Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maszynista w Szwajcarii
#1
Witam, pracuje tu ktoś jako maszynista w Szwajcarii? Wie ktoś jak wygląda z zapotrzebowaniem na nich w tym kraju? Zatrudniają obcokrajowców w SBB? Jeśli ktoś posiada tego typu infromacje to byłbym wdzięczny! Smile
Odpowiedz

#2
Tak zatrudniają ale ten ich niemiecko-włosko-francuski język musisz znać perfekt.
Odpowiedz

#3
(09.01.2018, 01:06)Konrad1961 napisał(a): Tak zatrudniają ale ten ich niemiecko-włosko-francuski język musisz znać perfekt.

A w którym kraju jeżdżąc po krajowych liniach kolejowych nie powinieneś znać biegle języka obowiązującego podczas komunikacji ?
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#4
(09.01.2018, 01:06)Konrad1961 napisał(a): Tak zatrudniają ale ten ich niemiecko-włosko-francuski język musisz znać perfekt.

No czy tak perfekt to nie wiem: https://company.sbb.ch/content/dam/sbb/d...ate_de.pdf

W zależności od regionu to wystarczy mieć certyfikat A1 3 miesiące przed rozpoczęciem kształcenia, a w innych regionach certyfikat A1 rok po ukończeniu kształcenia. A jeden język mam już opanowany.
Odpowiedz

#5
Cześć, poważnie myślę o przeprowadzce do Szwajcarii, ktoś z was może pracuje tam jako maszynista? Jak z zarobkami? wie ktoś może ile orientacyjnie się tam zarabia jako maszynista?
Odpowiedz

#6
Czy ktoś z piszących wyżej wybrał się już do Szwajcarii i wie coś na temat pracy jako maszynista lub w ogóle jak jest z pracą na kolei u nich?
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.