Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści stażyści PKP Cargo
Jeżeli pracodawca was wyszkolił i zainwestował to zwykła ludzka przyzwoitość nakazuje przepracować te 3 lata
Odpowiedz

Idź spróbuj coś kupić za przyzwoitość. Przyzwoitym mogę być wobec rodziny i znajomych, instytucjom jestem winien tylko tyle, ile są w stanie ode mnie wydrzeć. Jak one nie przejmują się mną, tak ja nie przejmuję się nimi.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

@rustsaltz - rozmowa z tym kimś jest bez sensu. Głupoty gada, głupoty wymyśla i w głupoty wierzy. Jeszcze wcześniej przed zmianą nick'u to samo czynił. Proponuję ignorować Wink
Odpowiedz

czy któryś z Panów stażystów spotkał się z sytuacją ze przekroczył planowe 12h pracy ?
Mam na myśli 12h na lokomotywie + powrót awizem na sekcje. Co w takiej sytuacji ?
Odpowiedz

W takim wypadku jest przekroczenie czasu pracy, nadgodziny i dodatkowy grosz
Odpowiedz

A jest jakas instrukcja/ decyzja która by o tym mówiła? Bo tak sie składa ze ja usłyszałem ze jako stażysta nie mogę robić nadgodzin
Odpowiedz

Kodeks pracy? Porozumienie z ZZ?
Pracę świadczysz od momentu gdy zgłosisz się do dyspozytora (na wyznaczoną w grafiku godzinę) a kończysz w momencie powrotu. Nikt łaski Ci nie robi, że Ci zapłaci za to że wróciłeś później. Ja miałem wszystko co do grosza wypłacone/oddane nadgodziny przez cały okres szkolenia. Nie daj się zastraszyć. To, że stażysta nie może robić nadgodzin to nie jest Twój problem - tylko dyspozytora że dopuścił do takiej sytuacji - w razie czego wyłącznie on się z tego musi tłumaczyć.
2010: 10017km, 2011: 28130km, 2012: 50839km, 2013: 40882km, 2014: 50312km, 2015: 68213km, 2016: 50349km, 2017: 49484km
Odpowiedz

(17.10.2020, 20:23)duzy_777 napisał(a): A jest jakas instrukcja/ decyzja która by o tym mówiła? Bo tak sie składa ze ja usłyszałem ze jako stażysta nie mogę robić nadgodzin
Nadgodziny możesz robić. Ważne aby norma godzin na koniec miesiąca się zgadzała.
Odpowiedz

Ok, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Mialem takie przeczucie.
A jak wygląda kwestia urlopu dodatkowego? Nalezy sie 8 dni tak jak maszyniście ? Dodam ze staz pracy mam poniżej 10 lat
Odpowiedz

Nie chce udzielić na to złej odpowiedzi ale pamiętam, że każdy pracujący powyżej 12miesiecy w systemie równoważnym przysługują 2 dni na kwartał.
Nie wiem jak to się ma to maszynistów stażystów ale maszyniści oraz drużyny konduktorskie w IC np tak mają jak napisałem
Odpowiedz

Stażyści również mają dodatkowy urlop. Ja mam 8 dni ale mam więcej niż 10 lat pracy. I nie był on od poczatku zatrudnienia ale dopiero od tego roku. Zapytaj swojej kadrowej wszystko powinna wytłumaczyć.
Odpowiedz

(24.04.2020, 18:45)rustsaltz napisał(a): Idź spróbuj coś kupić za przyzwoitość. Przyzwoitym mogę być wobec rodziny i znajomych, instytucjom jestem winien tylko tyle, ile są w stanie ode mnie wydrzeć. Jak one nie przejmują się mną, tak ja nie przejmuję się nimi.

rustsaltz jesteś jedynym porządnym gościem na tym forum i w dodatku mówisz same konkrety.Szacun i pozdro.
Odpowiedz

Pytanie z ciekawości. Czy zdarzyło się kiedyś że jakiś stażysta nie przeszedł badań w czasie okresu ponad 2- letniego szkolenia? Słyszałem bowiem od kogoś że jako stażysta nie ma możliwości żeby kogoś uwalili na badaniach (przepychają na siłę). Nie chce mi się w to wierzyć bo z kolei instruktor raz mówił, że były przypadki odpadania na badaniach okresowych przez stażystów.
Odpowiedz

Oczywiście że były, sam mam znajomego który nie przeszedł badań w trakcie szkolenia i tym samym zakończył karierę z koleją
Odpowiedz

To co mu się tak nagle pogorszyło ?
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maszyniści prośba o pomoc tawot 0 812 13.11.2022, 16:13
Ostatni post: tawot
  Maszyniści łamią przepisy rustsaltz 8 4 784 27.02.2015, 19:37
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukiwani maszyniści OTTO Polska 0 3 715 13.08.2013, 12:28
Ostatni post: OTTO Polska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.