Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zniżki dla maszynistów 99%
#1
Witajcie, 

Nie wiem czy temat był wałkowany na forum, ale nigdzie nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi. Jak tak naprawdę jest z tymi zniżkami kolejowymi dla pracowników 99%. Załóżmy, że zdaliśmy egzamin na licencję, rozpoczynamy świadectwo na maszynistę w Spółce Pasażerskiej (IC lub PR). Podpisujemy umowę i musimy dojeżdżać do pracy jakiś odcinek do stacji 'macierzystej' dla przykładu: Tczew-Gdynia Gł (53 km). 

Chcemy mieć bilet miesięczny na pociągi IC i PR na tym odcinku. Jaki jest wtedy koszt biletu miesiecznego/ew. kwartalnego? Czy pracodawca odciąga to od naszej wypłaty i czy maszynistę z PR honorują zniżkę w IC lub odwrotnie?

Jak wygląda ta sprawa w praktyce?
Odpowiedz

#2
Musisz mieć umowę na minimum rok(lub czas nieokreślony) w firmie która należy do grupy PKP (wyjątek to PR i nie wiem jak wygląda sprawa z przewoźnikami samorządowymi). Ulga kosztuje 160 zł i jak tłumaczyła mi pani w biurze PKP Cargo obowiązuje w danym roku kalendarzowym. Te 99% to też tak nie do końca nie może być to mniej niż 50% najtańszego biletach więc o podróżach za 30 groszy zapomnij. Wygląda to mniej więcej tak że za bilet PR płacisz 2 zł na Koleje Wielkopolskie także 2 zł a za TLK lub IC 6.5 zł, a za Pendlino 24 zł.

Za EIC nie wiem dokładnie ile i niech ktoś mnie uświadomi XD.

I zniżki nie licząc bodajże Arrivy RP są u każdego przewoźnika.
Odpowiedz

#3
(17.01.2018, 17:50)Konrad1961 napisał(a): Musisz mieć umowę na minimum rok(lub czas nieokreślony) w firmie która należy do grupy PKP (wyjątek to PR i nie wiem jak wygląda sprawa z przewoźnikami samorządowymi). Ulga kosztuje 160 zł i jak tłumaczyła mi pani w biurze PKP Cargo obowiązuje w danym roku kalendarzowym. Te 99% to też tak nie do końca nie może być to mniej niż 50% najtańszego biletach więc o podróżach za 30 groszy zapomnij.  Wygląda to mniej więcej tak że za bilet PR płacisz 2 zł na Koleje Wielkopolskie także 2 zł a za TLK lub IC 6.5 zł, a za Pendlino 24 zł.

Za EIC nie wiem dokładnie ile i niech ktoś mnie uświadomi XD.

I zniżki nie licząc bodajże Arrivy RP są u każdego przewoźnika.

160 zł to na rok rozumiem? A w przypadku biletów miesięcznych , jaka to może być mniej więcej cena za taki kilometraż?
Odpowiedz

#4
Nie mam pojęcia jak jest z biletami miesięcznymi. Karta sieciowa przejazdowa obowiązuje od 1 stycznia do 31 grudnia bieżącego roku, nazwet jak kupisz ją w marcu to obowiązuje tylko do końca roku.
Odpowiedz

#5
A w ic legitymacja kosztuje 5.95. Zależy do jakiej firmy trafisz, bo wszędzie jest inaczej. Np w cargo możesz kupić sobie bilet sieciowy na cały rok, czyli bilet który upoważnia do przejazdów pociągami ic, TLK, eic i eip. I firma cargo zwróci Ci za ten bilet 100%. A np pracownicy mają tania legitymację, ale już za bilet sieciowy jak ktoś chce musi zapłacić 238 zł za drugą klasę.
Jeżeli chodzi o bilety miesięczne na PR, KW etc to kosz biletu do 200 km to 18 zł.

Ps. Biletu sieciowego ma cały rok nie kupisz w marcu, tylko chyba do 15 lutego. Później tylko kwartalne.
Odpowiedz

#6
(18.01.2018, 19:28)pershing1899 napisał(a): A w ic legitymacja kosztuje 5.95. Zależy do jakiej firmy trafisz, bo wszędzie jest inaczej. Np w cargo możesz kupić sobie bilet sieciowy  na cały rok, czyli bilet który upoważnia do przejazdów pociągami ic, TLK, eic i eip. I firma cargo zwróci Ci za ten bilet 100%. A np pracownicy mają tania legitymację, ale już za bilet sieciowy jak ktoś chce musi zapłacić 238 zł za drugą klasę.
Jeżeli chodzi o bilety miesięczne na PR, KW etc to kosz biletu do 200 km to 18 zł.

Ps. Biletu sieciowego ma cały rok nie kupisz w marcu, tylko chyba do 15 lutego. Później tylko kwartalne.

Z tego co rozumiem , pracując np. w Spółce IC , płacę 5.95 za legitymację + 200 zł z groszami na wszystkie pociągi na odcinku 53 km przez cały rok? Obojętnie czy jeżdżę pociągami IC czy PR?
Odpowiedz

#7
Nie. 238 zł płacisz za pociągi szybkie, jeżeli chodzi o regionalne to już inna bajka. Powiedz mi jakimi spółkami kolejowymi chcesz jeździć, albo co jeździ przez Twoja miejscowość.
Ps. Bilet sieciowy to tako bilet, który upoważnia na jazdę przez cały rok po CAŁEJ Polsce. Jest osobny bilet sieciowy na pociągi IC i osobny na PR.
Odpowiedz

#8
(19.01.2018, 06:32)pershing1899 napisał(a): Nie. 238  zł płacisz za pociągi szybkie, jeżeli chodzi o regionalne to już inna bajka. Powiedz mi jakimi spółkami kolejowymi chcesz jeździć, albo co jeździ przez Twoja miejscowość.
Ps. Bilet sieciowy to tako bilet, który upoważnia na jazdę przez cały rok po CAŁEJ Polsce. Jest osobny bilet sieciowy na pociągi IC i osobny na PR.

Dostałem się na licencję do IC w tym naborze co teraz był, także po licencji będę zatrudniony u nich. Szkolenie na świadectwo, jazdy itp. będę odbywał w Gdyni Gł. i tam muszę dojeżdżać. Przez moją miejscowość jeżdżą pociągi IC i PR (praktycznie co 30 min. mam jakiś do Gdyni). Codziennie chciałbym dojeżdżać wtedy pociągami tam i powrót. Wystarczyłby mi tylko ten odcinek kolejowy, który wynosi 53 km. Jednak musiałbym mieć możliwość dojeżdżania i IC i PR Smile
Odpowiedz

#9
Po przyjęciu na świadectwo legitymację dostaniesz po około tygodniu. Na świadectwo pójdziesz za kilka miesięcy, więc już nie kupisz sieciowek. Proponuję Tobie kupować bilety miesięczne za 18 zł na PR. A na rok 2019 albo miesięczne na PR albo sieciowke na IC koszt około 240 zł i na PR za około 200.
Odpowiedz

#10
(19.01.2018, 16:11)pershing1899 napisał(a): Po przyjęciu na świadectwo legitymację dostaniesz po około tygodniu. Na świadectwo pójdziesz za kilka miesięcy, więc już nie kupisz sieciowek. Proponuję Tobie kupować bilety miesięczne za 18 zł na PR. A na rok 2019 albo miesięczne na PR albo sieciowke na IC koszt około 240 zł i na PR za około 200.

Dzięki serdeczne za odpowiedź. W dalszym ciągu nie rozumiem tych zniżek, ale kwotowo mniej więcej już wiem ile wyniosą mnie dojazdy Smile
Odpowiedz

#11
Wszystko wyjdzie w praniu i dowiesz się w praktyce jak to wygląda.
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Zarobki maszynistów w 2024r Dudi85 1 309 01.03.2024, 11:54
Ostatni post: stmichal
  Koleje Mazowieckie będą szkolić maszynistów nakama 22 9 200 26.08.2018, 20:37
Ostatni post: Enigmen
Lightbulb Badania psychotechniczne na maszynistów - jakie testy i zadania? Bizon 14 29 187 23.07.2018, 20:01
Ostatni post: Xca
  PIP: uchybienia w pracy maszynistów prawie u wszystkich przewoźników kazio 0 1 886 16.12.2016, 21:27
Ostatni post: kazio
  Zbyt krótki czas szkolenia maszynistów rustsaltz 4 3 129 24.05.2015, 21:40
Ostatni post: skalt

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.