Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kraków - Olkusz
#1
W budżecie województwa małopolskiego na 2018 r. zarezerwowano 1 mln zł na opracowanie studium budowy nowej linii kolejowej Olkusz - Kraków. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców powiatu olkuskiego. O ile teraz są dobrze skomunikowani ze Śląskiem, to mają ogromny problem z dojazdem do Krakowa.

Szczegóły: Gazeta Krakowska - strefa biznesu
Odpowiedz

#2
Linii nie da się zbudować, jest nieopłacalna i inwestycja zwróci się za milion lat.

Do kogo się mogę zgłosić po kasę na studium?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#3
Trzeba by mieć wiarę pierwszych chrześcijan, by wierzyć, że jeżdżenie w koło z Olkusza do Krakowa będzie atrakcyjne dla kogokolwiek. Trzeba się pogodzić z tym, że układ komunikacyjny regionu jest taki, a nie inny, wszak Olkusz lata ciążył do GOPu, nie do Krakowa.

Zresztą, ja bym osobiście poddawał w wątpliwość możliwość wygenerowania przez Olkusz czy powiat olkuski takiego potoku, by kolej miała sens. Lepiej kombinować z jakimiś liniami przesiadkowymi w okolicach Krzeszowic czy Zabierzowa, w najbardziej burżujskim (rozrzutnym) rozwiązaniu szybki tramwaj/lekka kolej, a nie klasyczna linia kolejowa. Wszak ruchu towarowego z tego regionu nie będzie w kierunku Krakowa, a pasażerom dopuszczalne obciążenia w okolicy 20T/m i ruch prowadzony w odstępie drogi nie są potrzebne.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#4
Ale sami przyznacie, że dojazd samochodem między tymi miastami to istna gehenna
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#5
http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...85483.html

Nie wiem co oni mają w Olkuszu, ale chyba poproszę znajomych z okolicy o przywiezienie trochę tego środka, bo kopie znakomicie. Rok wyborczy rokiem wyborczym, ale jakieś granice przyzwoitości powinien mieć nawet polityk. Pociągi z Krakowa do Warszawy mają znakomity łącznik do CMK, po cholerę drugi przez Łazy? Dynamiczne mijanki po mostach i tunelach - a kto k*rwa za to zapłaci? Stacja poza Olkuszem, czyli potencjalny pasażer musi i tak jechać autem - to jak jedzie to na cholerę będzie się tłukł pociągiem do Krakowa, jak może podjechać do Zabierzowa i mieć pociągów dwa albo trzy razy tyle? Chyba, że bilet będzie wielokrotnie tańszy, niemniej doświadczenie uczy, że ludzie dużo są w stanie dać za to, by podróż skrócić o kilka minut.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#6
Chyba komuś w urzędzie się nudzi i stąd takie durnowate pomysły... Jechać samochodem do pociągu...to już wolałbym samochodem do samej Warszawy podjechać, na blablacarze wrzucić ogłoszenie że jadę to może i na paliwie zaoszczędze....
Odpowiedz

#7
Zamiast wymyślać jakieś durnowate i nierealne plany budowy linii kolejowej łączącej Kraków z Olkuszem, uruchomiono by temu miastu komunikację drogową z prawdziwego zdarzenia. W chwili obecnej, jedynymi środkami lokomocji między tymi miastami są małe, ciasne i niewygodne busy w których w godzinach szczytu (i z resztą nie tylko) wozi się ludzi jak sardynki. O ile w samym Olkuszu da się do busika jakoś wsiąść, o tyle w wioskach po drodze graniczy to z cudem, przez co ludzie niemal z przymusu wybierają własne samochody. Tam powinny kursować pojemne autobusy. Mam "swojego człowieka" w UniBusie, który wraz z Interem ostrzą sobie co prawda zęby na tą trasę, ale dopiero po ukończeniu modernizacji linii Kraków - Katowice, jak popyt na autobusy na tym odcinku spadnie.
Odpowiedz

#8
Wybory tuż tuż, wiec jak bumerang powraca pomysł kolejowego połączenia Krakowa z Olkuszem. Portal Przednia Platforma Tramwaju przedstawił cztery warianty tras takiego połączenia. Co o tym pomyśle sądzicie?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.