• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM
#16
(23.02.2018, 14:35)kazio napisał(a): Chodzi o kartę ŚKUP? Jeśli tak, to spersonalizowana jest bezpłatna, a za niespersonalizowaną płaci się zwrotną kaucję, czyli w zasadzie tez jest za darmo.
https://portal.kartaskup.pl/web/10180/66

Ja to wiem, ale teraz pytanie - próbowałeś kiedyś tą kartę oddać? To nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze kartę można oddać i odzyskać kaucje jedynie w punktach ŚKUP, które z reguły są nieczynne w weekendy. Po drugie nie jest to na zasadzie "z ręki do ręki", tylko należy wypełnić formularz, podać nr konta i na to konto do miesiąca odsyłają pieniądze. Mało komu za te 5 zł by się chciało bawić w taką biurokrację. Po prostu bilety krótkoterminowe powinny być dostępne w wersji papierowej, tyle tylko że w tej wersji nieco droższe niż te zakodowane na karcie.
  Odpowiedz
#17
Ten cały ŚKUP to jest jedna wielka kraina paranoi.
  Odpowiedz
#18
Mógłbys rozwinąć temat?
  Odpowiedz
#19
A cóż tu rozwijać. Takiego niewypału jak ŚKUP nie chyba nigdzie. Sam (fal)start tego systemu za grube miliony już się okazał porażką. Potem obowiązek odbijania karty przy wsiadaniu i wysiadaniu to kolejny idiotyczny pomysł. Potem cała masa kretyńskich taryf - czasowej, kilometrowej, z limitem przejazdów, bez limitu przejazdów w których mało kto się mógł połapać. No i największy kretynizm, o którym już wspominałem, to bilety krótkookresowe wyłącznie w wersji elektronicznej i to na płatnej karcie. Całe szczęście powoli zaczyna być to naprawiane. Od 1 kwietnia będzie obowiązywać prosta i nieco tańsza niż obecnie taryfa, jeśli chodzi o bilety długookresowe i powrót papierowej wersji biletów 1,5 godzinnych do kiosków. Jednak w dalszym ciągu nie będzie możliwości zakupu biletów krótkookresowych w wersji papierowej, a na domiar złego likwidacja biletów 48 godzinnych i 5 dniowych. O ile brak biletów 5 dniowych da się jakoś znieść, o tyle 48 godzinne powinny zostać.
  Odpowiedz
#20
Pierwszy sukces metropolii jest widoczny jak na dłoni - konkluduje przewodniczący GZM.
Kazimierz Karolczak ocenił też pozytywnie zaangażowanie miast w Fundusz Solidarności. W ubiegłym tygodniu podzielono kolejnych 8 milionów zł z Funduszu Solidarności GZM. Gość Radia eM porównuje go do Funduszu Spójności w Unii Europejskiej, gdzie bogatsze kraje finansują inwestycje w biedniejszych. W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii większe miasta pomagają mniejszym gminom w realizacji odkładanych na później inwestycji. Z czasem fundusz będzie zmniejszany, a środki będą przeznaczane raczej na duże inwestycje całej metropolii.

Źródło: Radio eM
  Odpowiedz
#21
Śląskie autobusy otrzymają nowe logo. 

Prosta litera M, a nad nią znak, który może budzić wiele skojarzeń - to logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zostało wyłonione w konkursie i będzie podstawą identyfikacji wizualnej Metropolii.

Szczegóły: TransInfo
  Odpowiedz
#22
22 października przedstawiciele Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii i wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego zawarli porozumienie dotyczące zamiaru stworzenia jednolitego, wspólnego biletu metropolitalnego, który w założeniu ma objąć cały transport zbiorowy w GOP: tramwaje, autobusy i pociągi Kolei Śląskich.

Szczegóły : Przednia Platforma Tramwaju
  Odpowiedz
#23
Który to już raz panowie...
Z konstrukcji taryfy można wysnuć następujące wnioski:
1) Katowice są w totalnej d... jeśli chodzi o przepustowość dróg i stają na głowie, by kierowcy z rejestracjami trzyliterowymi nie korkowali miasta (tja, uda wam się, uda!)
2) Oficjalnie przyznano, że metropolia to Katowice i cała reszta, ja może tylko przypomnę, że kawałek dalej są m.in. Gliwice i Tychy. Niestety, Śląsk to nie Warszawa,
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Miejska w Krakowie Adams 75 15 714 14.03.2018, 20:40
Ostatni post: Adams
  [Toruń] Komunikacja miejska ET40 6 2 293 10.03.2018, 15:26
Ostatni post: ET40
  [Włocławek] Komunikacja miejska ET40 7 2 472 09.03.2018, 16:23
Ostatni post: ET40
  [Poznań] Darmowa komunikacja dla uczniów. Ale nie wszystkich norbis97 2 289 24.01.2018, 08:42
Ostatni post: PeKaP
  [Bydgoszcz] Komunikacja miejska ET40 18 4 348 29.05.2016, 22:30
Ostatni post: SAP102

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości