Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszyniści stażyści PKP Cargo
#76
(17.10.2019, 19:52)marek.morwa napisał(a): Co to są "spółki wojewódzkie"? Które na przykład?
Chodzi o np " Koleje Wielkopolskie", "Koleje Śląskie"?

Tak. Także: Koleje Dolnośląskie, ŁKA czy Koleje Małopolskie, no i Warszawska SKM czy WKD. Można by jeszcze dodać Koleje Mazowieckie, ale tam podobno zarobki nie są lepsze niż w IC.
Odpowiedz

#77
SKM Wawa czy Trojmiasto należy do PKP.
Odpowiedz

#78
Właścicielem tego pierwszego jest miasto Warszawa.
Odpowiedz

#79
Dokładnie
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#80
(17.10.2019, 20:14)rustsaltz napisał(a): Naprawiaj te k*rwy, jak przez nie ogłuchniesz to Ci kolej podziękuje Tongue (...)


o właśnie o coś takiego mi chodziło :Smile Wielkie dzięki za konkretną odpowiedź. Czytam to już któryś raz z rzędu, muszę jeszcze "tylko" zrozumieć. Ja na początku swojej kariery będę miał styczność raczej ze spalinówkami gagriny, tamary, sm.

Jednak mimo wszystko troszkę szkoda że utwierdziliście mnie w przekonaniu o małej "sensowności" szkolenia na warsztacie
Odpowiedz

#81
Zrozumiesz jak zostaniesz sam i będziesz miał chwilę na pochodzenie po elektrowozie. Czyli w Cargo na 80% służb.
O spalinówkach mogę powiedzieć tylko jedną rzecz: jakby mi się traktory podobały to zostałbym rolnikiem, a nie kolejarzem.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#82
Jak ja się cieszę, że u nas wszelkiego rodzaju druciarstwo jest surowo zabronione Big Grin
Odpowiedz

#83
Hej.Czy w wieku 36 lat mogę starać się zostać maszynista?Jeśli tak to od czego zacząć najlepiej?
Pozdrawiam
Odpowiedz

#84
Możesz. Najlepiej to zacząć zrobić najpierw licencje, a jeszcze lepiej to poczytać trochę forum
Odpowiedz

#85
Czy w te 500h obserwacji liczy się cała dniówka np12h czy tylko te godziny "efektywnie" wyjeżdżone ?
Odpowiedz

#86
Wszystko się liczy, możesz mieć 12 godzin pogotowia bez żadnej jazdy
Odpowiedz

#87
Z tym że pełniąc funkcję jakże odpowiedzialną i potrzebną na kolei tj "obserwatora" wcale nie musisz do pracy przychodzić. Podstawa prawna? Jesteś na wykazie maszynisty? Nie? Dziękuję Big Grin Nie ma prawa Cię nikt za to ukarać. Prawdziwa nauka zaczyna się po kursie teoretycznym kiedy dostaniesz swojego mechanika.
Odpowiedz

#88
(03.01.2020, 19:17)eu07-304 napisał(a): Z tym że pełniąc funkcję jakże odpowiedzialną i potrzebną na kolei tj "obserwatora" wcale nie musisz do pracy przychodzić. Podstawa prawna? Jesteś na wykazie maszynisty? Nie? Dziękuję Big Grin Nie ma prawa Cię nikt za to ukarać. Prawdziwa nauka zaczyna się po kursie teoretycznym kiedy dostaniesz swojego mechanika.

Dobra dobra kolego nie mądrkuj...najśmialsi ci co ich to nie dotyczy. Jak ma nie przychodzić do pracy? , jest ujęty w grafiku , jest zatrudniony, ma powierzone stanowisko i ma sie na nim stawić a nie siedzieć w domu. A że pełni role piątego koła u wozu to trudno,trzeba przeboleć a potem pójdzie,każdy to przechodził ...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#89
Nie mądrkuję tylko na jakiej podstawie zajmuje miejsce pomocnika w kabinie? To że ma pozwolenie na przebywanie w kabinie? To że ma jakiś grafik? To że się odpisze w książce? Wolne żarty. Nie ma wykazu pracy, nie ma pracy. Nawet obcy maszynista jadący na zapoznanie szlaku przychodzi z wykazem pracy, i to on jest podstawom do jazdy w kabinie.
Odpowiedz

#90
Zaskoczę Cię: jest sporo firm, gdzie nawet maszynista nie pisze wykazu. Podstawę do jazdy w kabinie wskazuje instrukcja przewoźnika.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Maszyniści prośba o pomoc tawot 0 812 13.11.2022, 16:13
Ostatni post: tawot
  Maszyniści łamią przepisy rustsaltz 8 4 785 27.02.2015, 19:37
Ostatni post: rustsaltz
  Poszukiwani maszyniści OTTO Polska 0 3 716 13.08.2013, 12:28
Ostatni post: OTTO Polska

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.