• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM
#16
(23.02.2018, 14:35)kazio napisał(a): Chodzi o kartę ŚKUP? Jeśli tak, to spersonalizowana jest bezpłatna, a za niespersonalizowaną płaci się zwrotną kaucję, czyli w zasadzie tez jest za darmo.
https://portal.kartaskup.pl/web/10180/66

Ja to wiem, ale teraz pytanie - próbowałeś kiedyś tą kartę oddać? To nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze kartę można oddać i odzyskać kaucje jedynie w punktach ŚKUP, które z reguły są nieczynne w weekendy. Po drugie nie jest to na zasadzie "z ręki do ręki", tylko należy wypełnić formularz, podać nr konta i na to konto do miesiąca odsyłają pieniądze. Mało komu za te 5 zł by się chciało bawić w taką biurokrację. Po prostu bilety krótkoterminowe powinny być dostępne w wersji papierowej, tyle tylko że w tej wersji nieco droższe niż te zakodowane na karcie.
  Odpowiedz
#17
Ten cały ŚKUP to jest jedna wielka kraina paranoi.
  Odpowiedz
#18
Mógłbys rozwinąć temat?
  Odpowiedz
#19
A cóż tu rozwijać. Takiego niewypału jak ŚKUP nie chyba nigdzie. Sam (fal)start tego systemu za grube miliony już się okazał porażką. Potem obowiązek odbijania karty przy wsiadaniu i wysiadaniu to kolejny idiotyczny pomysł. Potem cała masa kretyńskich taryf - czasowej, kilometrowej, z limitem przejazdów, bez limitu przejazdów w których mało kto się mógł połapać. No i największy kretynizm, o którym już wspominałem, to bilety krótkookresowe wyłącznie w wersji elektronicznej i to na płatnej karcie. Całe szczęście powoli zaczyna być to naprawiane. Od 1 kwietnia będzie obowiązywać prosta i nieco tańsza niż obecnie taryfa, jeśli chodzi o bilety długookresowe i powrót papierowej wersji biletów 1,5 godzinnych do kiosków. Jednak w dalszym ciągu nie będzie możliwości zakupu biletów krótkookresowych w wersji papierowej, a na domiar złego likwidacja biletów 48 godzinnych i 5 dniowych. O ile brak biletów 5 dniowych da się jakoś znieść, o tyle 48 godzinne powinny zostać.
  Odpowiedz
#20
Pierwszy sukces metropolii jest widoczny jak na dłoni - konkluduje przewodniczący GZM.
Kazimierz Karolczak ocenił też pozytywnie zaangażowanie miast w Fundusz Solidarności. W ubiegłym tygodniu podzielono kolejnych 8 milionów zł z Funduszu Solidarności GZM. Gość Radia eM porównuje go do Funduszu Spójności w Unii Europejskiej, gdzie bogatsze kraje finansują inwestycje w biedniejszych. W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii większe miasta pomagają mniejszym gminom w realizacji odkładanych na później inwestycji. Z czasem fundusz będzie zmniejszany, a środki będą przeznaczane raczej na duże inwestycje całej metropolii.

Źródło: Radio eM
  Odpowiedz
#21
Śląskie autobusy otrzymają nowe logo. 

Prosta litera M, a nad nią znak, który może budzić wiele skojarzeń - to logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zostało wyłonione w konkursie i będzie podstawą identyfikacji wizualnej Metropolii.

Szczegóły: TransInfo
  Odpowiedz
#22
22 października przedstawiciele Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii i wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego zawarli porozumienie dotyczące zamiaru stworzenia jednolitego, wspólnego biletu metropolitalnego, który w założeniu ma objąć cały transport zbiorowy w GOP: tramwaje, autobusy i pociągi Kolei Śląskich.

Szczegóły : Przednia Platforma Tramwaju
  Odpowiedz
#23
Który to już raz panowie...
Z konstrukcji taryfy można wysnuć następujące wnioski:
1) Katowice są w totalnej d... jeśli chodzi o przepustowość dróg i stają na głowie, by kierowcy z rejestracjami trzyliterowymi nie korkowali miasta (tja, uda wam się, uda!)
2) Oficjalnie przyznano, że metropolia to Katowice i cała reszta, ja może tylko przypomnę, że kawałek dalej są m.in. Gliwice i Tychy. Niestety, Śląsk to nie Warszawa,
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz
#24
Władze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapewniają, że w przyszłości mieszkańcy naszego regionu będą mieli oprócz dostępnych teraz środków komunikacji miejskiej, do dyspozycji monorail, czyli lekką kolej miejską

Szczegóły: Silesion
  Odpowiedz
#25
Nie "czyli" tylko "oraz" Tongue. W pierwszej chwili pomyślałem, że odlecieli, ale po dłuższym przemyśleniu monorail nie jest taki głupi jak się wydaje. Łatwiej go wybudować niż klasyczną kolej, nie fragmentuje przestrzeni, niestraszne mu pochylenia, zajebiście wygląda (wyobraźcie sobie tego Janusza, który zobaczy kolejkę ponad spodkiem tzn. wyobraźcie sobie biznesmena z Japonii, który pod wrażeniem nowoczesnej panoramy miasta decyduje tu otworzyć filię swojej firmy). System jest wydzielony, więc można myśleć o zautonomizowaniu go, w dodatku jako projekt nietypowy jest szyty na miarę. Problemem wydają się tu niebotyczne koszty (ale płaci podatnik) i brak przepisów (pamiętamy, że w tym kraju zmienia się ustawę w ciągu jednej nocy).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Miejska w Krakowie Adams 88 27 188 25.11.2019, 16:18
Ostatni post: Paweł Piotr
  Bydgoszcz - Komunikacja Miejska SAP102 0 572 18.05.2019, 14:29
Ostatni post: SAP102
  Komunikacja miejska a natrętni mieszkańcy Gżągal 8 3 184 09.03.2019, 15:19
Ostatni post: SAP102
  [Toruń] Komunikacja miejska ET40 6 3 058 10.03.2018, 15:26
Ostatni post: ET40
  [Włocławek] Komunikacja miejska ET40 7 3 543 09.03.2018, 16:23
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości