• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Gorzów Wielkopolski] Tramwaje
#31
rysiogeniusz napisał(a):Ja bym w Gorzowie Wlkp, widział szczecińskie stopiątki.

A jaki jest ich stan? Chociaż w sumie, to wątpię, bo Poznań też dość niedawno sprzedawał ok. 40 sztuk, a chętnych nie było. A niektóre poznańskie 105Na są w naprawdę dobrym stanie, coś z tych 40 by się wybrało.
  Odpowiedz
#32
Cytat:Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego, Tadeusz Jędrzejczak, zadecydował o zarekomendowaniu w planie transportowym maksymalnego wariantu rozwoju podsystemu tramwajowego. Oznacza to, że linia na Piaski nie zostanie skasowana, a tramwaje pojadą też na Górczyn – do szpitala i pętli przy ul. Fieldorfa-Nila.

We wcześniejszej wersji planu transportowego i koncepcji rozwoju podsystemu tramwajowego na lata 2014-2025 rekomendowany był wariant z kasacją trasy na os. Piaski i budową jednej nowej linii na Górczyn do Fieldorfa-Nila. Propozycje te odbiły się w Gorzowie Wielkopolskim szerokim echem – pomysł wycofania komunikacji szynowej z jednej z głównych tras nie przypadł mieszkańcom do gustu.

W trakcie konsultacji społecznych wpłynęło łącznie 146 wniosków. Większość z nich dotyczyła właśnie przyszłości tramwajów. Jak informuje Urząd, pozostałe wnioski poświęcone były m.in. wspólnej informacji pasażerskiej dla kolei, autobusów regionalnych i MZK, skierowaniu mniejszych autobusów w głąb osiedli, wprowadzeniu mapy sieci na przystankach (miniatury charakterystycznych budynków) dla ułatwienia podróżowania osobom spoza Gorzowa, wprowadzeniu biletów czasowych, które umożliwiłyby przesiadki oraz objęciu komunikacją miejską nowych osiedli. Większość z tych wniosków udało się uwzględnić w skorygowanym planie transportowym.
Całość: transport-publiczny.pl
  Odpowiedz
#33
Cytat:Zaniedbana komunikacja tramwajowa w Gorzowie nie przystaje do aktualnych potrzeb miasta. Badania pokazują odpływ pasażerów. – Pozostawienie tramwaju samego sobie jest jedną z najgorszych polityk. Komunikację szynową trzeba przybliżyć do generatorów ruchu – mówi Marcin Gromadzki, autor planu transportowego, z którym rozmawiamy o zarzutach wobec tramwajów i pomysłach uatrakcyjnienia tego środka transportu.

Jutro (18 grudnia) gorzowscy radni będą głosować nad planem transportowym i koncepcją rozbudowy podsystemu tramwajowego. Po konsultacjach społecznych władze miasta wybrały wariant maksymalny, z rozbudową sieci na Górczyn, a przede wszystkim zachowaniem trasy na os. Piaski, co budziło największe kontrowersje wśród mieszkańców.

Witold Urbanowicz, „Transport Publiczny”: W kontekście – wygląda na to, że niedoszłej – likwidacji linii tramwajowej na Piaski, pojawia się zarzut, że tramwaje docierają tylko na skraj tego osiedla Piaski i w związku z tym nie są atrakcyjne dla mieszkańców. Czy da się to poprawić?
Całość: Transport Publiczny
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [GOP] Tramwaje Śląskie rustsaltz 137 25 243 01.12.2018, 11:29
Ostatni post: zzsot2zz
  [Olsztyn] Tramwaje przem710 29 7 942 02.08.2018, 12:40
Ostatni post: ET40
  Do Cieszyna nie wrócą tramwaje kazio 3 736 21.04.2018, 12:46
Ostatni post: Adams
  Tramwaje podmiejskie w Łodzi Obleśny Szczur 3 2 485 07.04.2018, 07:48
Ostatni post: ET40
  [Elbląg] Tramwaje ET40 0 484 17.05.2017, 14:29
Ostatni post: ET40

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości