Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Propozycje do rozkładu jazdy 2018/2019
#1
Jak w temacie - jakie są Wasze propozycje do obecnego rozkładu jazdy?
Odpowiedz

#2
@SAP102, ale to chyba do rozkładu 2018/19 Tongue
Odpowiedz

#3
Poprawione Tongue
Odpowiedz

#4
Tak więc czekamy na Wasze propozycje. Jednak jest gorąca prośba, aby były tu propozycje realne i możliwe do zrealizowania. Myślę że, można by się pokusić i ciekawsze propozycje naszych użytkowników nawet wysłać do poszczególnych przewoźników. Chyba jakoś do marca istnieje taka możliwość.

Natomiast z propozycjami, które mogą być ciężkie do zrealizowania, albo wręcz niemożliwe, zapraszam do wątku Koncert Życzeń . Tam wszystkie chwyty dozwolone Wink
Odpowiedz

#5
No to moja propozycja: Gdynia - Łódź Fabryczna, ale "okrężną" drogą bo przez Poznań, Środę Wlkp., Jarocin, Kalisz, Sieradz, Zduńska Wola itp. - obecnie te regiony wielkopolski poza nocnym TLK Rozewie z Ostrowa Wlkp. nie mają żadnego połączenia z 3miastem, a jak był TLK Pomorzanin z Wrocławia przez właśnie Ostrów, Jarocin, Środę Wlkp do Gdyni to miał dość spore napełnienia; zwłaszcza w piątki.
Odpowiedz

#6
Kilka moich propozycji Wink głównie trasa (Piła) Chojnice-Tczew (Gdynia)

Przetrasowanie TLK "Bory Tucholskie" aby z Piły do Gdyni jechał nieco wcześniej niż obecnie, dla przykładu, aby się dobrze zorientować , godzina przyjazdu z Piły do Gdyni na stację Starogard Gdański 13:20 , zaś powrót do Piły Głównej w okolicach godziny 20 w stosunku do Starogardu Gdańskiego.

Obecnie Bory Tucholskie z Gdyni do Piły odjeżdżają ze STG o 13:23 a wracają do Gdyni ok 19:40, moim zdaniem powinno być na odwrót ,tak jak pisałem wyżej.  Takie godziny zapewnią dobry dojazd do Trójmiasta, jak i powrót z niego do Chojnic itp., np. po sobotniej imprezie, pobycie u rodziny itp. ;Wink

Oraz wypełnią w jakiś sposób dziurę w rozkładzie, między godziną 9 a 16. Teraz pociągi do Tczewa z Chojnic ze Starogardu odjeżdżają o następujących godzinach, 8:53 REGIO "TUR", 11:57 REGIO 50708
(który kursuje od pon-piąt,niedz, zaś w sobotę już nie) , 15:36 REGIO 50710. 

Zatem kursujący cały tydzień TLK "Bory Tucholskie" wg mnie dobrze wpasują się w rozkład, jadąc do Gdyni po godzinie 13. Zaś w drodze powrotnej odjeżdżając ze Starogardu przed godziną 20, miały dobrą frekwencję, szczególnie w piątki, i weekendy Smile
Odpowiedz

#7
Ja co prawda zbyt bardzo się nie orientuję w realiach tamtych okolic, ale nie lepiej by było żeby przez Starogard Gdański wróciło bezpośrednie połączenie Gdyni z Gorzowem, tak jak dawne Kociewie?
Odpowiedz

#8
Oczywiście że byłoby lepiej, dawne "Kociewie" w ostatnim czasie przed zmianą rozkładu miało bardzo dobrą frekwencję,  i ogólnie ludzie przyzwyczaili się do niego Wink kursował w dobrych godzinach itp.
Wiadomo że jego start nie był zbyt udany, później duże opóźnienia, ale z czasem się wyrabiał, i nie miewał już dużych opóznień.

Mówi się czasem że obecne "Bory Tucholskie" to dawne "Kociewie" tyle że nieco skrócone i w innych godzinach.

Wgl Adams co sądzisz o wprowadzeniu kategorii IC na nowym Kociewiu, który teraz kursuje przez Bydgoszcz z Gorzowa,a jeździ na niezmodernizowanych wagonach ? Chyba tak nie powinno być Wink
Odpowiedz

#9
(18.01.2018, 14:51)norbis97 napisał(a): Wgl Adams co sądzisz o wprowadzeniu kategorii IC na nowym Kociewiu, który teraz kursuje przez Bydgoszcz z Gorzowa,a jeździ na niezmodernizowanych wagonach ? Chyba tak nie powinno być Wink
Logicznie myśląc, to pociąg zestawiony z niezmodernizowanych wagonów powinien kursować w kategorii TLK. Jednak skoro skład jest zestawiony z samych zdeklasowanych jedynek, bez jedynki "właściwej", to być może uznano że jest to podwyższony standard i się do tej kategorii kwalifikuje.

A wracając do tras, to według mnie oba pociągi mogłyby się nimi zamienić. Kociewie powrócić na stałą trasę przez Chojnice, a Bory Tucholskie przez Bydgoszcz. Wówczas cała trasa "Borów" byłaby pod drutem, bez potrzeby uruchamiania lokomotywy spalinowej. Układ, który obowiązuje obecnie jest zrobiony pod obiegi składów, lokomotyw i drużyn, a nie pod potrzeby pasażerów.
Odpowiedz

#10
Tu jest problem z lokomotywami, bo lokomotywy do planowej obsługi Kociewia nie mogą tak o jechać do Gdynii Tongue Bo planową obsługę zapewniać powinny Gamy, a że stoją zepsute/powypadkowe to jeżdżą SU42-10xx
Odpowiedz

#11
A co myślicie o moim pomyśle o pociągu do 3miasta przez Kalisz?
Odpowiedz

#12
Bez sensu i tak naprawdę bez szans na realizację. W moim odczuciu z życiowych pomysłów to należałoby by przywrócić wagony komunikacji krajowej w Kiev Ekspres do Dorohuska - od roku wagony z miejscami siedzącymi kończą bieg w Chełmie, pomimo tego, że w Dorohusku pociąg miał w moim odczuciu przyzwoitą frekwencję...
Odpowiedz

#13
Niektóre pociągi Žywiec - Katowice przedłóżyć do Lublińca.
Odpowiedz

#14
Musiałyby się obracać w Katowicach, poza tym jaki sens tego?
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#15
Taki sam jak pociąg relacji Katowice - Częstochowa przez Lubliniec. Gdzie zmienia czoło Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Rozkład Jazdy 2019/2020 pasqudek 72 56 146 15.06.2020, 18:52
Ostatni post: Adams
  Rozkład Jazdy 2018/19 Adams 111 36 131 02.07.2019, 00:38
Ostatni post: vernalisadonis
  Rozkład Jazdy 2017/2018 MultiKolej 25 21 564 29.08.2018, 00:43
Ostatni post: vernalisadonis
  Rozkład jazdy 2017/2018 masovian 0 5 331 29.01.2017, 06:41
Ostatni post: masovian
  Zamieszczanie propozycji do rozkładu jazdy ET40 22 13 080 10.02.2012, 20:27
Ostatni post: Gżągal

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.