Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PKP Cargo czy IC?
#1
Witam,

Panowie, gdzie Waszym zdaniem lepiej jest uderzać na szkolenie na świadectwo? Do PKP Cargo czy IC? Mam dosyć spory dylemat w tej kwestii, czekają mnie rozmowy i tu i tu ale nie wiem co lepsze perspektywie przyszłościowej, jazda na składach osobowych czy na cięższych towarowych? Jak to mawiają, jak poprowadzisz skład towarowy to później dasz radę na każdym pociągu. Wiem że każda strona ma swoje plusy i minusy, jeśli ktoś pracujący już na kolei i posiadający jakieś doświadczenie w tej materii mógłby podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi pracy w danym typie przewozów to byłbym bardzo wdzięczny Smile
Odpowiedz

#2
Chcą Cie brać do Cargo odrazu na świadectwo czy wcześniej tak jak mnie np na rewidenta?
Odpowiedz

#3
Na świadectwo.
Odpowiedz

#4
To chyba zależy od zakładu. We Wrocławiu cisza, w Poznaniu będą brać na świadectwo ale jakoś w drugiej połowie roku, na Śląsku jakoś w lutym. Jeżeli zależy Ci na szybkim zatrudnieniu to wal do IC. Mam ziomka stażyste który po zrobieniu licencji z gwarancją zatrudnienia w Cargo czekał 7 miesięcy na zatrudnienie. Ty aplikowałeś na Centralny?
Odpowiedz

#5
(11.12.2017, 18:05)14D40-1 napisał(a): Witam,

Panowie, gdzie Waszym zdaniem lepiej jest uderzać na szkolenie na świadectwo? Do PKP Cargo czy IC? Mam dosyć spory dylemat w tej kwestii, czekają mnie rozmowy i tu i tu ale nie wiem co lepsze perspektywie przyszłościowej, jazda na składach osobowych czy na cięższych towarowych? Jak to mawiają, jak poprowadzisz skład towarowy to później dasz radę na każdym pociągu. Wiem że każda strona ma swoje plusy i minusy, jeśli ktoś pracujący już na kolei i posiadający jakieś doświadczenie w tej materii mógłby podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi pracy w danym typie przewozów to byłbym bardzo wdzięczny Smile

Gdzieś tu na forum był już wątek o zaletach i wadach pracy na pasażerach czy towarowych. A co do szkolenia to pewniejsze chyba jednak jest IC tam zrobisz świadectwo w przeciągu tych 1,5-2 lat. Z tego co wiem w Cargo może Ci sie przeciągnąć sporo dłużej.
Odpowiedz

#6
Ja mam zacząć szkolenie warsztatowe na rewidenta w zakładzie zachodnim a później świadectwo.

(11.12.2017, 18:23)kris66 napisał(a):
(11.12.2017, 18:05)14D40-1 napisał(a): Witam,

Panowie, gdzie Waszym zdaniem lepiej jest uderzać na szkolenie na świadectwo? Do PKP Cargo czy IC? Mam dosyć spory dylemat w tej kwestii, czekają mnie rozmowy i tu i tu ale nie wiem co lepsze perspektywie przyszłościowej, jazda na składach osobowych czy na cięższych towarowych? Jak to mawiają, jak poprowadzisz skład towarowy to później dasz radę na każdym pociągu. Wiem że każda strona ma swoje plusy i minusy, jeśli ktoś pracujący już na kolei i posiadający jakieś doświadczenie w tej materii mógłby podzielić się swoimi odczuciami dotyczącymi pracy w danym typie przewozów to byłbym bardzo wdzięczny Smile

Gdzieś tu na forum był już wątek o zaletach i wadach pracy na pasażerach czy towarowych. A co do szkolenia to pewniejsze chyba jednak jest IC tam zrobisz świadectwo w przeciągu tych 1,5-2 lat. Z tego co wiem w Cargo może Ci sie przeciągnąć sporo dłużej.
W Cargo stażysci na luzie robią 2000 godzin podczas szkolenia bo nie ma jak i kiedy zrobić egzaminów. Taki mają klimat.
Odpowiedz

#7
Ty najpierw musisz przejść badania. A w papierach już masz, że miałeś z tym problem, więc będą też na to patrzeć.
Odpowiedz

#8
(11.12.2017, 18:32)pershing1899 napisał(a): Ty najpierw musisz przejść badania. A w papierach już masz, że miałeś z tym problem, więc będą też na to patrzeć.

Wiem, i mam tego świadomość, aczkolwiek uważam że zostałem delikatnie mówiąc oszukany.
Odpowiedz

#9
Raczej twa gwiazda Konradtku za mocno błyszczy. Wszytko wiesz najlepiej a tu test revena cie przerasta....
Odpowiedz

#10
(11.12.2017, 22:06)wiar napisał(a): Raczej twa gwiazda Konradtku za mocno błyszczy.  Wszytko wiesz najlepiej a tu test revena cie przerasta....

Zgadzam się z kolegą..Kondradku ja wszystkim życzę jak najlepiej, Tobie również, ale spuść ciśnienie,przestań się tu popisywać wiedzą którą masz i tak znikomą, robisz z siebie starego kolejarza a wyszło jak wyszło..pokora pokora pokora...
"Im dłużej żyjemy,tym życie więcej nam odbiera,niż daje"
Odpowiedz

#11
(12.12.2017, 12:24)PeKaP napisał(a):
(11.12.2017, 22:06)wiar napisał(a): Raczej twa gwiazda Konradtku za mocno błyszczy.  Wszytko wiesz najlepiej a tu test revena cie przerasta....

Zgadzam się z kolegą..Kondradku ja wszystkim życzę jak najlepiej, Tobie również, ale spuść ciśnienie,przestań się tu popisywać wiedzą którą masz i tak znikomą, robisz z siebie starego kolejarza a wyszło jak wyszło..pokora pokora pokora...
Masz 100% racji
Odpowiedz

#12
Gdzieś już o tym pozjadaniu rozumków przez kolegę Konrada pisałem.... https://www.forumkolejowe.pl/temat-kursy...#pid131084 Trochę pokory chłopaku.
Odpowiedz

#13
Z perspektywy czasu stwierdzam że psychotestow można się wyczuć jak matematyki na sprawdzian. Ja tego nie zrobiłem i dzisiaj płacze bo uciekła mi praca w bardzo dobrej firmie. Teraz chce przyjąć się na rewidenta i coś czuję że smród po badaniach dalej się będzie za mną ciągnąć. Także mam nauczke na całe życie.
Odpowiedz

#14
Wystarczy mieć trochę szarych komórek i niczego nie trzeba klepac na pamięć. A że w papierach to masz rzecz oczywista.
Odpowiedz

#15
(12.12.2017, 22:11)wiar napisał(a): Wystarczy mieć trochę szarych komórek i niczego nie trzeba klepac na pamięć. A że w papierach to masz rzecz oczywista.
Gdyby na badaniach psychologicznych badali umiejętność czytania ze zrozumieniem to na 100% byś oblał.
Odpowiedz



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Polskie tłumaczenie © 2007-2024 Polski Support MyBB MyBB, © 2002-2024 Melroy van den Berg.