Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Palenie w pociągach
#16
(17.01.2018, 15:09)SAP102 napisał(a): Jeśli chodzi o regio to raz sam na własne oczy widziałem jak konduktor kogoś złapał na paleniu i wywalił z pociągu

Za palenie konduktor nie ma prawa pasażera wywalić z pociągu, chyba że ten nie posiadał biletu to już inna bajka. Konduktor/kierownik pociągu nie ma nawet uprawnień do wystawienia mandatu za palenie czy picie alkoholu. Jedyne co może, to upomnieć, a jak jest uparty i upierdliwy, albo pasażer stawia opór, to wezwać Policję lub SOK. Jedyną opłatą jaką może wystawić konduktor/kierownik jest opłata za brak biletu.
Odpowiedz

#17
O, czyli przedobrzył, choć do końca nie wiem - słyszałem tylko z tej "rozmowy" tyle, że albo wysiada po dobroci albo wzywa służby, tak samo jadąc dość dawno temu regio z Poznania wyprosił z pociągu faceta, który pił piwo, bo powiedział, że jak nie wyjdzie to wzywa SOK
Odpowiedz

#18
No to chyba że na zasadzie szantażu, albo albo. Za picie by dostał od SOK-u 100zł, więc mu się to zbytnio nie opłaciło.
Mimo że jest to temat o paleniu, to można też podjąć kwestię, co sądzicie na temat spożywania alkoholu w pociągach, oczywiście z zachowaniem przy tym kultury. Dodam tylko że nie jest to już dyrektywa unijna, gdyż w Czechach, na Słowacji, czy Niemczech nie jest to zabronione.
Odpowiedz

#19
Jeśli chodzi o to to udoskonaliłbym to trochę - można pić w Warsie ale tylko kupne tam alkohole, a ja poszerzyłbym to o własne
A co do picia w przedziałach to zdrowo rozsądkowo - wiadomo jak jedzie matka z dziećmi to by nie pić, ale jeśli jedzie się z grupą to spokojnie można by Smile
Odpowiedz

#20
No i o to właśnie mi chodzi. Jeśli np. nie jadę w przedziale sam, to wypada zapytać współpasażerów czy panu/pani nie będzie przeszkadzało jak będę pił piwo. W wielu krajach piwo nie jest traktowane jako alkohol, tylko jako alkoholizowany napój chłodzący i jego picie w miejscach publicznych jest tak samo traktowane jak picie mineralnej czy coli.
Odpowiedz

#21
Kiedyś jedna Paniusia - jakaś stuDENTKA kiedy z otworzyłem piwo w przedziale z oburzeniem stwierdziła, że ma alergie na piwo Big Grin
Odpowiedz

#22
Trzeba było szybko wypić, beknąć i powiedzieć, że już po problemie Smile
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz

#23
tak było Big Grin
Odpowiedz

#24
No cóż ja myślę, że palenie chyba byłoby ciężko znieść w pociągach dalekobieżnych.
Niektórzy nie wytrzymaliby godziny bez zapalenia tytoniu, a jadąc dalekobieżnym pociągiem przez pół Polski, byłoby ciężko nie zapalić przez kilka godzin.
Ja jestem niepalący i nigdy nie paliłem, ale mi to nie przeszkadza, jeśli są przedziały dla palących i nie palących w pociągach dalekobieżnych. Idea
W dzieciństwie wychowywałem się na torach kolejowych szczecińskiego dworca i stąd pozostał sentyment do kolei.

Odpowiedz



Podobne wątki…
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czystość w pociągach SAP102 20 8 318 17.01.2018, 10:08
Ostatni post: SAP102

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.