post: codizwierzak
  SP42 Piechu 6 4 077 25.11.2016, 17:02
Ostatni post: Piechu
  Kasacje SP42 Dominik Piotrowicz 3 3 481 05.11.2015, 11:41
Ostatni post: Piechu
  Ostatnie ET21 przem710 54 20 200 23.10.2015, 14:49
Ostatni post: Kamil Sikora

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.