Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ofiara kanarów czy zwykły cwaniak?
#1
Miałem bilet w czasie kontroli, to chyba jestem w porządku? - pyta Radosław spod Łodzi. - Nie - odpowiada przewoźnik. Bo, jak twierdzi, do skasowania biletu miało dojść już w czasie kontroli. Dlatego też pasażer ma zapłacić 270 złotych kary.

Szczegóły: TVN 24
Odpowiedz

#2
Potrzebny dobry prawnik i jeszcze będą jemu płacić karę Wink
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#3
Wszystko zależy od regulaminu w danym mieście. U nas jest wyraźnie napisane, że pasażer kasujący bilet po ogłoszeniu kontroli jest traktowany jak gapowicz.
Odpowiedz

#4
Niestety, ale to co niekiedy wyprawiają kanary czasami przechodzi wszelkie granice dobrego smaku. Kiedyś u siebie byłem świadkiem takiego zdarzenia, że na przystanku wsiadł do autobusu w którym trwała kontrola młody chłopak i widać było że natychmiast po wejściu kierował się do kierowcy po zakup biletu. Jednak kanar mu to uniemożliwił, bo stwierdził że idzie kupić bilet bo zobaczył kontrolę. Żeby nie współpasażerowie, którzy się za tym chłopakiem ujęli i potwierdzili że on przed chwilą wsiadł i od razu udał się po bilet, to pewnie też by mu wypisali wezwanie do zapłaty.
Odpowiedz

#5
Uważam, że skasowanie biletu po rozpoczęciu kontroli powinno być w zasadzie z automatu karane mandatem za brak ważnego biletu (o ile nie ma sytuacji, że ktoś kupuje bilet w automacie lub stoi w kolejce - bo te czasami się zdarzają) .
Jakiś czas temu w Warszawie była następująca sytuacja. Kobieta dostała mandat, choć upierała się, że miała ważny bilet (kupiony przez internet) w momencie rozpoczęcia kontroli. Porównano czasy obu zdarzeń i wyszło, że kontrola rozpoczęła się przed zakupem biletu. No i pani skruszona przyznała, że faktycznie bilet kupiła po rozpoczęciu kontroli.
Odpowiedz

#6
Gwoli ścisłości - mandat wystawia policja/SM/inne służby, a kanar/konduktor opłatę dodatkową za brak biletu. I oczywiście tak jak pisze Adams wszędzie się znajdą "cwaniacy" wśród kanarów, jednak ja częściej widzę jak pasażerowie kombinują
Odpowiedz

#7
Zgadzam się,zdecydowanie to częściej znajdą się cwaniaki wśród pasażerów..niech się przeprowadzą na śląsk..za niedługo co drugi dzień będzie komunikacja za free przez smog... Big Grin
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#8
Dorabiałem kiedyś jako kanar i o tym co pasażerowie wyczyniają mógłbym książkę napisać, a to podrabianie dokumentów (był nawet taki czas, że nagminnie podrabiano orzeczenia o niepełnosprawności) a to mości panowie, którzy tłumaczyli, że nie mają na bilet z powodu biedy a w ręku obowiązkowo puszka Kuflowego czy Hardego....
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.