• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podhalańska Kolej Regionalna
#1
Marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa poinformował dziś, że przed długim weekendem majowym ruszy Podhalańska Kolej Regionalna. Koszt uruchomienia nowych połączeń kolejowych do połowy grudnia br. oszacowano na kwotę 2,5 mln zł. W większości pokryje je Województwo Małopolskie, 600 tys. zł dołożą partycypujące w projekcie miasta: Zakopane i Nowy Targ, powiaty: nowotarski i tatrzański oraz gminy: Biały Dunajec, Nowy Targ, Poronin, Rabka-Zdrój oraz Szaflary.

Szczegóły:  InfoRail
  Odpowiedz
#2
Krok w dobrą stroną, zważywszy na to, że nie tak dawno Zakopane uruchomiło własną komunikację miejską, teraz co-godzinne pociągi do Nowego Targu...jakby do tego jeszcze doszły z 3 pary pociągów REGIO do Krakowa byłoby super
Pociągiem nad Zalew Szczeciński
Wysiadając bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny
  Odpowiedz
#3
Nowoczesne, klimatyzowane pociągi wyposażone w bezpłatny internet, system identyfikacji pasażerskiej, biletomaty i szereg udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy rodziców podróżujących z dziećmi, a także specjalna taryfa biletowa uprawniająca do podróży koleją i pojazdami komunikacji miejskiej na jednym bilecie. Właśnie tak będzie wyglądała Podhalańska Kolej Regionalna, która wystartuje już 27 kwietnia

Szczegóły: InfoRail
  Odpowiedz
#4
Po pierwsze primo: co to jest " system identyfikacji pasażerskiej"? Będą zbierali odciski palców i numery Pesel?

Po drugie primo: w artykule z InfoRail w jednym miejscu stoi "będą miały do dyspozycji [...] aż 30 kursów dziennie".  A dalej: "składy odjeżdżać będą co ok. 60 minut". To jakis taki podhalański extra-długi dzień?
  Odpowiedz
#5
Pierwszy miesiąc działania Podhalańskiej Kolei Regionalnej pokazuje, że zainteresowanie przejazdami na trasie między Zakopanem a Nowym Targiem jest ogromne. 
Prowadzimy rozmowy z PKP - mówi Bronisław Stoch, wójt gminy Poronin - okazało się, że na tego typu lokalnych połączeniach w okolicach Krakowa miesięczne obłożenie wynosi ok 10%. Natomiast w pierwszy miesiąc kursowania Podhalańska Kolej Regionalna odnotowała obłożenie rzędu 40%. 
A to dopiero początek. Szczyt sezonu turystycznego niebawem.

Źródło: 24tp.pl
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości