• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WOŚP Kolejowo! "Gramy Bo Lubimy"
#1
Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie wspólnie z Województwem Małopolskim oraz Kolejami Małopolskimi zapraszamy na przejazd pociągiem specjalnym z Krakowa Suchej Beskidzkiej, Makowa Podhalańskiego, Kalwarii i Wadowic.

W trakcie podróży na pokładzie pociągu będzie grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a jej tegorocznym celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.

Pasażerowie, którzy 14 stycznia przyłączą się do WOŚP i pojadą specjalnym pociągiem, będą mieli okazję podróżować najbardziej nowoczesnym taborem Kolei Małopolskich. Wyprodukowany w Nowym Sączu Impuls na co dzień jeździ na trzeciej linii Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej Kraków – Tarnów.


Przejazd ten będzie już ósmym Kolejowym Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W czasie podróży będzie można posłuchać muzyki na żywo

Oprócz tego zaplanowaliśmy moc atrakcji i niespodzianek.

Trasa:
Kraków Główny - Kraków Zabłocie - Kraków Podgórze - Kraków Sanktuarium - Skawina - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Sucha Beskidzka - Maków Podhalański - Sucha Beskidzka -Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona -Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona - Skawina - Kraków Sanktuarium - Kraków Podgórze - Kraków Zabłocie - Kraków Główny.


Przewoźnik: Koleje Małopolskie

Jak z nami pojechać?
To bardzo proste, wystarczy przyjść na dowolnej stacji, na której się zatrzymujemy, wsiąść do pociągu i wrzucić datek do puszki WOŚPSmile
Liczymy na Waszą hojność, pamiętajcie to wszystko dla dzieciaków!
Więcej szczegółów już wkrótce!

Projekt finansowany ze środków Województwa Małopolskiego.

Przejazd ma na celu promocję budowy łącznicy kolejowej pozwalającej ominąć stację Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie oraz modernizację linii kolejowej nr 117.

Serdecznie zapraszamy!Źródło:  Stowarzyszenie Miłośników Kolei w Krakowie by Facebook 
  Odpowiedz
#2
Dodam RJ, bo znalezienie go wymaga kilkukrotnego przeklikania.

http://www.smk.org.pl/images/Rozkad%20Jazdy2018.png
  Odpowiedz
#3
Rozkład jest trochę pocięty, bo początkowo miało być z wjazdem do Żywca i Kęt. Jak znam życie, to pewnie PLK znowu robi schody Kolejom Małopolskim, tak jak to zrobili z przejazdem promocyjnym przez łącznicę. Mimo wszystko i tak zapraszam do udziału. W tym roku jechaliśmy do Jasła i wrażenia po przejeździe bardzo pozytywne. Były fotostopy w ciekawych miejscach i bicie rekordu prędkości między Mościcami a Podłężem. 160 z licznika nie schodziło, przez co z Tarnowa do Płaszowa dojechaliśmy w rekordowym czasie bodajże 38 minut. Dobrych humorów i miłego nastroju nie zepsuła nawet awaria ogrzewania w Impulsie w drodze powrotnej. Smile


Jeden z najciekawszych fotostopów z tegorocznego przejazdu w Bieczu:


Załączone pliki Miniatury
   
  Odpowiedz
#4
Właśnie, PLK nie robi problemów przy tej władzy?
  Odpowiedz
#5
(29.12.2017, 21:47)ET40 napisał(a): Właśnie, PLK nie robi problemów przy tej władzy?
Robi i to nie małe. Początkowo trasa miała mieć formę kółeczka i przebiegać KRAKÓW GŁ. - Skawina - Kalwaria - Sucha - Żywiec - Bielsko - Wadowice - Kalwaria - Skawina - KRAKÓW GŁ. Jednak ta opcja odpadła w przedbiegach, podobno z powodu remontu odcinka Żywiec - Bielsko, co jest zwykłą wymówką dla malućkich, gdyż jest to niedziela, pociągów jeździ mniej i dałoby się jakoś orkiestrowy skład upchnąć.
Druga propozycja trasy to KRAKÓW GŁ. - Skawina - Kalwaria - Sucha - ŻYWIEC - Sucha - Kalwaria - Wadowice - KĘTY - Wadowice - Kalwaria - Skawina - KRAKÓW GŁ. Ta opcja także odpadła i tu już z powodu zwykłego PLK-owskiego widzimisie i niechęci tej instytucji do WOŚP i KMŁ. W końcu udało się dogadać obecną trasę, z wjazdem do Makowa Podhalańskiego, skąd już nie wpuszczono składu na łącznice , tylko z powrotem na obrót do Suchej. Podsumowując, podejście obecnej elity rządzącej i wszystkich instytucji jej podległych w stosunku do WOŚP jest ohydne, wstrętne, parszywe i nieludzkie!!!
  Odpowiedz
#6
Koleje grają z WOŚP
Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy gra w 2018 roku po raz 26. Prezentujemy spis kolejowych imprez, które z tej okazji odbędą się w kraju.
Szczegóły: Rynek Kolejowy

Do tego dodam od siebie że także Koleje Śląskie przyłączają się do akcji WOŚP.  Będzie można wylicytować towarzyszenie w pracy Kierownikowi pociągu , znanemu bardziej jako facebookowy Konduktor KŚ na wybranej przez siebie trasie. Do udziału w tej licytacji osobiście zapraszam, gdyż znam Przemka osobiście i jest to bardzo sympatyczna osoba, więc będzie można pogodzić przyjemne z pożytecznym. Poza tym można jeszcze wylicytować przejazd w kabinie maszynisty, oraz zestaw gadżetów Kolei Śląskich.  Koleje Śląskie zadeklarowały przejazdy swoimi pociągami dla wolontariuszy zupełnie za darmo. Do licytacji na rzecz WOŚP zachęca na You Tubie sam Prezes Zarządu Kolei Śląskich Pan Wojciech Dinges

Koleje Wielkopolskie natomiast zaoferowały do zlicytowania przejazd w kabinie maszysty Elfa .

W tym roku jedynie narodowy przewoźnik PKP IC nie przyłącza się do akcji WOŚP, mimo że w ubiegłych latach była możliwość wylicytowania nazwę pociągu, obowiązującą do końca rozkładu. Za taką postawę, a właściwie jej brak PIC-owi należy się duuży  karny k****s ! Kto jest za?
  Odpowiedz
#7
Wesoły pociąg, pełen ludzi o wielkich sercach, kursował w niedzielę (14.01.2018r.) orkiestrową trasą Koleje Małopolskie. Była muzyka na żywo, pyszne pierogi oraz upominki w postaci biletów do małopolskich muzeów i teatrów. Dzięki hojności pasażerów udało się zebrać prawie 5 tys. zł!

Więcej informacji, oraz foto i videorelacje z przejazdu pociągu "WOŚP - Gramy bo lubimy" na facebookowej stronie Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Krakowie. Smile
  Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WOŚP Kolejowo! Pociąg WOŚP do Jasła, Biecza i Gorlic. Dominik Piotrowicz 0 1 079 09.01.2017, 18:11
Ostatni post: Dominik Piotrowicz
  Piknik kolejowo-drezynowy w Racławicach Śląskich. fred77 0 1 886 25.05.2014, 19:38
Ostatni post: fred77
  WOŚP z KŚ i GKW Cinek 2 2 684 06.01.2012, 16:53
Ostatni post: Cinek
  WOŚP Express Adams 9 3 709 03.01.2012, 10:04
Ostatni post: pitagoras23
  Przejazd linią Białystok-Waliły w ramach XIX finału WOŚP Alexej 3 2 692 26.01.2011, 03:02
Ostatni post: *ARTUR*

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości