Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy pierwsze klasy są opłacalne i mają przyszłość?
#16
Co masz na myśli?
Odpowiedz

#17
Zwróćcie uwagę, że obecnie wszystkie TLK i część wagonowych IC nie posiada 1 klasy.
Odpowiedz

#18
Posiada zdeklasowane jedynki za to Smile Ale masz rację że coraz jest mniej jedynek szczególnie na krótkich trasach TLK, głównie dlatego że na krótkich trasach jest mała frekwencja w tych wagonach.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#19
Nie tylko na krótkich trasach. Zauważ, że w żadnym nocnym TLK nie ma jedynek, chociaż tam by się akurat przydały. Mnie się wydaje że tu się kłania kryzys taborowy i te jedynki które są jeszcze sprawne, zostały zdeklasowane.
Odpowiedz

#20
A zostały zdeklasowane bo nie ma dwójek, a dwójek nie ma bo stoją na bocznicach, a stoją dlatego że nie ma kto ich zmodernizować. I błędne koło się zamyka Big Grin
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#21
https://www.youtube.com/watch?v=QJTjQxkFiDg

Co do wagonów - niedaleko jakiejś stacji SKM Gdynia stoją jeszcze zielone dwójki i czerwone 1....
Odpowiedz

#22
Nie tylko na SKM, u nas na Bieżanowie na depo cały czas stoją szeregiem zielone 111A,WLAB sypialne.
W Lublinie też nie daleko stacji sporo ich stoi.
Lokomotywa EP07 fajna, EZT ED250 szybki, lokomotywa EU44 ciekawa, ale lokomotywa EP09 najlepsza.
Odpowiedz

#23
(17.01.2018, 12:25)wołodyjowskiIC napisał(a): Nie tylko na SKM, u nas na Bieżanowie na depo cały czas stoją szeregiem zielone 111A,WLAB sypialne.
W Lublinie też nie daleko stacji sporo ich stoi.

Ten złom stoi dalej za szopą na Bieżanowie, czy to gdzieś już wywieźli? 

               
Odpowiedz

#24
@Adams pragnę zwrócić uwagę, że są TLK które prowadzą miejscami w klasie 1-szej - chociażby te obsługiwane przez ED74 oraz jak mnie pamięć nie myli kilka wagonowych też.
Odpowiedz

#25
@Gżągal, TLK zestawione z ED74 to się zgodzę, jest jeden tylko takowy - Kinga z Krakowa do Warszawy, chociaż pobieranie w tym czymś wyższej opłaty za tą (pseudo) 1 klasę uwłacza ludzkiej godności. Poza tym być może jakieś inne TLK faktycznie prowadzą 1 nie będę szedł w zaparte. Jednak kiedyś ruszając w Polskę na weekendowcu, chciałem kupić 1 klasę, ale z tego zrezygnowałem, gdyż większość pociągów którymi planowałem podróż jej nie posiadało.
Odpowiedz

#26
Wg mnie po prostu z TLK odłącza się 1 klasy i deklasuje bo nie ma 2 tak jak pisze WołodyjowskiIC, co ja uważam za komedię, bo jednak są jacyś tam chętni na 1 klasę.
No i druga rzecz brak jakichkolwiek zniżek i promowania 1 kl. też swoje robi.
Odpowiedz

#27
@Adams musiałeś mieć zatem dużego pecha. Dość dużo dziennych TLK ma wagony pierwszej klasy, na szybko z głowy mogę wskazać Sztygara, Brdę czy Zosię. Swoją drogą ten ostatni pociąg zakrawa o skandal - druga klasa zestawiona jest z zmodernizowanych 141A i 111Arow a pierwsza z poczciwych 112A...
Odpowiedz

#28
W nocnych nie ma już wgl 1 klasy a szkoda. Jak już PIC tak nie ma taboru to po prostu niech zrobią tak jak swego czasu w TLK Staszic - wagon z jedynką, ale bodajże 3 czy 4 przedziały 6 osobowe 1 kl. reszta to 8 osobowe przedziały 2 kl.
Odpowiedz

#29
Czekając w ub. piątek na pociąg do Kalisza na sąsiedni peron wjechał EIC do Berlina i 1 kl. - w każdym przedziale min. 2 osoby, a jeden był nawet pełny.
Odpowiedz

#30
Są pociągi, gdzie obłożenie w 1 klasie jest bardzo duże. W zeszłym roku jadąc z Poznania do Wrocławia jedynka była pełna. W tym roku jadąc z Warszawy do Częstochowy, jedynka była zapełniona w co najmniej 80%.
Mój kolejowy kanał na YT: http://www.youtube.com/user/MMERLIN2

Moja strona kolejowa na FB: https://www.facebook.com/DamianTkolej
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.