Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rentowność nocnych połączeń
#16
To jest typowa strategia wygaszania popytu na nocne połączenia - najpierw dać EZT albo przetrasować w jakieś dziwne miejsca po to by nikt nie kupował na to biletów, a IC potem powiedziało, że z powodu małego zainteresowania likwidują pociąg.
Odpowiedz

#17
Ostateczne zdanie i tak należy do ministerstwa, nie ma przecież nocnego pociągu uruchamianego na zasadach komercyjnych
Odpowiedz

#18
A nie jest przypadkiem tak, że owszem ministerstwo finansuje dane połączenie, ale nie wpływu na tabor? Fakt jest taki, że co prawda Darty są przypisane umową do obsługi trasy Warszawa - Wrocław - Jelenia Góra, Flirty Katowice - Gdynia, ale raczej do obsługi połączeń dziennych, a nie nocnych. To że jeżdżą na połączeniach nocnych, może być efektem problemów taborowych, a nie wolą ministerstwa.
Odpowiedz

#19
To już jest kwestia umowy, która jak domniemuję traktowana jest jako tzw. tajemnica handlowa
Odpowiedz

#20
(15.02.2018, 18:44)Adams napisał(a): Zgadzam się że nocne połączenia powinny zostać. Są nocne pociągi, które na prawdę cieszą się sporą frekwencją, jednym z nich jest choćby IC Przemyślanin. Szkoda tylko że przy tym pociągu IC-ki ciągle coś mieszają, jakby na siłę chciały wygasić na niego popyt. Np po marcowej korekcie nie wiadomo przetrasowali go na Lubliniec i Ostrów, ale tylko w stronę Szczecina. W ten sposób najbardziej traci Kędzierzyn, który już ma bardzo ubogą siatkę połączeń dalekobieżnych.

Od 3 kwietnia przetrasowany także w stronę Przemyśla. Kędzierzyn, Zdzieszowice, Opole, Brzeg i Oława z całononocną dziurą w połączeniach. W kierunku wschodnim sytuację odrobinę ratują KARPATY, ale w kierunku zachodnim jest tragedia...
Odpowiedz

#21
Wycofywanie Przemyślanina z Opola to rzeczywiście kpina, nie mogę pojąć, że MiB się na coś takiego godzi
Odpowiedz

#22
Tutaj powodem mogą być nocne zamknięcia między Wrocławiem a Poznaniem i niska przepustowość Wrocław - Ostrów. Jednak skoro już przetrasowali Przemyślanina, to Kędzierzyn powinien dostać w zamian jakieś połączenie dzienne. To że przez Strzelce szybciej, nie oznacza że drugie co do wielkości miasto Opolszczyzny ma mieć tak zubożałą siatkę połączeń dalekobieżnych.
Odpowiedz

#23
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...86292.html

Temat chyba ściśle z tym związany. Z jednej strony na pierwszy rzut oka pomysł poroniony, który powinien jak najszybciej zniknąć bo oprócz samych wad związanych z "nocnym tramwajem" powoduje to też brak wagonów bezpośredniej komunikacji. Z drugiej strony - patrząc na obecne zestawienie chociażby TLK Uznam, gdzie pasażerowie całą noc są zmuszeni "gnieść się" w 8 osobowych przedziałach być może mimo wszystko bardziej komfortowy EZT będzie tutaj plusem dla pasażerów siedzących. O tych leżących nie wspominam, bo chyba się o nich zapomina (zapomniało)...
Odpowiedz

#24
Mimo że dużo jest w tym artykule na temat EZT na nocnych pociągach, ale dotyczy on także ogólnie przyszłego rozkładu jazdy, przez co założyłem do niego odrębny wątek Wink
https://www.forumkolejowe.pl/temat-rozkl...#pid134739
Odpowiedz

#25
Akurat o rentowności nocnych pociągów bajki to sobie można pisać. Problem niechęci i kasowania nocnych pociągów wynika z braków taborowych to realizacji tych połączeń. Obecnie IC ma około 80 wagonów WL (z czego 10 z nich to 305Ad - przeznaczone do pociągu "Chopin), 10 kolejnych to wagony WL na połaczenia Szczecin - Przemyśl. Czyli pozostaje marne 60 na resztę połączeń, z tych 60 rok temu około 20 było na naprawach czyli w sezonie zostało raptem 40 tych wagonów dzieląc przez dwa (po jednym wagonie na skład) około 14 składów można było obdzielić tymi wagonami (6 wagonów w rezerwie) Kuszet mamy około 20 sztuk z czego 10 jest na trasę Przemyśl - Szczecin, a reszta to typ 134A obecnie 4 są w obiegu na Ustroniach.
Odpowiedz

#26
Ja akurat nie korzystam z połączeń nocnych pociągów, ale kiedyś, wiele lat temu podróżowałem "nocnym" do Szczecina, jak jeszcze było połączenie przez Pionki, Łódź Kaliską.
Teraz już nie ma tego połączenia, i to od wielu ładnych lat.
Moim zdaniem powinno być jak najwięcej połączeń nocnych, na różnych trasach, bo podróżni w nocy też jeżdżą i niektórzy wolą jechać pociągiem w nocy niż w dzień.

Ja bardziej wolę dzienne podróżowanie pociągiem.

I myślę, że "pociągi nocne" są potrzebne.

Nie wiem, jak to wygląda w innych krajach? Może niekoniecznie w krajach Zachodniej Europy, ale w krajach Wschodniej Europy, czyli: Rosja, Ukraina, Białoruś.
Jak w tych krajach przedstawiają się nocne połączenia pociągów.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#27
Na Ukrainie pociągi nocne przez lata stanowiły podstawę komunikacji dalekobieżnej, stosunkowo od niedawna zaczęto wprowadzać na szerszą skalę dalekobieżne pociągi dzienne. Nie mniej na pewno sieć nocnych połączeń jest lepiej rozwinięta w Polsce, zaś jeśli chodzi o tabor to głównie są one obsługiwane przez długie, kilkudziesięciowagonowe składy
Odpowiedz

#28
Ale tam popularność i dobrze rozwinięta sieć połączeń nocnych wynikają z większych odległości i niższych prędkości na trasach.
Jaro

Odpowiedz

#29
No a UKRAIŃSKIE KOLEJE na pewno nie są dobrze dofinansowane, jak to jest w Polsce, choć i u nas niektóre spółki kolejowe borykają się z problemami finansowymi.
Czytałem w sieci, że w fatalnym stanie, w latach 90 - tych i nawet na początku lat 2000, były rumuńskie koleje, gdzie tabor, wagony były przestarzałe, sypiące się i nie było kasy na remont taboru, a i koleje tam miały olbrzymie straty, gdzie zwolniono tysiące pracowników kolei, bo nie było na wynagrodzenia dla nich.

Być może teraz jest w Rumunii lepsza sytuacja na KOLEI, ponieważ kraj ten należy do Unii Europejskiej i kolej, dzięki unijnym środkom, znacznie zmodernizowano o poprawiła się jakość na kolei.

Ale nie wiem, jak jest z nocnymi połączeniami, w kolejach rumuńskich.
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz

#30
W Rumuni oprócz połączeń międzynarodowych raczej kiepsko z krajówkami nocnymi.
Nie wiem czy Rumunia to przykład godny naśladowania. Big Grin
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Bezpieczeństwo na nocnych trasach misiu79 129 60 254 30.11.2018, 13:36
Ostatni post: EN57fan
  Dlaczego ilość wagonów sypialnych spada w pociągach nocnych? gurski 2 2 401 03.08.2018, 18:53
Ostatni post: amder555
  Wagony bezprzedziałowe w pociągach nocnych; opinie ET40 1 4 524 17.01.2018, 11:29
Ostatni post: SAP102
  Jakich połączeń brakuje? SAP102 47 17 414 08.01.2017, 11:54
Ostatni post: rustsaltz

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.