Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[GOP}Komunikacja zbiorowa w GZM
#16
(23.02.2018, 14:35)kazio napisał(a): Chodzi o kartę ŚKUP? Jeśli tak, to spersonalizowana jest bezpłatna, a za niespersonalizowaną płaci się zwrotną kaucję, czyli w zasadzie tez jest za darmo.
https://portal.kartaskup.pl/web/10180/66

Ja to wiem, ale teraz pytanie - próbowałeś kiedyś tą kartę oddać? To nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Po pierwsze kartę można oddać i odzyskać kaucje jedynie w punktach ŚKUP, które z reguły są nieczynne w weekendy. Po drugie nie jest to na zasadzie "z ręki do ręki", tylko należy wypełnić formularz, podać nr konta i na to konto do miesiąca odsyłają pieniądze. Mało komu za te 5 zł by się chciało bawić w taką biurokrację. Po prostu bilety krótkoterminowe powinny być dostępne w wersji papierowej, tyle tylko że w tej wersji nieco droższe niż te zakodowane na karcie.
Odpowiedz

#17
Ten cały ŚKUP to jest jedna wielka kraina paranoi.
Odpowiedz

#18
Mógłbys rozwinąć temat?
Odpowiedz

#19
A cóż tu rozwijać. Takiego niewypału jak ŚKUP nie chyba nigdzie. Sam (fal)start tego systemu za grube miliony już się okazał porażką. Potem obowiązek odbijania karty przy wsiadaniu i wysiadaniu to kolejny idiotyczny pomysł. Potem cała masa kretyńskich taryf - czasowej, kilometrowej, z limitem przejazdów, bez limitu przejazdów w których mało kto się mógł połapać. No i największy kretynizm, o którym już wspominałem, to bilety krótkookresowe wyłącznie w wersji elektronicznej i to na płatnej karcie. Całe szczęście powoli zaczyna być to naprawiane. Od 1 kwietnia będzie obowiązywać prosta i nieco tańsza niż obecnie taryfa, jeśli chodzi o bilety długookresowe i powrót papierowej wersji biletów 1,5 godzinnych do kiosków. Jednak w dalszym ciągu nie będzie możliwości zakupu biletów krótkookresowych w wersji papierowej, a na domiar złego likwidacja biletów 48 godzinnych i 5 dniowych. O ile brak biletów 5 dniowych da się jakoś znieść, o tyle 48 godzinne powinny zostać.
Odpowiedz

#20
Pierwszy sukces metropolii jest widoczny jak na dłoni - konkluduje przewodniczący GZM.
Kazimierz Karolczak ocenił też pozytywnie zaangażowanie miast w Fundusz Solidarności. W ubiegłym tygodniu podzielono kolejnych 8 milionów zł z Funduszu Solidarności GZM. Gość Radia eM porównuje go do Funduszu Spójności w Unii Europejskiej, gdzie bogatsze kraje finansują inwestycje w biedniejszych. W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii większe miasta pomagają mniejszym gminom w realizacji odkładanych na później inwestycji. Z czasem fundusz będzie zmniejszany, a środki będą przeznaczane raczej na duże inwestycje całej metropolii.

Źródło: Radio eM
Odpowiedz

#21
Śląskie autobusy otrzymają nowe logo. 

Prosta litera M, a nad nią znak, który może budzić wiele skojarzeń - to logo Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Zostało wyłonione w konkursie i będzie podstawą identyfikacji wizualnej Metropolii.

Szczegóły: TransInfo
Odpowiedz

#22
22 października przedstawiciele Górnośląsko–Zagłębiowskiej Metropolii i wojewódzkiego urzędu marszałkowskiego zawarli porozumienie dotyczące zamiaru stworzenia jednolitego, wspólnego biletu metropolitalnego, który w założeniu ma objąć cały transport zbiorowy w GOP: tramwaje, autobusy i pociągi Kolei Śląskich.

Szczegóły : Przednia Platforma Tramwaju
Odpowiedz

#23
Który to już raz panowie...
Z konstrukcji taryfy można wysnuć następujące wnioski:
1) Katowice są w totalnej d... jeśli chodzi o przepustowość dróg i stają na głowie, by kierowcy z rejestracjami trzyliterowymi nie korkowali miasta (tja, uda wam się, uda!)
2) Oficjalnie przyznano, że metropolia to Katowice i cała reszta, ja może tylko przypomnę, że kawałek dalej są m.in. Gliwice i Tychy. Niestety, Śląsk to nie Warszawa,
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#24
Władze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zapewniają, że w przyszłości mieszkańcy naszego regionu będą mieli oprócz dostępnych teraz środków komunikacji miejskiej, do dyspozycji monorail, czyli lekką kolej miejską

Szczegóły: Silesion
Odpowiedz

#25
Nie "czyli" tylko "oraz" Tongue. W pierwszej chwili pomyślałem, że odlecieli, ale po dłuższym przemyśleniu monorail nie jest taki głupi jak się wydaje. Łatwiej go wybudować niż klasyczną kolej, nie fragmentuje przestrzeni, niestraszne mu pochylenia, zajebiście wygląda (wyobraźcie sobie tego Janusza, który zobaczy kolejkę ponad spodkiem tzn. wyobraźcie sobie biznesmena z Japonii, który pod wrażeniem nowoczesnej panoramy miasta decyduje tu otworzyć filię swojej firmy). System jest wydzielony, więc można myśleć o zautonomizowaniu go, w dodatku jako projekt nietypowy jest szyty na miarę. Problemem wydają się tu niebotyczne koszty (ale płaci podatnik) i brak przepisów (pamiętamy, że w tym kraju zmienia się ustawę w ciągu jednej nocy).
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#26
Dziś w Katowicach miał miejsce kontrowersyjny (śmiertelny) wypadek z udziałem autobusu komunikacji miejskiej (PKM Katowice). Oto filmiki z tego zdarzenia. Ocenę zachowania tego kierowcy pozostawiam Wam.

https://www.youtube.com/watch?v=O7_cckekTKY

https://streamable.com/80bd85?fbclid=IwA...PZn0UH-9Yo

https://m.facebook.com/story.php?story_f...0140429131
Odpowiedz

#27
Nawet trudno to nazwać wypadkiem.. Kierowca ruszył z premedytacją i wszystko na to wskazuje, że zginęła dziewczyna nie biorąca udziału w bójce. Media informują, że kierowca został na 48 godzin i najprawdopodobniej niebawem usłyszy zarzuty.

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-t...rp_state=1
Odpowiedz

#28
Warto dodać, że Zarząd Transportu Metropolitarnego zablokował komentarze do posta o tym zdarzeniu na Facebooku, a fanpage PKM Katowice całkowicie zniknęło. Kolejna rzecz, to według pierwszych informacji przekazanych przez Policję wynikało ze ofiara została wepchnięta pod jadący autobus przez uczestników bójki i nie było mowy o faktycznym zachowaniu tego kierowcy. Dopiero po pojawieniu się filmików w sieci prawda ujrzała światło dzienne.
Odpowiedz

#29
Ja bym poczekał z wymierzaniem osądów - wychodzą na jaw coraz to nowe okoliczności - a to, że był pod wpływem leków antydepresyjnych, że miał wszystkie papiery psychotechniczne ważne, nie był problemowym pracownikiem itp. Dziś jeszcze na gazeta.pl przeczytałem, że jego zachowanie to był tzw. afekt patologiczny:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/...o-tzw.html

Drugą kwestią są zeznania kierowcy, który twierdzi, że bał się o swoje życie, że ktoś mu się włamie do autobusu itp.
Jedno się już nie odstanie: życia się tej dziewczynie nie przywróci.
Mnie też zastanawia inna kwestia - czy kierowcy powinni przy każdym podejmowaniu pracy, więc w tym wypadku przyjęciem autobusu - być badani alkomatem i testem na narkotyki.
Tak swoją drogą to ostatnia jakaś plaga z tymi potrąceniami :/ U mnie w Bydgoszczy byłem przed trzema tygodniami świadkiem jak jadący za szybko ford focus wjechał w rowerzystę, ten poleciał kawałek do przodu i się wywalił, w sobotę w wyniku obrażeń przez potrącenie autem zmarła moja znajoma, od koleżanki w Olsztynie wiem, że w piątek koło niej były 4 karetki pogotowia bo autobus MPK potrącił pieszych...
Odpowiedz

#30
W dużej części zgadzam się z tym co napisał przedmówca, dlatego chciałbym się podzielić także własnym zdaniem w tej sprawie.
Pierwsza sprawa to okoliczności w jakich to zdarzenie miało miejsce. Górę na pewno wzięły emocje i stres kierowcy, którego autobus został zaatakowany przez tłum agresywnych osób. Facetowi najnormalniej puściły nerwy, przez to się stało to co się stało. Szkoda tylko że Policja, Prokuratura i przede wszystkim media skupiły się na zachowaniu kierowcy, a to co się działo w tym momencie na ulicy i było prawdopodobną przyczyną tego zachowania zostało na bardzo dalekim drugim planie. Dodam tylko że osobiście znam przypadek, gdzie tirowiec z ponad 2 promilami alkoholu powoduje wypadek z prawidłowo jadącym samochodem w którym ginie człowiek i otrzymuje zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, a nie zabójstwa jak w przypadku kierowcy autobusu, gdzie okoliczności były zupełnie inne.
Kolejna sprawa to obrzydliwy hejt, tak pod adresem ofiary, jak i sprawcy który nie powinien mieć miejsca. Ten hejt przeniósł się także na kierowców autobusów, co jest jeszcze bardziej obrzydliwe. Oliwy do ognia dolewa także Zarząd Transportu Metropolitarnego, który z powodu jednego zdarzenia urządził sobie nagonkę na kierowców w postaci intensywnej kontroli kierowców przez Policję i ITD, traktując ich jako potencjalnych bandytów. Już w chwili obecnej niemal każdy przewoźnik boryka się z brakiem kierowców, co mnie wcale nie dziwi, gdyż warunki płacowe jakie oferują w porównaniu z odpowiedzialnością pracy kierowcy autobusu są zwyczajnie śmieszne. Wcale się nie zdziwię jak po tej nagonce kierowcy masowo zaczną odchodzić z pracy.
ZTM w mediach społecznościowych wydają oświadczenia, pod którymi nie ma możliwości zamieszczania komentarzy. Oficjalnie żeby nie było hejtu pod adresem ofiary tego zdarzenia. Jednak moje zdanie jest takie, że to biurwy siedzące w ciepłych fotelikach boją się krytyki pod własnym adresem, bo przecież świętych krów za biurkami krytykować nie wolno i to w każdej branży.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Komunikacja Miejska w Krakowie Adams 88 51 017 25.11.2019, 16:18
Ostatni post: Paweł Piotr
  Bydgoszcz - Komunikacja Miejska SAP102 0 2 213 18.05.2019, 14:29
Ostatni post: SAP102
  Komunikacja miejska a natrętni mieszkańcy Gżągal 8 6 678 09.03.2019, 15:19
Ostatni post: SAP102
  [Toruń] Komunikacja miejska ET40 6 6 124 10.03.2018, 15:26
Ostatni post: ET40
  [Włocławek] Komunikacja miejska ET40 7 7 165 09.03.2018, 16:23
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.