• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP Telkol
#1
Jedną z działalności nowo powołanej spółki PKP Telkol będzie kompleksowa opieka na dworcami kolejowymi. W 2018 roku Telkol zacznie utrzymywać jeden z dworców należących do PKP SA, ale apetyt jest znacznie większy.
Pomysł na wydzielenie spółki, która zajęłaby się kompleksowy utrzymaniem dworców – a więc np. ich ochroną, sprzątaniem, obsługą monitoringu, zapowiedzi i systemu informacji pasażerskiej – nie jest nowy. W 2010 próba powołania takie spółki – pod nazwą Dworzec Polski – zakończyła się fiaskiem, ponieważ nie doszło do ustalenia tzw. „opłaty dworcowej”. Ale, zdaniem PKP SA, powołanie jednej spółki integrującej różne aktywności zarówno w obszarze budynków dworcowych, jak i peronów, jest wskazane. 

Szczegóły: Rynek Kolejowy 
  Odpowiedz
#2
Jaki jest sens w utworzeniu nowej spółki, którą ma zająć się opieką dworców ? tj "ochroną, sprzątaniem, obsługą monitoringu, zapowiedzi i systemu informacji pasażerskiej"  

Nie lepiej takie zadania ochrony itp, sprzątania zlecać z przetargu. Czy tylko to szansa na utworzenie nowych "stanowisk" pracy i zapewne powiększenie biurokracji.
Taki jeden cytat, pewnie wam znany "Powiedziały jaskółki, ze niedobre są spółki" Wink

Oraz jeden z komentarzy na RK :
Cytat:Czyli od teraz przetarg na sprzątanie, ochronę i babcię klozetową rozpisze nie PKP, a Telkol - ot cała różnica.
  Odpowiedz
#3
Zbliżaja się wybory..trzeba pozatrudniać pociotków ostatnich osób które wsparły finansowo poprzednia kampanię i pokazać żę się opłacało zaufać...jak przepatrzeć większość spółek to mało w której znajdziemy kompetentne osoby.
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
  Odpowiedz
#4
Moim zdaniem zamiast tworzenie spółek od papieru toaletowego, powinno się bardziej pomyśleć o sprzedaży biletów. Zamiast kas każdego z przewoźników, powinien powstać podmiot zajmujący się sprzedażą biletów wszystkich przewoźników, bo obecnie jest burdel. Np. w woj. śląskim podróżując częściowo KŚ i częściowo PKP IC trzeba odstać w dwóch kolejkach do kasy, bo ani kasy KŚ nie sprzedają biletów na IC, ani IC na KŚ.
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości