Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Muzea / skanseny w Polsce
#46
psim napisał(a):Może wy się po prostu na różnych skansenach umawiacie (takie nieporozumienie), i stąd te spory?
Niee... Mamy jeszcze Bytomkę (GKW) i Rudy w Opolu nic nie maTongue

Cytat:Ale może nakręcić chętnych do pracy. Nie należy gardzić relacjami z publiką.
Ale nie należy też jej robić w konia Wink. Jak już pisałem praktycznie co sobotę jestem, jak ktoś ma po drodze to zapraszamy. Wbrew pozorom atmosfera jest przyjazna Wink

Cytat:już pisałem jak coś ma do mnie to prywatnie niech piszę,
Ależ ja nic do Kolegi nie mam, tylko pytam, kiedy Kolega był ostatnio w Pyskowicach.

Cytat:Jeśli faktycznie chce pomóc to jestem za, dlatego chcę na żywo pogadać i ustalić czym się zajmiemy
Przyjeżdżasz i się dogadujemy.
Po pierwsze, wolę pić wódkę niż pisać wiersze.
PL-KSL
Odpowiedz

#47
Cześć. Chcę Wam pokazać jak obecnie wygląda Muzeum Kolejnictwa. Patrzcie na załączniki. Jak chcecie wstawię więcej zdjęć.


Załączone pliki Miniatury
                           
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#48
Witam wszystkich. Moi mili chciałbym się od Was dowiedzieć czy ktoś z Was posiada pełną listę eksponatów Muzeum Kolejnictwa wraz z miejscami stacjonowania?? Jeśli ktoś posiada taką listę to czy mógłby się nią podzielić z moją skromną osobą. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Krzysztof
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#49
A to co jest na http://www.muzkol.pl/pl/warszawa/warszawa.aspx?id=1a to Ci nie wystarczy?
Odpowiedz

#50
kazio, to jest trochę mało. Jak będę miał urlop to chcę pojeździć po wszystkich skansenach i porobić fotki taboru Muzkolowskiego.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#51
Po pierwsze: "Muzeum Kolejnictwa", jak to napisałes w swoim pierwszym poście jest jedno: w Warszawie. No więc lista którą zacytowałem daje Ci pojecie co jest tam i tylko tam (plus w Sochaczewie, który jest oddziałem warszawskiego muzeum).

Po drugie: mam nadzieję, że każdy skansen ma swoją strone internetową, gdzie jest powiedziane co tam jest do obejrzenia. Podejrzewam że "lista wszystkiego wszędzie" nie istnieje. Gdybyś ją zrobił w ramach przygotowań do Twojej wyprawy i gdzieś opublikował (np. tu), to tłumy ludzi byłyby Ci wdzięczne.

Powodzenia!
Odpowiedz

#52
kazio, niekoniecznie. Pm36-2 należy do Muzeum Kolejnictwa a w Warszawie jest co najmniej rzadko.
Kanał na YouTube - zachęcam do subskrybcji: https://www.youtube.com/user/BartekDziwak
Odpowiedz

#53
Zgoda, ale akurat to jest wspomniane na stronie która zacytowałem: "jako użyczony przez Muzeum stacjonuje w Parowozowni Wolsztyn, gdzie jest używany do prowadzenia pociągów retro”.
Odpowiedz

#54
kazio napisał(a):Po pierwsze: "Muzeum Kolejnictwa", jak to napisałes w swoim pierwszym poście jest jedno: w Warszawie. No więc lista którą zacytowałem daje Ci pojecie co jest tam i tylko tam (plus w Sochaczewie, który jest oddziałem warszawskiego muzeum).

Po drugie: mam nadzieję, że każdy skansen ma swoją strone internetową, gdzie jest powiedziane co tam jest do obejrzenia. Podejrzewam że "lista wszystkiego wszędzie" nie istnieje. Gdybyś ją zrobił w ramach przygotowań do Twojej wyprawy i gdzieś opublikował (np. tu), to tłumy ludzi byłyby Ci wdzięczne.

