• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pilotażowe połączenie Gdynia - Kaliningrad
#1
Około 200 pasażerów, w tym 130 Rosjan przyjechało w piątek do Gdyni pierwszym pilotażowym pociągiem z Kaliningradu. Na trasie Kaliningrad-Gdynia-Kaliningrad przez Braniewo w piątek przejechały po dwa pociągi w każdą stronę. Kursowały tylko 5 stycznia.

SzczegółyInfoRail
  Odpowiedz
#2
Połączenie tego dnia obsłużyły po stronie polskiej SA138-004 zaś po stronie rosyjskiej PA2 - 01602.
5 stycznia 2018

Fot.Damian Otta
https://www.facebook.com/SMKChojnice/
[Obrazek: 26167531_2039810479368424_76806113228140...e=5AF50FD9]
  Odpowiedz
#3
Tegoroczny mundial odbywa się również i w Królewcu tak więc...kto wie czy chociaż w sezonie to połączenie nie zagości na stałe
Pociągiem nad Zalew Szczeciński
Wysiadając bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny
  Odpowiedz
#4
Jest szansa na połączenia Kaliningrad – Trójmiasto już od marca

Cytat:Trwają rozmowy w sprawie uruchomienia na stałe połączenia Kaliningrad – Braniewo – Trójmiasto.
I o ile po stronie rosyjskiej sprawa wydaje się prosta, o tyle w Polsce trzeba pogodzić interesy co najmniej podmiotów. To Przewozy Regionalne i Urzędy Marszałkowskie – Pomorski i Warmińsko-Mazurski.
Już po testowym przejeździe, który odbył się na początku stycznia, strona rosyjska jasno dawała do zrozumienia, że takie połączenie jest potrzebne. Stąd też ich starania o uruchomienie na stałe takiego połączenia


Szczegóły
http://inforail.pl/jest-szansa-na-polacz...02321.html
  Odpowiedz
#5
Co dalej z połączeniem Gdynia - Kaliningrad?
Cytat:Trwają prace nad uruchomieniem połączeń Gdynia - Kaliningrad. Przynajmniej na piłkarskie mistrzostwa świata, a być może i w kolejne weekendy. - Popyt na takie połączenia bez wątpienia istnieje - uważa prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Zgorzelski. Ostrożniejsze są urzędy marszałkowskie.

5 stycznia, po wielu latach przerwy, Przewozom Regionalnym i RŻD udało się reaktywować na jeden dzień połączenie Gdynia – Kaliningrad. Rezultaty reaktywacji były obiecujące.

Jakie są perspektywy połączeń transgranicznych do obwodu kaliningradzkiego?

Szczegóły

http://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/...85706.html
  Odpowiedz
#6
Ja uważam, że przynajmniej na czas MŚ w Rosji powinno być takie połączenie, bo na tu i teraz jeśli ktoś chce jechać do Rosji koleją to ma EN o 14:50 z Warszawy Centralnej. Po mundialu - to zależy od tego jak duże byłoby zainteresowanie takim pociągiem.
  Odpowiedz
#7
Kubeł zimnej wody z cytowanego (post #5) artykułu z Rynku Kolejowego:
Cytat:W województwie warmińsko–mazurskim dowiedzieliśmy się, że do uruchomienia połączeń na stanowiącej część połączenia linii Elbląg – Młynary – Braniewo niezbędna byłaby aktualizacja planu transportowego. – W związku z tym obecnie to połączenie jest niemożliwe do zrealizowania. Nie znamy też oczekiwań i możliwości wjazdu rosyjskiego przewoźnika do stacji w Braniewie – tłumaczą przedstawiciele UMWW–M
  Odpowiedz
#8
Nic nie byłoby niezbędnego, to, że plan transportowy wprowadzany w drodze uchwały nie uwzględnia połączeń pomiędzy Elblągiem a Braniewem nie oznacza, że nie można takowa połączenia uruchomić. Niezbędne jest natomiast wymiana urzędników d/s transportowych w woj. warmińsko - mazurskim
Pociągiem nad Zalew Szczeciński
Wysiadając bądź ostrożny na drodze, następny przystanek: Cmentarz Centralny
  Odpowiedz
#9
I co, będzie to połączenie? Kopanina za chwilę, a o tym nic nie słychać.
  Odpowiedz
#10
(05.06.2018, 14:06)EN57fan napisał(a): I co, będzie to połączenie? Kopanina za chwilę, a o tym nic nie słychać.
A jak przyszło co do czego, jakoś nic nie było z tego.... (Tadeusz Boy-Żeleński)

Cytat:Rozmowy w sprawie uruchomienia połączenia kolejowego z Gdyni do Kaliningradu utknęły w martwym punkcie. Jak udało się nieoficjalnie dowiedzieć "Wyborczej", prawdopodobieństwo, że pociąg będzie jeździł w czasie trwania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, jest bardzo małe.

Z rozmowy telefonicznej przeprowadzonej z przedstawicielem spółki Przewozy Regionalne wynika, iż przewoźnik nie doszedł do porozumienia ze stroną rosyjską.
Więcej
  Odpowiedz
#11
Nie będzie połączenia kolejowego Gdynia – Kaliningrad

Cytat:Był pomysł, przejazd promocyjny i zapowiedzi uruchomienia pociągów w relacji Gdynia – Kaliningrad na stałe. Jednak mimo zaangażowania polskich samorządowców, połączenie nie zostanie uruchomione.

Rozmowy w sprawie ponownego uruchomienia połączenia były prowadzone przez Polregio z przedstawicielami Kolei Rosyjskich (РЖД). Jak się okazuje, mimo zapowiedzi, pociągi na linię Gdynia – Kaliningrad nie wyjadą.


Źródło : https://zbiorowy.info/2018/10/nie-bedzie...TaQ9JG4ql0
  Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości