Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powstanie Straż Kolejowa. I przejmie ochronę dworców
#1
Cytat:Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraca do projektu ustawy o Straży Ochrony Kolei. Chodzi o przeobrażenie SOK w służbę „Straż Kolejowa” o uprawnieniach zbliżonych do policji. Ma ona przejąć, oprócz zadań SOK, także ochronę dworców.


Szczegóły http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...86215.html

Jakie macie zdanie na ten temat, czy takie zmiany są potrzebne ? zapraszam do dyskusji.
Odpowiedz

#2
Wg mnie dobrze ,że ważne miejsca dla bezpieczeństwa obywateli ochrania Państwowa Służba jakkolwiek by się nie nazywała,szkoda tylko wywalenia kasy na nowe oznakowania, malowania radiowozów , naszywkach na tysiącach mundurów itp...na pewno będą potrzebować więcej ludzi a kto im przyjdzie pracować za 2 tyś netto... Ale pomysł generalnie dobry, tak samo jak to by wszystkie ważne obiekty wojskowe i koszary pilnowała warta zawodowych żołnierzy a nie ochroniarze z grupą inwalidzką ...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#3
Przejrzyjcie sobie forum SOKistów i poczytajcie co o tym sądzą. Ja tylko przypomnę, że ich się przekształca juz dobre 10 lat
Odpowiedz

#4
Ja sobie myślę, że to nawet byłby dobry pomysł, bo na wielu dworcach kolejowych i podobnych miejscach przy dworcowych, dzieją się różne rzeczy, czasami jacyś przestępcy kogoś pobiją, okradną i musi wtedy interweniować Straż Ochrony Kolei.
Nie zawsze tak jest, bo czasami nie zadziałają na jakieś zdarzenie, a kogoś okradną, pobiją i uciekną.
Również w pociągach, szczególnie nocnych, Straż Ochrony kolei, czy Straż Kolei, powinna jeździć w dalekobieżnych pociągach, razem z pasażerami, z tego co wiem, to oni tylko przechodzą przez te składy i sprawdzają, jak składy pociągów stoją na dworcach większych i dużych miast, jeszcze przed odjazdem.
Tak samo w małych miastach, powinni być "strażnicy kolei" na stacjach kolejowych, a nie zawsze ich tam widać.
Być może te zmiany dadzą lepsze uprawnienia w działaniach STRAŻNIKOM KOLEI, i oby tak było.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.