Powodzenia!

kazio, chyba się nie zrozumieliśmy. Ja chciałem się dowiedzieć, czy któryś z forumowiczy posiada pełną listę taboru Muzeum Kolejnictwa wraz z miejscami stacjowania, ponieważ nie wszystkie eksponaty Muzeum Kolejnictwa stacjonują w Warszawie, przykład OKz32-2, który stacjonuje w Chabówce, należy do MuzKolu. Druga kwestia jest taka, nie każdy skansen i nie każde muzeum opisuje posiadany tabor i do kogo on należy. Być może ktoś posiada taką listę i może mógłby się ze mną nią podzielić. Podejrzewam, że większość osób chciałaby posiadać taką listę. MuzKol nie opisuje wszystkich swoich posiadanych eksponatów i dlatego szukam takiej listy. Pozdrawiam
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#55
Witam. Chciałbym przedstawić Wam koledzy i koleżanki listę taboru normalnotorowego MuzKol-owskiego, którą sam utworzyłem. Niestety, nie udało mi się zrobić jeszcze listy dla taboru wąskotorowego i dla wagonów normalnotorowych. Moja lista powstała na bazie strony Tomiego, Wikipedii, a także moich własnych notatek. Podejrzewam, że moja lista jest niekompletna, ale i tak Wam ją przedstawię. Na razie jest to tylko lista eksponatów bez miejsc stacjonowania. Oto ona: Pm2-34; Pm3-3#; Pm36-2; Pt31-64; Pt47-101; Pt47-104; Pu29-3; Oi1-29; Ok1-258*; Ok22-31; Ol12-7; Ol49-21; Os24-7; Tp2-34; Tr6-39; Tr7-3; Tr12-25; Tr21-53; Tr201-51; Tr202-28; Tr203-451; Tw12-12?; Ty2-572; Ty23-145; Ty37-17; Ty42-120; Ty43-17; Ty51-228; Ty246-22; Tkb 1479; OKa1-1; OKi1-28; OKi2-27; OKl2-6?; OKl27-26; OKo1-3; OKz32-2; TKh2-12; TKi3-26; TKi3-119; TKt48-36; TKw2-57; TKb100-10#; TKh 9336#; TKi100-16#; TKp 4147; TKp 26188; TKz 211; TKbb 10282; TKbb 2747; PzTrWg16; EP02-02; ET21-66; EU04-24; EU20-24; SM15-17; SM25-002; ST44-001; SD80-? ; SM41-190; SN52-38; EW51-36; SN80-12.

Legenda:
# - fałszywe oznaczenia na parowozie
* - brak tendra
? - chyba eksponat MuzKol-u

To tyle. Mam nadzieję, że chociaż delikatnie pomogłem.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#56
Witam. Dzisiaj przedstawiam dalszy ciąg listy eksponatów Muzeum Kolejnictwa, niestety dalej są to parowozy normalnotorowe, z wagonami będzie trochę ciężej, na sam koniec zostawiam sobie tabor wąskotorowy. Oto ona: Oi2-29; Pt47-1; Pt47-93; Pt47-152; Ol49-79; Ty45-94; TKh1-20; TKi3-120; TKt3-16; TKw2-114; TKt48-138; Tp4-148; Tp4-217; TKh1-429; TKb 129; TKh 4027; TKb 10. Udało mi się upewnić, że Tw12-12 jest eksponatem Muzeum Kolejnictwa w Warszawie. Wielkie pozdrowienia dla Tomiego, za pomoc w ustaleniu 2 części listy.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#57
Oi2 jest własnością Muzeum Kolejnictwa? Niby od kiedy, proszę o jakieś potwierdzenie.
Odpowiedz

#58
przem710, taką informację otrzymałem od Tomiego. Zaraz do niego napiszę.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#59
Przem otrzymał ode mnie wiadomość, więc i tutaj ją zamieszczam. Dnia 24.05.1977 decyzją Zarządu Trakcji Północnej Dyrekcji Okręgowej Kolei Państwowych przekazuje się do zbiorów Muzeum Kolejnictwa z siedzibą w Warszawie parowóz Oi2-29. Jak ktoś niedowierza to proszę pojechać do Muzeum Kolejnictwa spytać się co kryje się pod numerem 73, albo pojechać do Zajączkowa Tczewskiego i zobaczyć na tablicę znajdującą się przy parowozie.
Maszynista Instruktor w PKP Cargo.
PL-PKP Cargo
Odpowiedz

#60
Materiał TVP Polonia o Muzeum kolejowym w Częstochowie i Skansenie w Chabówce.

Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.